Kilkaset plastikowych butelek na skwerze Doncaster. Spokojnie, to nie śmieci, tylko instalacja artystyczna

Z daleka wyglądają jak pole niebieskich kwiatów, w rzeczywistości są jednym z najczęściej spotykanych odpadów. Tym razem wykorzystanych nieco inaczej.

W poniedziałek, od wczesnych godzin porannych grupa ochotników w ramach akcji Pozytywni dla Otoczenia dekorowała skwer Doncaster oryginalnymi kwiatami. Jest ponad 500.

Nietypowe ponowne wykorzystanie pustych butelek pokazuje, że również po ich zużyciu mogą znaleźć różne zastosowanie. Nawet w tymczasowej instalacji artystycznej. Butelki PET warto jednak przede wszystkim segregować, do czego oczywiście wszystkich Czytelników zachęcamy.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
FAZI
FAZI

Miasto (nie)Wielkich Wydarzeń.

Jerzy
Jerzy

Kurcze jednak jestem z innej planety. Takie cuda mnie……..przerażają, tym bardziej że robią to pewnie dorosłe osoby które niejednokrotnie upatrują w tym dzieła sztuki.Chyba czas umierać

Kora
Kora

… to nie czas na umieranie tylko na bunt, który w obecnej sytuacji kraju jest naszym obowiązkiem. Czas podjąć walkę o zdrową żywność bo na każdym kroku widać, że ludzie mają coraz to większe odchyły od normy. Jesteśmy tym co jemy a jemy najgorszą żywność w kolorowych opakowaniach zawierających Bisfenol A. Już prawie każdy produkt ma oznaczenie bio, naturalny lub ekologiczny a idioci wierzą i wszystko kupią. Spójrzcie na półki w sklepach cała spożywka w plastiku bo chemia żywi, leczy, buduje taki plakat wisiał w latach 70 tych na prezydium. No i doczekaliśmy debili od zarządzania tym i owym dla… Czytaj więcej »

rrolch
rrolch

dla jednych leczy, żywi, buduje…….. innych śmieszy, tumani, przestrasza

Niepokorny
Niepokorny

Mam segregować ? A takiego wała ! Ceny za wywózkę śmieci są obecnie o 107% wyższe niż w okresie przed wprowadzeniem segregacji. No i to zbójeckie naliczanie od metra kwadratowego.

rrolch
rrolch

Tacy jak TY dają uzasadnienie kolejnym podwyżkom cen. Brawo! Kilku durnych-obrażonych nie będzie segregować, ale podwyżka dotknie wszystkich.

śmieć
śmieć

Tak masz rację.Najlepiej w pokorze i zdyscyplinowaniu przyglądać się śmieciowemu z cenami kombinowaniu

Kora
Kora

…zbójeckie naliczanie czyli eutanazja finansowa, czyli eksperyment na ciemnocie za pomocą manipulacji wielopoziomowej.

zuch
zuch

Nie wygląda to ładnie… niestety… chyba głębszy przekaz.

Eugeniusz
Eugeniusz

Niedawno dowiedziałem się od znajomych jaka jest różnica pomiędzy artystyczną instalacją a performance`m.
Instalacja jest wtedy, gdy nasrasz komuś na wycieraczkę, a potem zadzwonisz do drzwi. Performance jest wtedy, gdy najpierw zadzwonisz do drzwi, a potem nasrasz na wycieraczkę.Obydwa mieszczą się w zakresie tzw. “eventu”

Joe
Joe

Czy ochotnicy dostali dotację z urzędu miasta albo jakiegoś miejskiego kółka plastycznego?

rrolch
rrolch

Nie dziwi mnie, że autorzy tego koszmaru woleli pozostać anonimowi

Warszawiak
Warszawiak

Bylo rozrzucic te bhutelki ot tak po tej łące. Za duzo sie trudziliscie, efekt bylby ten sam, a moze lepszy bo tak to jeszcze jakims drutem zasmi4eciliscie okolice. Idioci. A nie łaska posadzic kilka kwiatków tak na serio?? Zrobic kilka grzadek?? Za trudno nie?? Zabawy by nie bylo nie?? Farsa.

Piotr
Piotr

Ekstra, oby więcej takich akcji w Gliwicach

ja234
ja234

Wśród społeczeństwa należy rozpowszechnić wiedzę o recyklingu, ekologii.

Jerzy
Jerzy

dlatego należy butelki nabijać na paliki? A może ciebie poddać recyklingowi na tym placu?