Marina Gliwice przeniesie się do nowej lokalizacji. Będzie strefa kultury, scena koncertowa na wodzie

Gliwicka Marina przeniesie się do innej lokalizacji – kilkaset metrów od obecnego położenia, na działkę miejską położoną wzdłuż Kanału Gliwickiego. Nadal będzie funkcjonować przy ul. Portowej, ale już poza portem w Śląskim Centrum Logistyki.

 
Dążenia do zmiany siedziby Mariny, które na ostatniej, lipcowej sesji Rady Miasta wreszcie doszły do skutku, podejmowane były od lat. Około 3,5 roku temu studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej opracowali nawet studialne koncepcje zagospodarowania terenu w nowym miejscu. Więcej na ten temat pisaliśmy w lutym 2018 roku.

Przyszła lokalizacja Mariny będzie zdecydowanie większa i, co istotne, dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Znajdzie się tam m.in. strefa kultury i plac zabaw dla dzieci.

Z zapowiedzi wynika, że stanie się to już w 2022 roku. Po przeprowadzce na miejską działkę poza teren Portu Gliwice Marina stanie się nowoczesną przystanią motorowodną z miejscem dla obsługi podróżnych i turystów oraz nową przestrzenią rekreacyjną przy Kanale Gliwickim. W planach jest m.in. scena koncertowa na wodzie.


(żms)
fot. arch. 24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Usmy

Wszystko ekstra, ale musimy jeszcze ją połączyć z centrum, żeby ktokolwiek tam bywał – na start jakaś stacja roweru miejskiego?

Trom

albo miejski szynobus, o ktorym tez slyszymy od x lat… ;)

e tam

Jedziesz z ze stacji Gliwice do stacji Łabędy dowolnym szynobusem “lecącym” na Kędzierzyn-Koźle bądź Pyskowice a potem spacer dla zdrowia na świeżym powietrzu do mariny uroczą drużką wzdłuż brzegów kanału, ewentualnie na rowerku.

Beton

Dokładnie, a czy mi się wydaje, czy miała powstać tak szumnie zapowiadana ścieżka pieszo rowerowa wzdłuż Kłodnicy do Łabęd? A może ona już jest, tylko nikt jej nie zauważył?

Zbrojenie

Zapowiadana ścieżka rowerowa wzdłuż Kłodnicy i ul. Portowej do Łabęd, jest już od wielu lat, jedynie w końcowym fragmencie biegnie ul. Niepaszycką, wszyscy po niej jeżdżą a ty jej jeszcze nie zauważyłeś.

Beton

Tak się składa, że trudno zauważyć ścieżkę rowerową na ulicy Niepaszyckiej, a dalej na Starogliwickiej w kierunku Portowej, bo jej tam po prostu nie ma. Może zauważasz rzeczy których nie ma, albo słyszysz głosy…
Pisząc zapowiadana – miałem na myśli to, co jest opisane pod zamieszczonym poniżej linkiem. Wszyscy wiedzą o co chodzi a ty tego widocznie nie zajarzyłeś.

https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/na-takie-inwestycje-czekamy-bulwary-klodnicy-szczegolnie-uciesza-rowerzystow/

Zbrojenie

A po co są potrzebne dwie równoległe ścieżki rowerowe wzdłuż tej samej ulicy, chyba tylko tobie. Nie lepiej zbudować nową ścieżkę tam gdzie jej jeszcze nie ma ?

Ceci

A co, jest na wyspie żeby ją łączyć? Były v-ce prezydent stwierdził kiedyś na posiedzeniu r.m., że “kolejny parking to kolejny generator ruchu”. Idąc tym tokiem myślenia, wystarczy więc postawić terminal a podróżni i turyści sami się zlecą.

gmG

Wbrew malkontentom życzę Marinie powodzenia!

a życie swoje

“Marina stanie się nowoczesną przystanią motorowodną z miejscem dla obsługi podróżnych i turystów…”
Że tak brutalnie zapytam. Jakich podróżnych i jakich turystów?
“Będzie strefa kultury, scena koncertowa na wodzie”
Scena będzie na wodzie, ale koncerty na parkingu. Tak żeby podtrzymać gliwickie trendy.

lol

tyle kasy na arenę ale widocznie wyszło mało prestiżowo skoro znów podobne plany chyba że chodzi o następnego MISia inwestycyjnego

na miarę możliwości

Małe miasto to i małe misie w Warszawie to się szykuje dopiero Niedźwiedź w postaci Pałacu Saskiego.

Obserwując

To takie glajwickie bajdurzenie jest.
Jak już to w łikend jakieś parę osób się zbierze by przepłynąć jakiś kawałeczek rzeczką i tyle.
Scena to będzie na lądzie,żeby z ałteczka można było oglądać.