Kolejne rośliny pojawiają się przed dworcem PKP. Drzewa o zmroku podświetlą specjalne lampy

Plac przed dworcem PKP sukcesywnie obsadzany jest nowymi roślinami. Po platanach, teraz nasadzana jest tam roślinność niska. Inwestycja ma być gotowa latem.

 
Jak zapewniają drogowcy, roślinność, jaka stopniowo pojawia się wraz z postępami tego przedsięwzięcia, ma zapewnić różnorodność biologiczną w tym rejonie miasta.

Kolejne rabaty usytuowane wzdłuż głównego traktu prowadzącego do stacji kolejowej zapełniły się kocimiętką, trzcinnikami, zawilcami i różami. Niebawem uzupełnią je jeżówka i bylica – przekazuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

W gruncie, w przygotowanych sześciu rabatach rośnie już jedenaście platanów, które o zmroku rozświetlać będą zamontowane pod drzewem lampy. Wypełnia je także zróżnicowana pod względem formy – roślinność niska, która w przypadku niektórych gatunków stanowi pożytki dla owadów. Już niebawem kolejne nasadzenia w tym miejscu

– zapowiada ZDM.

Przypomnijmy, że oprócz drzew sadzonych w specjalnych systemach oraz roślinności niskiej, na placu przed stacją kolejową budowana jest też fontanna. Będzie urządzenie z 20 wodotryskami, które znajdzie się mniej więcej równolegle do biurowca BIPROHUTu. Oprócz tego w rejonie dworca pojawiła się wiata przystankowa, zamontowane zostały tablice systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice

14 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze