“Łąki Kłodnicy” do rekultywacji. Na granicy Sośnicy i Ligoty Zabrskiej ma powstać pole golfowe

Miejski Zarząd Usług Komunalnych ogłosił właśnie przetarg na zagospodarowanie terenów zielonych położonych przy ul. Kujawskiej i ul. Królewskiej Tamy w Gliwicach.

W mieście ostatnio przybywa terenów rekreacyjno-sportowych. Niedawno ukończono modernizację Parku Chrobrego, oddano bulwary Kłodnicy, obok lodowiska “Tafla” zrealizowano tor dla rowerów, obok hali OSiR w planie jest również budowa pola do minigolfa, która finansowana będzie ze środków z budżetu obywatelskiego.

Teraz MZUK ogłosił przetarg na zlecenie obejmujące rekultywację i rewitalizację ponad 21 hektarów zdewastowanych terenów poprzemysłowych z możliwością wprowadzenia tam funkcji pola golfowego.

Zadanie będzie realizowane na działkach położonych w obrębie Sośnicy oraz Łąk Kłodnickich. Podzielone jest na 2 etapy.

W pierwszym ma nastąpić makroniwelacja oraz ukształtowanie powierzchni i konstrukcja obszarów trawników rekreacyjnych. Będzie to się wiązało z usunięciem części istniejącego tam dzikiego drzewostanu i poszycia. W drugim etapie zleceniobiorca ma wykonać elementy zieleni służące do gier zespołowych.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
asdf
asdf

Miejskiego architekta nie można sobie w Gliwicach wyobrazić. Pole golfowe – jak najbardziej. Zastanawiam się co trzeba mieć w głowie, żeby reprezentować taki sposób “myślenia”.
Osiągamy kolejne szczyty megalomanii prezydenta. Po tych wyborach woda sodowa mu całkiem uderzyła do głowy. Czekam na kolejny odjechany pomysł.

Wrona
Wrona

Zapomnieli napisać, że 21 ha trzeba będzie oświetlić co podniesie koszt inwestycji o 100%. Prąd ma znacząco podrożeć i miasta już myślą o oszczędnościach. Zapowiadają oszczędności w komunikacji publicznej, wyłączenia latarni, w szpitalach ciągłe używanie agregatów na ropę, itp. Smog w Gliwicach niestraszny, kiedy można położyć się na zielonej trawce i marzyć o potędze.

Ad
Ad

“Zapomnieli napisać, że 21 ha trzeba będzie oświetlić”
wiedziałeś kiedyś oświetlone pole golfowe?
widziałeś w ogóle jakieś pole golfowe?
wiesz w ogóle, co to golf???

HAL
HAL

Chyba ogrodzą te 21 hektarów wysokim płotem przed martwą strefą, żeby nikt piłką nie oberwał? Nie pozwolą, żeby ludzie podczas gry łazili na przełaj, skróty wydeptywali, halbkę opróżniali, w piłkę kopali, a może nawet psy chodzili wykupkać i wysikać. Toć gliwickie pole nie gdzieś za miastem, a w centrum wielkich wydarzeń i wielkich atrakcji! Chyba że jednak będzie tylko mini pole do mini golfa, a wtedy, znawco pól golfowych, oświetlenie powinno być integralną częścią obiektu. Całego obiektu. Co prawda w Gliwicach można różne głupoty robić, nawet “bulwary nad Kłodnicą” bez oświetlenia, ale pokaż mi drugi taki wyczyn choćby tylko w… Czytaj więcej »

MacOst
MacOst

W artykule jest napisane że pole do mini golfa. A to jest zdecydowana różnica. To nie będzie pole golfowe tylko kilka stanowisk.

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

W artukule jest naopisane … obok hali OSiR w planie jest również budowa pola do minigolfa… i później …Teraz MZUK ogłosił przetarg …. z możliwością wprowadzenia tam funkcji pola golfowego…. jakby co

Czarek
Czarek

Kilku znajomych Franka to zapaleni golfisci stąd ta inwestycja

kanalia52
kanalia52

Znajomi królika wygrają przetarg.

Hala Bankrut
Hala Bankrut

Zapytam wprost pomysłodawców. Zapytam czy wiedzą ile kosztuje rocznie pielęgnacja trawy i utrzymanie Pola golfowego ?

Żubr
Żubr

Nie rozumiesz. O to w tym chodzi. Żeby kilka osób miało fajną pracę. Że bezsensowną? Kogo to… Tak samo jest z sygnalizacjami zamiast rond. Wiesz ile firm i etatów się na tym pasie? A ronda? dwóch ogrodników obskoczyłoby je wszystkie w tydzień żeby podlać tuje.

Wit
Wit

Na siłę zakładając, że te tuje są na rondach potrzebne…

Greenkeeper
Greenkeeper

A Ty wiesz ile kosztuje ?

Inżynier
Inżynier

Pan ‘Wesolek’ wie wszytko najlepiej.. jak zwykle :))

Tiger Łuds
Tiger Łuds

Będzie po gliwicku . Cztery w trawie kołki i pole na dwa dołki

Wasz Franek
Wasz Franek

Poparło mnie zaledwie 70 % gliwiczan. Nic to . Nie gniewam się. W dalszym ciągu będę służył wszystkim mieszkańcom.I tak. Tym z dochodem rocznym +3mln zbyduje pas betonowy-awionetkowy. Przy okazji Stsiu działkę miastu sprzeda. Tak trzeba. Dla tych z pierwszym milionem pole golfowe . Piękne i nowe. Dla emerytów rencistów tereny rekreacyjne nowe. Poldery nad Ostropką zalewowe. Dla “trzeciego sortu obywatelskiego” Piłka kopana …pod szyldem Piasta Pana.

Agacia
Agacia

Może by tak w Gliwicach w końcu powstał szpital z prawdziwego zdarzenia.

Weterynarz
Weterynarz

Powinien powstać. Ze specjalizacją. Leczenia tzw.łokcia tenisisty . I golfisty.Też

black_horse
black_horse

Nie wiem czy MZUK sobie zdaje sprawę, ale pole golfowe należy kość częściej niż 2 razy w roku. Tak że tego, przemyślcie jeszcze ten temat.

Miś
Miś

Na transport miejski w tym rejonie nie ma kasy ale zbuduje się biuro dla dyrekcji, budynek gospodarczy dla fizycznych, kupi kilka traktorowych kosiarek, opłaci firmę serwisową i ochroniarską i paru panów Zenków będzie miało relaks przy koszeniu na zielonej trawce.

Maksymilian
Maksymilian

Lepiej niech skomunikują ten obszar linia tramwajową
Centrum -Politechnika -Arena – Sośnica a nie uprawą pola na wątpliwą rozrywkę
dla garstki wyimaginowanej grupy zwolenników golfa.

black_horse
black_horse

Całkiem słuszna uwaga. A tak, znowu tak jak lotnisko będzie to rozrywka dla garstki .

ja
ja

Znajomi byznesmeni przylecą samolotem, spotkają się z Frankiewiczem, pograją w golfa i polecą z powrotem. A głupia gawiedź będzie miała radochę, że “miasto się rozwija”.

BEKA
BEKA

30 mln wydadzą na pas startowy dla garstki biznesmenów, to i na pole golfowe znaleźli. Największe jaja będą, kiedy się okaże, że pas jest zbędny, bo lotnictwo prywatne i biznesowe będzie korzystało z dronów i lekkich helikopterów. A tak będzie.

UH-1D
UH-1D

Bez przesady. Drony i helikoptery są wolne. Nawet jak mają na imię “Apache”, to nie są szybsze od awionetki i nic tego nie zmieni, bo to wynika z ograniczeń konstrukcyjnych i aerodynamicznych wirnika. Na dodatek są baardzo paliwożerne.

Imię
Imię

Tylko Airwolf był naddźwiękowy ;)

Przyszłość jest gdzie indziej
Przyszłość jest gdzie indziej

Prędkość, to nie wszystko biorąc pod uwagę, że najpierw trzeba do tej awionetki dojechać na lotnisko i wrócić do firmy/domu. Obejrzyj, poczytaj:
https://www.opener.aero/

black_horse
black_horse

Na lotnisku owym nie ma szans na poważniejsze lotnictwo ze względu na pobliskie wysypisko śmieci i gromadzenie się ptactwa.

Wrona
Wrona

“Krzysztof Czapla, dyrektor Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej, złożył wniosek do budżetu obywatelskiego o wybudowanie pola do minigolfa w rejonie hali sportowej należącej do uczelni. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 217 tysięcy złotych.” Już 30 lat temu przy OSiR było pole do mini golfa, pan Czapla powinien pamiętać. Niestety nikt wtedy nie dbał o obiekt i szybko popadł w ruinę. Zobaczymy ile czasu przetrwają nowe pola, bo o ile mini golf nie wymaga wielkich nakładów, to pole do golfa już tak. Widocznie Gliwice załatwiły już wszystkie podstawowe problemy i teraz mogą zająć się rekreacyjnym koszeniem trawy na 21 hektarach. Trochę niepokoi brak… Czytaj więcej »

Putrament
Putrament

Obszar Wilczych Dołów za os. Sikornik właśnie dewastują koparki. Taki piękny teren będzie rozjeżdżany prze samochody. Ekologiczny bandytyzm ! A oni sobie pole do golfa i inne brednie fundują.

Realista
Realista

Czy ktoś rozumie politykę Prezydenta miasta Gliwice??? Nam się chciało wcisnąć dwa nowe budynki z parkingami pomiędzy 4 już istniejące kosztem obecnie tam istniejących ogródków przydomowych. Chciało się niszczyć prace rąk dzierżawców, zmniejszać przestrzeń wokół budynków, zrównać z ziemią kawał zielonych płuc dla Gliwic, które mieszkańcy sami pielęgnują ZA DARMOCHĘ, mało tego płacą za dzierżawę. A TU CHCĄ 21 HEKTARÓW ZAGOSPODAROWAĆ NA POLA GOLFOWE!!!! RĘCE OPADAJĄ!!! Wiem, że Gliwice pięknieją, ale sposób zagospodarowania nowych terenów pod budowę budzi kontrowersje. Jeżeli chcecie budować pole golfowe bo macie masę terenów pod zagospodarowanie to ok., ale jeśli chcecie jednocześnie zabierać mieszkańcom tereny dzierżawione… Czytaj więcej »

Zbyszek
Zbyszek

o którym miejscu w Gliwicach piszesz ?

Realista
Realista

Teren pomiędzy 4 budynkami położony między ulicami Harcerską a Myśliwską na wysokości wieży postawionej na terenie Rejonu energetycznego przy ul. Myśliwskiej.

Muchacho
Muchacho

Polityka prezydenta jest jasna: tak doić miasto przez grupę kolesi, żeby wyglądało, że kolejne inwestycje są dla ciebie, szary podatniku. W rzeczywistości to czego podatnicy najbardziej potrzebują, jest “za drogie”, “nierealne”, “może kiedyś”. Tanie, realne i natychmiast niezbędne są pasy startowe, pola golfowe, hale sportowo-widowiskowe, strefy biznesu pomiędzy ruderami w centrum.

Urko
Urko

Bo przecież wszyscy wiemy, że golf to sport masowy, który np. w Gliwicach uprawia jakieś 20 tys. osób dorosłych oraz 2,5 tys. przedszkolaków. A nie tylko Jaworski Grzegorz + z 15 podstarzałych koleżanek i kolegów

...
...

Nie ma pola, to nikt nie pewnie nie uprawia. Jest pole – można zacząć. A czy zacznie tam jeździć autobus czy tylko duży parking powstanie?

aaaaa
aaaaa

Żłobków budować nie planują, w niektórych szkołach lekcje odbywają się na zmianę, w zimie smog , inteligentne światła w niektórych miejscach porażają swą inteligencją, ale będziemy za to mieli lotnisko i pole golfowe. Może warto zacząć od podstaw, najpierw miasto powinno zaspokoić podstawowe potrzeby mieszkańców a dopiero później fanaberie.

Kamil
Kamil

W Rybnik(miasto z teatrem) jest i psa z kulawą noga tam nie widać od lat, ale to nic, rada , dajcie siatkę po trawę. Krety lubia takie okazje

Żubr
Żubr

Podobnież w Pszczynie

Kamil
Kamil

To jakieś pralnie

Pablo
Pablo

Ja slyszalem że planuja suchy zbiornik przeciwpowodziowy pomiedzy ul. Kujawska a ul. Krolewskiej Tamy i DTś i tam ma być pole golfowe. Na takim terenie i tak nic nie można zbudować a jak jak raz ma 10 lat zaleje to niebedzie duzych strat. 3 lata temu robili już geodeci pomiary i każde drzewo okropkowali. To jednak cos z tego będzie.

black_horse
black_horse

Jak myśmy przez tyle lat wogóle mogli wytrzymać bez pola golfowego?

ja234
ja234

Taaa…baju, baju.Może od razu lotnisko.
Kolejny glajwicki bezsens.

Cliper
Cliper

Na polach przy królewskiej tamy zostały wyrzucone bloki z piaskowca które odkryto przy budowie DTŚki..

The Tiger@
The Tiger@

Widzę, że tu sami znawcy.
Pole budowane będzie przy wsparciu fundacji Radan, bo T. Wesołowski to całkiem dobry golfista. W Gliwicach już istnieje Klub Golfowy, ale bez pola – do tego przymierza się już od lat. Teraz jest szansa – to trzeba skorzystać.
PS. Dokładne plany z usytuowaniem dołków widziałem już 2 lata temu.

Przemek
Przemek

Znając mentalność Gliwiczan to na wyjściu będą kraść piłeczki do golfa

"Izi Rajde"
"Izi Rajde"

Ale tylko ci którym rozbije szybe w samochodzie

Wuit
Wuit

Bardzo fajna sprawa. Niech niezagodpodarowany, dotąd zdewastowany nieużytek na siebie zarabia. I pewnie będzie tam ładnie, a to in plus. Czekam aż miasto kupi teren po focus parku pod obiecany szpital. Przypomnę, że cena ostatnio spadła poniżej 20 baniek xD

MariannaA
MariannaA

Ale gdzie to jest? W Trójkacie? Bo tak wskazuje mapa! Łąki Kłodnickie… Co to za dzielnica? Może wzorem Parku Starokozielskiego (zdewastowany cm. przy ul.Kozielskiej-Andersa), który otrzymał nazwę na część wsi Stare Koźle w pow. kędzierzyńsko-kozielskim, chodzi o wieś Łąki Kozielskie?
A jeśli to Gliwice i nieznane bliżej łąki nad Czarną/Śmierdzącą Rzeką, to czy w okolicy nie lepszy byłby najpierw polder, który pozwoliłby uratować unikatowe łąki pomiędzy Wojtową Wsią a ul. Słowackiego? Bo jak Kłodnica zaleje to pólko do MINIgolfa to…

Miś
Miś

To będzie zamknięte. Niech teren zarabia nie ważnena kim, ważne, że zamiast być zdewastowanym będzie czemuś służył

Uszatek
Uszatek

Taaaa. W Gliwicach wszystko zarabia. “Za siebie”

Miruś
Miruś

…najwięcej zarabia hala pomnik Franka, ciekawe kiedy pierwszy remont…