Mężczyzna zasypany ziemią w wykopie. To drugi w ostatnim czasie tego rodzaju wypadek przy pracy

fot. zdjęcie poglądowe

W ciągu ostatnich kilku dni w Gliwicach doszło do dwóch skrajnie niebezpiecznych wypadków przy pracy. W obu sytuacjach doszło do zasypania ludzi przez ziemię. Policja przestrzega: w przeszłości, w trakcie podobnych zdarzeń, dochodziło do tragedii.

W środę około południa w rejonie ul. Królewskiej Tamy w Gliwicach, w miejscu wykonywania wykopu o głębokości dwóch metrów (pod instalację wodną), osuwająca się ziemia przysypała mężczyznę.

Po odkopaniu przez będących w pobliżu współpracowników, w stanie przytomnym i bez zewnętrznych obrażeń, robotnik trafił na badania do szpitala.

Kilka dni temu do podobnej sytuacji doszło w rejonie ul. Jasnej, gdzie dwóch pracowników zasypała ziemia, której strukturę naruszyła przejeżdżająca ciężarówka. Wówczas też było o włos od tragedii.

Wypadki zbada policja i PIP. Policjanci apelują o przestrzeganie na budowach zasad BHP oraz stosowanie się do zasad sztuki budowlanej.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
wiocha
wiocha

Poruszający,bo być może nie przestrzegano przepisów BHP, Arbeit, bo termin najważniejszy i niskie koszty

Ssak
Ssak

A może to skutek kiedy generalny wykonawca zatrudnia pseudo podwykonawców podwykonawcy za grosze. Znam takich, którzy pociągając za gruby kabel wiertarki rozłączają ją od prądu a gniazdko wisi na ścianie. Dwa razy to samo. To co się dziwić, że są wypadki jeżeli ciemnota całe życie niczego się nie potrafi nauczyć.

krzysztof
krzysztof

ale to nie był żaden kandydat na prezydenta bo jaka to wielka strata by była.

Imię
Imię

Brawo redakcja! Naprawdę poruszający news! Waga tych wydarzeń nawet skłoniła lokalne parafie do odnotowania tych wydarzeń w swoich księgach.