Łuk na ulicy Zygmuntowskiej do korekty. Przebudowanym odcinkiem pojedziemy jeszcze w tym roku

fot. pan Artur/fb

Jesienią tego roku mają zakończyć się prace związane z przebudową feralnego łuku w ciągu ulicy Zygmuntowskiej w Łabędach. Dochodzi tam do wielu zdarzeń drogowych, co wynika najczęściej z niedostosowania prędkości do warunków jazdy.

Wcześniej pisaliśmy: Przy deszczowej aurze samochody wypadają tu z drogi. W 8 na 9 przypadków do kolizji dochodzi z winy kierujących.

Zarząd Dróg Miejskich już od pewnego czasu przygotowywał się do tego zamierzenia. Najpierw zlecono wykonanie ekspertyzy. Kiedy przyglądaliśmy się sprawie po raz kolejny, w opracowaniu był projekt korekty łuku. Teraz drogowcy przystępują do realizacji prac, które dotyczą 110-metrowego odcinka tej drogi. O sprawie poinformowała Rada Dzielnicy Łabędy w mediach społecznościowych.


Radni Rady Miasta Okręgu Wyborczego nr 1 oraz Rada Dzielnicy Łabędy otrzymali następująca informację: (…) “Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach informuje, że została zlecona realizacja zadania pn. “Przebudowa odcinka ulicy Zygmuntowskiej w Gliwicach obejmującego łuk wraz z dojazdami” – przekazuje Rada we wpisie.

Firmą wykonującą niniejsze przedsięwzięcie jest PRUiM S.A., która została wybrana w ramach przetargu publicznego

Prace będą obejmowały przebudowę odcinka drogi na odcinku około 110 m, wraz z przebudową/przełożeniem oraz zabezpieczeniem kolidujących sieci. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 29.10.2021″ – czytamy dalej w serwisie facebook.com. Kiedy przedsiębiorstwo zajmie się ulicą Zygmuntowską?

– Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym kwartale – informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. – Wykonawca przygotowuje tymczasową organizację ruchu, która musi uzyskać akceptację m.in. policji. Zmiany w organizacji ruchu będą zależne od przyjętej przez wykonawcę technologii prac. Dołożone zostaną wszelkie starania, aby ewentualne utrudnienia w ruchu były jak najmniej uciążliwe dla kierowców – zapewnia Stiborska.

(żms)
fot. fot. pan Artur/fb (marzec 2020)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Piotr

Wystarczy ustawić fotoradar. Mała inwestycja a wypadki się tam skończą. Żeby tam wylecieć trzeba mieć sprawne 2 komórki mózgowe.

Prawda

ROZSADNY GLOS ,ALE WOLA PIENIADZE MARNOWAC.

Laszlo_egesz

Przypuszczalnie fotoradar w tym miejscu uległby szybkiemu zamalowaniu oczka lub spaleniu.

Tymon

Łuk jak łuk…ale myślenie, że będzie mniej wypadków to kuriozum ( będzie jeszcze więcej śmiałków co lubią grzać co fabryka dała )

andrzej

Wystarczy z jednej i drugiej strony postawić radary

pieszy

A między radarami zorganizować jeszcze odcinkowy pomiar prędkości.

ŁABĘDZIAK

mieszkam tu od 1984 r jeżdze ta droga od jej otwarcia i jeszcze nie mialem tam kłopotu bo patrze na znaki i po co wydawac te piniadze wylatuja zazwyczaj na pobocze chyba ze TIR ale ci to juz inna nacja drogowa taka troche bucowata do nich i tak nic nie dociera znaki jakie znaki ?

Ja

Nie ma to jak przerabiać drogę pod debili…..

Bywalec hosteli

A nie lepiej ograniczenie do 30 km/h i fotoradar.? Ja bym z takiej złotej kury nie rezygnował !!!

John

Pokonanie tego zakrętu nawet przy wchodzeniu z prędkością 70 km/h nie stanowi żadnego wyzywania. Ludzie którzy wypadają z tego zakrętu muszą jechać około 90-100 km/h, nie jest to wina zakrętu tylko lekkomyślności kierowców, którzy jadą z nadmierną prędkością.

Obserwując

No tak,prujem i wszystko jasne.Byle jak i prujem.
A kierowcy to pędzą jak szaleni i wypadają z zakrętu,fizyka się kłania.
O braku umiejętności nie wspominając.
Po mandaciku w wysokości 20 tys i zabranie prawa jazdy.

Ksenomorf

Aby przebudować 110 metrów drogi trzeba pół roku czasu ! Komuno wróć !

Informacja Turystyczna

Jak się znajdzie jakiś kabelek to będzie więcej.
Pół roku to na 50 metrów podjazdu im schodzi.

Józek

Jak takie głupoty czytam to mnie skręca,prostujmy drogi wycinajmy drzewa bo są wypadki,prosta spraw postawić znak ograniczenia prędkości za nim fotoradar, będzie taniej i wychowawczo.Gwarantuję że po krótkim czasie kierowcy się nauczą panować nad pedałem gazu.

Jurek

Józek, tam jest znak ograniczenia prędkości do 40 km/h, ponadto postawiono oświetlone strzałki z jednej i drugiej strony dojazdu do zakrętu – Czego jeszcze więcej potrzeba poza mądrością. Jeżeli ktoś a szczególnie Rada Dzielnicy Łabędy myśli, że po przebudowie skończą się wypadki to wg mnie bardzo się mylą.

Informacja Turystyczna

Mądrości, ze prawa i przepisy bez narzędzi egzekwowania są mniej warte niż papier na którym je spisano.
Gorzej, bo część wypadków przeniesie się w bardziej zamieszkaną część ulicy.

Gliwiczanin

Ile drzew wytną?

obserwator

Gdzieś jest plan?

Beton

@Gliwiczanin, Wszystkie które trzeba i jeszcze więcej tych, których nie trzeba.
Popieram post o fotoradarze – w zupełności by wystarczył. Nakład kosztów mniejszy, a pojawiły by się zyski dla skarbu państwa.

Mika

Jakąś podziemna infrastruktura? Ile to będzie kosztować? Tylko pytam.

Marcin

Postawić progi zwalniające po obu stronach przed zakrętem i po problemie

dzidek krępak

Z powodu idiotów, którzy nie przestrzegają ograniczenia prędkości miasto wydaje kasę. Nie widzi natomiast potrzeby naprawy nawierzchni chodników czy też ustawienia ławek dla pieszych idących ul. Łabędzka na cmentarz. Kolejny przykład, że w tym mieście robi się wszystko pod kątem auteczkowców.

marcWl

przejdź po tym łuku popatrz co w okolicy jakie nitki co płynie jakie drzewa i pisz wtedy jak widziałem a nie pi^e*doliny żeby zaistnieć

ŁABĘDZIAK 2

Witam, ta droga ma wiele innych rzeczy do poprawki ze względu na interakcje piesi-kierowcy. Chodnik przy tej ulicy jest “przesiany” latarniami przez które piesi, rowerzyści/rolkowcy są zmuszani omijać je ulicą. Brak drogi rowerowej która łączyła by się z drogą rowerową na Kopernika. Nielegalne przejście dla pieszych z ścieżki z lasu w samym środku zakrętu. Niestety długa prosta asfaltu sprzyja dodawaniu gazu. Zgadzam się z kolegą ŁABĘDZIAK, łuk jest do pokonania oczywiście z rozsądną prędkością ( średnio 2 x na dzień bez żadnych nieprzyjemności). Pozdro

Mr.zielonka

wystarczy zrobić deptak i ruch puścić Toszecką i mamy spokój :))))))))))

lol

wystarczyła by jedna tablica migająca dla zamiejscowych bo miejscowi znają to miejsce

Laszlo_egesz

Czyż nie tam są takie tablice, które migają jak ze starego, dobrego NeedForSpeed?

amis

skoro są wypadk,i znaczy ktoś żle zaprojektował albo żle wykonał. ludzkie życie jest ważniejsze nawet tych szybkich.

Informacja Turystyczna

Ludzkie życie ważniejsze?
To gdzie fabryczne ograniczenie prędkości w autach osobowych?
Gdzie aktualizacje taryfikatora i dożywocie dla morderców za kółkiem?

amis

ci co chcą radarów, progów – pewnie nie mają samochodów

Informacja Turystyczna

Za to ich oponenci na pewno nie maja mózgów.