Kolejne ulice zostaną objęte limitem prędkości. Zmiany wprowadzone będą na wniosek Rady Dzielnicy

Na wniosek Rady Dzielnicy w Bojkowie „Strefa Tempo 30” zostanie wprowadzona na ul. Jęczmiennej, Koniczynowej, Urodzajnej, Żytniej, Kwiatów Polnych, Snopowej i Spacerowej. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie Gliwic, oczywiście pod warunkiem, że kierowcy będą się stosować do nowych limitów.

 
Strefa obejmie część ulic, po których poruszanie się z prędkością nie większą niż 30 km/h odbywać się będzie przede wszystkim z korzyścią dla pieszych – uzasadnia Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Wcześniej, w dzielnicy Bojków strefę – „Tempo 30” wprowadziliśmy między innymi na ulicach: Chmielnej i Łąkowej, Glebowej, Miodowej i św. Brata Alberta

– dodaje ZDM.


Strefy ograniczonej prędkości wprowadzane są wszędzie tam, gdzie jest potrzeba zwiększenia bezpieczeństwa, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych i rowerzystów.

Na terenie Gliwic, nie tylko w Bojkowie, od pewnego czasu stosowane są takie ograniczenia (czasem jest to zamiana strefy zamieszkania na strefę „Tempo 30” – taka sytuacja była m.in. w Łabędach i w Śródmieściu).

ZDM znosi strefę zamieszkania, choć brakuje chodników. Piesi będą tak „jak dotąd” poruszać się po jezdni

Niedawno ograniczenie do 30 km/h zaczęło obowiązywać na kilkunastu ulicach w rejonie alei Mickiewicza na terenie Wójtowej Wsi. Takie rozwiązania wprowadzono także m.in. na Sikorniku i w Czechowicach.

(żms)/ZDM Gliwice

15 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze