Kobieta znosiła bicie od 15 lat. Tyle zajęło jej zebranie się w sobie i wykonanie telefonu na policję

px

Gliwiczanin od 15 lat stosował przemoc wobec swojej żony i dwóch córek. Wreszcie kobieta zdecydowała się zawiadomić policję, w trakcie kolejnej awantury domowej.

W poniedziałek policjanci otrzymali wezwanie od mieszkanki ul. Częstochowskiej, która informowała o awanturze i rękoczynach ze strony męża. Wezwani na miejsce funkcjonariusze szybko i skutecznie zabezpieczyli agresora. Wobec zatrzymanego wszczęto postępowanie.

Przesłuchano rodzinę oraz świadków, zebrano mocne materiały dowodowe.

51-latek usłyszał już zarzuty i został doprowadzony do prokuratury, gdzie objęto go policyjnym dozorem. Prokurator nakazał mu też natychmiast opuścić mieszkanie zajmowane wspólnie z pokrzywdzonymi. Dodatkowo postanowiono wydać zakaz zbliżania się sprawcy do rodziny.

W przypadku złamania tego ograniczenia mężczyzna będzie tymczasowo aresztowany. Podejrzany stanie przed sądem. Przypomnijmy, za przemoc domową grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Powyższy przykład policja podaje ku refleksji domowym oprawcom oraz jako inspirację do działania dla ofiar przemocy.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton
Beton

Oczywiście należy tu docenić rolę sąsiadów. Czujnych i pomocnych jak zawsze. Jak ktoś kupi sobie nowy telewizor, to cały budynek wie, jakiej marki, ilu calowy, z jakimi funkcjami, gdzie i za ile zakupiony, albo jak ktoś wróci o 3 nad ranem zawiany z imprezy, to cały budynek wie z kim, skąd, po jakiej dawce i w jakich butach. Jak komuś okradną chatę, ukradną samochód, albo jak zwierzę przez 15 lat znęca się nad rodziną, to NIKT nic nie widział, nikt nic nie słyszał, nikt nic nie wie, zarobieni wszyscy są, ale parapety od łokci mają wyszlifowane do gołej blachy.

EloCentrum
EloCentrum

Akurat tu mieszkamy i co mozesz o tym wiedziec czlowieku. Koles nie znecal sie fizycznie tylko psychicznie deb… wiwc zamknij morde jak nke wiesz ocb.. tu sa grube sciany wiec jak nie znasz tenatu to nie komentuj a jak jestes taki kozak ti przyjdz tu albo spotkaj go na ulicy i powiedz mu to w twarz . Oczywiacie nie popieram tego ale bardziej nie popieran takich osob jak ty. Typowy kozak za klawiatury.

ja234
ja234

Chorobliwa mentalność kocha=bije.
Weżcie kobiety zacznijcie myśleć i się szanować.

imiu
imiu

Pewnie kibol Piasta-Porażki, chociaz nie, oni sie nawet bić nie potrafia

Autor wypowiedzi
Autor wypowiedzi

Lakoniczna notatka napisana jako lolcontent, bez próby jakiejkolwiek analizy tematu. Napisana z punktu widzenia osoby niezorientowanej i niezainteresowanej ma być źródłem inspiracji i refleksji dla podobnie maltretowanych kobiet?

Ampuła
Ampuła

Wydaje mi się, że najważniejsze jest to, że prokurator nakazał znęcaczowi NATYCHMIAST opuścić miejsce wspólnego zamieszkiwania z ofiarami. Potem dopiero będzie czas na refleksje, odwołania, świadczenie, wzajemne oskarżenia, przebaczanie i kajanie itd. Dotychczas delikwenta zabierał patrol interwencyjny na komendę, spisywali zeznanie i gość wracał do domu. Gdzie czekała na ten powrót stęskniona biciem rodzina…
Niech informacja o tym, że separacja bitnika od domowników może być “natychmiastowa” idzie w lud.
Jeżeli to jest prawdą, to reszta treści to może być lolkontentowa fikcją.

Autor wypowiedzi
Autor wypowiedzi

Trzeba jeszcze dodać, że jeśli był niekarany to dostanie wyrok w zawieszeniu. Sam wyrok zapadnie kiedyśtam w bliżej nieokreślonej przyszłości.

treya50
treya50

Tym razem Ampuła dał mądry komentarz. Natychmiastowa izolacja oprawcy od ofiar to bardzo pożądane posunięcie. tak powinno być zawsze w takiej sytuacji !

erwka
erwka

ale i tak jest słaby z niego koleżka… pisownik

podpis
podpis

Przecież Ampuła szydzi z poczynań “genialnego” prokuratorka. Nie ma słowa o izolacji dręczyciela, tylko o wyproszeniu go z zajmowanego z rodziną mieszkania. Pewno mieszkanie należy do kata i mogą go cmoknąć jeśli nie zamkną na Młyńskiej.