Maczety, trzonki siekier, rakietnice. Policja zapobiegła bitwie pseudokibiców w centrum Gliwic

Duże siły policji pojawiły się w piątkowy wieczór na parkingu nad DTŚ w centrum Gliwic, wzbudzając zainteresowanie mieszkańców. Miało tam dojść do bitwy pomiędzy pseudokibicami.

 
Ostatecznie pojawienie się tam mundurowych zapobiegło ustawce. Biorąc pod uwagę wyposażenie przyjezdnych, starcie chuliganów mogło mieć dla wielu osób potencjalnie tragiczne skutki.

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KMP w Katowicach uzyskali informację, z której wynikało, że w piątkowy wieczór może dojść do napaści pseudokibiców z Katowic, Rybnika i Zabrza na pseudokibiców gliwickiej drużyny piłki nożnej – relacjonuje Śląska Policja.


Do ataku miało dojść na terenie siłowni w centrum Gliwic. Informacja ta została przekazana do Centrum Operacyjnego KWP w Katowicach oraz gliwickim policjantom i mundurowym z katowickiego oddziału prewencji, którzy od razu ruszyli we wskazany rejon, aby zapobiec napaści i starciu pomiędzy pseudokibicami

– kontynuuje policja.

Policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Katowicach zablokowali drogi wyjazdowe z parkingu, na którym pseudokibice zostawili swoje samochody. Kiedy mężczyźni zorientowali się, że na miejscu są policjanci, usiłując uniknąć legitymowania, próbowali zbiec do swoich samochodów i odjechać.

Kierowca jednego z pojazdów chcąc wyjechać z parkingu, próbował potrącić policjanta. Na szczęście szybka reakcja kryminalnego zapobiegła tragedii, a dwóch mężczyzn z samochodu zostało zatrzymanych. W trakcie policyjnych działań zatrzymany został również pseudokibic jednego z śląskich klubów piłkarskich, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Pozostali pseudokibice zostali wylegitymowani – dodaje formacja.

Podczas kontroli pojazdów policjanci znaleźli w nich niebezpieczne narzędzia, w postaci maczet, trzonków siekier, rakietnic oraz sprzęt do sztuk walki, jak np. ochraniacze zębów i rękawice do mieszanych sztuk walk.

Kliku z mężczyzn było już wcześniej notowanych w związku z przestępczością pseudokibiców.

Jak podsumowuje policja, szybka wymiana informacji i zdecydowane działania zapobiegły chuligańskiej napaści, a być może nawet tragedii.

(żms)/Śląska Policja
Fot. Śląska Policja

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
26 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze