Miasto nie oszczędza na promocji Gliwic podczas imprez w Arenie. 8,5 mln złotych w 2019 roku

Półroczne promowanie miasta przez spółkę Arena Operator, która zarządza halą Arena Gliwice, w 2018 kosztowało 2,8 mln brutto. W tym roku, na 12 miesięcy działania, przeznaczono aż 8,5 miliona.

Gdy spółka Arena Operator rozpoczynała działalność, informację o wysokości nakładów miejskich na “świadczenie usług promocyjnych na rzecz miasta Gliwice” znaleźć można było w biuletynie informacji publicznych Urzędu Miejskiego, w tym roku próżno jej tam szukać. Zapytaliśmy więc Wydziału Kultury i Promocji, ile przekazano na ten cel.

– Informuję, że zgodnie z umową, podpisaną z firmą Arena Operator Sp. z o.o., w roku 2019 na świadczenie usług promocyjnych na rzecz Miasta Gliwice w związku z funkcjonowaniem obiektu oraz wydarzeniami organizowanymi w Arenie Gliwice przeznaczono kwotę 8.500.000,00 zł brutto – przekazał Paweł Staszel, Naczelnik Wydziału.

REKLAMA

W 2018 roku oprócz promocji miasta przez operatora hali, magistrat płacił za tę usługę także agencjom, które organizowały ważniejsze wydarzenia w obiekcie przy Akademickiej 50.

Przy okazji ubiegłorocznych dwóch dużych imprez sportowych KnockOut Boxing Night oraz KSW 46 wydano łącznie 739 tys. zł. Z kolei promocja podczas The Voice of Poland pochłonęła ponad pół miliona złotych.
Jak informuje magistrat, w tym roku tego rodzaju osobnych wydatków już nie ma. W kwocie umowy opiewającej na 8,5 mln złotych mają więc prawdopodobnie zmieścić się m.in. koszty Eurowizji Junior (1,5 mln zł) oraz innych wydarzeń, podczas których promowane są Gliwice. Do końca roku zaplanowano ich około 50, w tym kilkudniowe targi i imprezy familijne.

(żms)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
BMW przed stodołą

Chciałam skomentować, ale mam taki natłok przekleństw w głowie, że napiszę tylko – IDŹCIE DO DIABŁA Z TAKĄ PROMOCJĄ. I za takie pieniądze. Najlepszą promocją jest brak powodów do wstydu! Na tym się skupcie. Ta wasza promocja nie usuwa napisów ze ścian, brudnych banerów i smrodu z ulic. Wasza promocja nie zmniejsza smogu, nie poprawia stanu technicznego miasta. Powinniście za te 8,5 mln doprowadzić do porządku kamienice na Kościuszki i jeszcze wiele innych. A raczej nie dopuścić do takiego stanu. Co to za promocja, która ochoczo pompuje pieniądze w “rozrywkę”, gdy szpitale wołają o pomstę do nieba. Ogarnijcie się, albo… Czytaj więcej »

RainHard

Czyli wg. Ciebie miasto (a zatem i Ty) ma pokrywać koszty remontu prywatnych kamienic i dopłacać mieszkańcom do lepszych (najlepiej elektrycznych) samochodów?

BMW przed stodołą

Akurat kamienice na Kościuszki były własnością miasta i przez miasto bezkarnie zostały doprowadzone do ruiny. W innych przypadkach tak, miasto ma wspomagać remonty prywatnych kamienic i jeśli wiąże się to z wydawaniem pieniędzy na PROMOCJĘ działań wspomagających to ma ponosić koszty. I tak, miasto ma dopłacać do wymiany indywidualnych pieców na ogrzewanie systemowe lub bardziej ekologiczne. To indywidualne ogrzewanie węglem w głównej mierze są odpowiedzialne za smog. Problem za 3 miesiące powróci i nie wyjeżdżaj tu z socjotechnicznym bełkotem o autach elektrycznych. Jakoś dzisiaj nie duszę się od smogu. Za kwartał będę to robić, bo miasto wydaje grube miliony na… Czytaj więcej »

RainHard

Pozwól szanowny interlokutorze, że pozostanę przy swoim zdaniu. Będziesz się dusił smogiem, dopóki palenie węglem będzie tańsze niż gaz czy prąd. Utrzymajmy kopalnie (bo przecież to miejsca pracy) a równocześnie “walczmy” dalej ze smogiem. Jeździjmy 20 letnimi BMW pod stodoły, bo nie stać nas na nowe ekologiczne auta i narzekajmy dalej, że smog, że graciarnia na drogach. Beneficjenci 500+ raczej nie pobiegną do samochodowych salonów, choć na pełnoletnie autko może starczy. Ta sytuacja wymaga interwencji wyższej władzy, niż sołtys, burmistrz czy prezydent miasta.

Jakkolwiek

Problem polega na ty, że nikt samochodów elektrycznych nigdy nie nazwał ekologicznymi, tylko bezemisyjnymi. Tak długo jak produkcja akumulatorów jest tak szkodliwa dla srodowiska a my elektryczność produkujemy z węgla to samochody elektryczne są tak EKO jak passat 1.9 TDI. Dodatkowo straty na przesyle tej eko elektryczności są kompletnie nieopłacalne. Brak infrastruktury nie poprawia sytuacji… Taki sam śmierdziuch jak inny, tylko komin ma w innym miejscu. Nowe benzyniaki to też wstyd, bo jeżeli coś nie jest trwałe to nie może być ekologiczne, skoro za 5 lat trzeba zrobić nowe. Pytanie więc czy SPRAWNY 10-15 letni samochód ze wszystkimi filtrami spalin… Czytaj więcej »

Lupa

“Pytanie więc czy SPRAWNY 10-15 letni samochód ze wszystkimi filtrami spalin itd naprawdę jest tak złym rozwiazaniem?”

Lepsze pytanie, to jaki procent takich rupieci jeżdżących w Polsce spełnia normy środowiskowe i ma sprawne wszystkie filtry, które i tak z racji wieku nie spełniają obecnych norm, a są droższe od samego pojazdu?
Odpowiedź: z jakiegoś powodu Niemiec, Holender, Francuz pozbył się takiego rzęcha, tylko Polaczek nie zastanawia się dlaczego, bo go wreszcie stać na wożenie d_py.

Mex

Passat na pewni ma mniejszy ślad węglowy nisz elektryk, który dopiero po 30 latach będzie czystszy od PAsseratti

Lupa

“Ta sytuacja wymaga interwencji wyższej władzy, niż sołtys, burmistrz czy prezydent miasta.”

W Krakowie nie potrzebowali władzy wyższej do wprowadzenia zakazu używania pieców i kominków w mieście.
Wymiana taboru PKM na elektryczny nie wymaga decyzji rządu. Decyzję o ograniczaniu ruchu samochodów w centrum miasta może podjąć prezydent i rada miejska. Stare trujące graty i kominy mogą kopcić na “bogatych przedmieściach”.
Nikt nie ogranicza prezydenta w podłączaniu kamienic opalanych węglem do PEC.
To nie władza wyższa kazała Frankiewiczowi wyciąć kilkadziesiąt tysięcy drzew w mieście i nikt mu nie zabrania mu sadzić nowych.

RainHard

I tu znów się nie zgodzę. Rok temu obok mieszkania w którym mieszkam (przez podwórko) miasto położyło rury ciepłownicze. Zaproponowali że podłączą wszystkie klatki budynku (wspólnota) do PECu. Wszyscy lokatorzy byli przeciwni. Dlaczego? Bo kilku ma nowy piec CO gazowy i nie po to płaciła za wymianę, żeby znów zmieniać. Dwie osoby stwierdziły, że mają świeżo wyremontowane mieszkania i nie pozwolą ich zniszczyć. I na koniec: jeden sąsiad stwierdził, że węglem pali taniej. Nikt nie powiedział: “super! wreszcie nie będziemy się wzajemnie zatruwać – zapłacimy więcej za ogrzewanie, ale będzie czyste powietrze!”. Władze miasta nie zabraniały im być eko. Nawet… Czytaj więcej »

Marco

Z jakiego powodu finansujemy udogodnienia dla świetnie zarabiających urzędników? Frankiewicza nie stać na własny samochód, urzędników nie stać na opłaty za parkowanie. Czemu finansujemy remonty dróg pod domami urzędników i polityków kiedy inne od lat są dziurawe?

Observer

No właśnie, po co pan Frankiewicz ma samochód za pieniądze mieszkańców? A brak na porządny stan służby zdrowia w mieście!?

Klaster

To Miasto nie potrafi zadbać o swoją własność, gdzie tu mowa o prywatnej? A racja, kościelne rudery to Miasto chętnie remontuje! Gorzej mają się takie jak ruina teatru Victoria, ruina Dyrekcji Huty, ruina Zameczku Leśnego, ruina Hotelu Leśnego, ruiny szpitali i kamienic w posiadaniu miasta.

Pacjent

Tak jest, a siedliska urzędników, czyli sądy i urzędy to najokazalsze i najbardziej wycacane budynki. Czego nie można powiedzieć o szpitalach.

DD

Bo w szpitalach na NFZ leczy się plebs, ale w tych samych szpitalach pojawiły się miejsca dla bogatych za “dziękuję”.

treya50

Katedra Piotra i Pawła znowu jest czyszczona, kolejne już drapanie cegieł. Za czyje pieniądze ? Chyba nie trzeba odpowiadać !

Umbrella

@RainHard
Czyli wg Ciebie jest w porządku dokładanie się podatnika do remontów takich budynków jak:
Urząd Miejski
Sąd Okręgowy ul. Kościuszki 15
Sąd Rejonowy ul. Powstańców Warszawy 23 / Siemiczorka
Wojewódzki Sąd Administracyjny ul.Wyszyńskiego 2
Starostwo Powiatowe ul. Zygmunta Starego 17
ale już
Szpital Miejski na Kościuszki
Szpital Nr 4 Z.Starego
Zespół Szkół Specjalnych ul. Ziemowita
Zabytkowe kamienice na starówce i cała masa gliwickich zabytków
niech sobie radzą same?
Dobro urzędnika musi być zagwarantowane / Dobro wspólne niech sobie samo radzi.
Klimatyzacja (jakość powietrza w urzędach) to priorytet – Smog (jakość powietrza w mieście) to sprawa drugorzędna itd. itp. Co to za pokrętna logika? I skąd? Z dawnej Rumunii?

RainHard

Tak, bo to właśnie budynki miejskie. Co do szpitala, to smutne, ale co z kasą, którą odprowadzamy na te całe NFZ? Gdzieś wyparowuje, bo ani na remonty, ani na leczenie wciąż brakuje. Zespół Szkół Specjalnych na Ziemowita jest własnością kościelną ostatnio, więc niech remontują z tacy (ponoć 98% ludzi w Polsce to katolicy)… A zabytkowe kamienice? Chcesz być kamienicznikiem czy właścicielem zamku? Bądź, ale musi cię być na to stać. Sytuacja z Gliwic: funkcjonujące przedszkole w przedwojennym budynku. Jakiś czas temu pojawiła się spadkobierczyni i miasto musiało jej zwrócić budynek (nie chciała rekompensaty). Dziś stoi sobie zarośnięta działka, nieremontowany budynek… Czytaj więcej »

Nie ściemniaj

“Zespół Szkół Specjalnych na Ziemowita jest własnością kościelną”
Stał się nią stosunkowo niedawno i to w sposób budzący najwyższe obrzydzenie.
“więc niech remontują z tacy (ponoć 98% ludzi w Polsce to katolicy)…”
To jest właśnie gliwicki sposób na zarządzanie nieruchomościami? Zaniechaniem doprowadzić do ruiny i sprzedać niech prywatnie ktoś wyremontuje. Nic tylko czekać aż po wyremontowaniu miasto wymyśli sposób, aby taki obiekt na powrót przejąć.

WazyElina

A ktoś się sprzeciwił przejęciu budynku przez KK? Protest rodziców dzieci szybko zagłuszono… To nie pierwsza przejęta nieruchomość w tym rejonie…

Za długo przy korytach

Tak. Ludzie się sprzeciwiali. Może nie tak jak przy okazji likwidacji tramwajów, czy jeszcze wcześniejszego referendum w spr. odwołania Frankiewicza, ale głośno się sprzeciwiali i wyrażali swoje oburzenie. Czy magistrat albo kuria się przejęła? Co ludzie mieli zrobić wyjść na ulicę?

Zajad

Tak naprawdę było kilkudziesięciu oburzonych protestujących i tyle samo wylewających żale na forach internetowych. Reszcie społeczeństwa to wisi i powiewa…

Bernard

Na Piasta 14 mln rocznie nie szkoda?

Gustaff

Nie

Observer

To może pan prezydent SWOJEGO miasta, bo to JEGO miasto a nie mieszkańców będzie jeździł hulajnogą elektryczną!? A przy okazji może ten pan PREZYDENT zamieni kilka słów z mieszkańcami miasta o tym, jaką politykę w nim uprawia nie licząc się z głosem mieszkańców?!

TakieTam

Ty to masz wizję.

Wizjoner

Czasami wizja “Jak czegoś nie spi****lić” już jest dobrą wizją.

krzysztof

za taki stan miasta odpowiadaja sami mieszkańcy Mieszkańcy którzy przez ponad 27 lat nie potrafią usunąć ***** nasze pieniądze,pod pozorem czegoś robienia,nieudacznicy z frankiewiczem na czele, są nie do ruszenia macki **** które opanowała miasto- układy ,koteria ,ale tam nie ma fachowca co ma łeb na karku lub nie chce się wychylać bo i tak premia wpadnie,frankiewicz jest hersztem tej **** i trzyma ich za mordę,Dziwię się że teraz się oczy mieszkańcom otwierają ciut za późno gliwiczanie

Stroppendorfer

Co fakt, to fakt… problemem niestety jest brak alternatywy :-(

thor

Bo skamieliny są nawet twardsze od betonu. W mieście ciężko będzie znaleźć Heraklesa zdolnego posprzątać tę stajnię Augiasza

Stroppendorfer

A co te nieroby miałyby innego robić niż lekką ręką przepuszczać nasze podatki: woda do góry, śmieci do góry… powinno się ich w końcu wszystkich wymienić i porządnie przewietrzyć Magistrat…

Perez

To nie jest promocja tylko kreatywna ksiegowosc w celu zakrycia prawdziwych kosztow ukrycia hali.

AndrzejD

Ten artykuł w całości jest w zasadzie zaproszeniem CBA, CBŚ i NIK do wzięcia za twarz Gliwickich urzędników miejskich poczynając od frankiewicza, poprzez naczelników wydziałów i prezesów miejskich spółek skończywszy na firmach z nimi powiązanych.
Przecież to śmierdzi bezczelnymi przewałami z dziesięciu kilometrów.

Beton

Najlepszą promocją miasta są mieszkańcy tegoż miasta, którzy w całym świecie opowiadają że w ich mieście najbardziej podoba im się: – zadbane, czyste i wyremontowane śródmieście – duża ilość terenów rekreacyjnych takich jak parki, zieleńce, place zabaw, kąpieliska itp., do których można dostać się np. rowerem jadąc po ścieżkach – dobrze oświetlone, wyremontowane ulice – bezpieczne, doświetlone przejścia dla pieszych – dobrze funkcjonująca komunikacja miejska z satelitarnymi parkingami i systemem PARK & RIDE – sprawnie funkcjonująca służba zdrowia zorganizowana w nowoczesnym obiekcie – niskie opłaty za wodę i wywóz nieczystości – władze miejskie i pracownicy urzędu otwarte na problemy i… Czytaj więcej »

marcin

Za 8,5 mln zł ROCZNIE można by było wybudować choćby 1 obiekt Park&Ride. Łatwo policzyć, że po 3 latach mielibyśmy ich 3, a po 5 latach – 5.
A póki co po 26 latach rządów Frankiewicza nie mamy ani jednego. Liczba mieszkańców cały czas spada, więc psu na budę taka promocja w Hali. Nikt nie zdecyduje się założyć swojej rodziny w Gliwicach dlatego, że zobaczył reklamę podczas hali boksu, a dobra komunikacja może już kogoś przekonać. Tyle że do urzędników to nadal nie dociera.

Ja.

Promocję miasta najlepiej widzą przyjezdni próbujący się dostać do hali na jededną z niewielu imprez. Ci, którzy idą od dworca mają na dzień dobry obdrapane kamienice na widoku, potem już tylko gorzej… Plac Piastów, las słupów z “yntelygentnom” sygnalizacją, Dworcowa… Ci zmobilizowani nadjeżdżający od strony autostrad zaczynają od korka przy wjeździe na Pszczyńską. A sama Pszczyńska… Cóż… A ci, którzy trafią do jednego z naszych szpitali od nadmiaru wrażeń podczas zabawy – no kto miał “przyjemność” ten wie o czym mowa. A najlepsza jest przebudowa dróg wokół hali, która miała pomóc rozładować sppawnie ruch po imprezie. No… Jak pomagała, było… Czytaj więcej »

BMW przed stodołą

dokładnie

realista

“A najlepsza jest przebudowa dróg wokół hali, która miała pomóc rozładować sppawnie ruch po imprezie. No… Jak pomagała, było widać wczoraj po koncercie Scorpions”-nie pisz glupot.Jedz do Krakowa do areny to zobaczysz jak tam wyglada. KORKOW PO TAKICH IMPREZACH NIGDZIE SIE NIE UNIKNIE swiatowcu.

:)

Najlepsza jest specjalna linia autobusowa, która prowadzi z zasyfiałego Placu Piastów do hali i z powrotem. O ile ją wcześniej zakontraktuje organizator imprezy, bo miasto się nie poczuwa do zapewnienia miejskiego transportu. W efekcie autobusy wożą powietrze, bo nigdy nie wiadomo czy będą jeździć, a koszt takiej długotrwałej wycieczki widokowej z przesiadką w centrum syfu jest prawie taki jak wygodna usługa firm taksówkowych od drzwi do drzwi. To rozwiązanie też robi “promocję” Gliwic.

Ja.

Rozumiem, że Twój świat kończy się właśnie na Arenie w Krakowie i dalej już tylko puste myśli i puste komentarze.

LOL

Ta “promocja” za miliony na razie ma taki efekt, że w Gliwicach odbywają się imprezy 3-rzędnej rangi, albo wprost żenujące bzdury, a prezydent Gliwic w świątecznym wydaniu Gazety Wyborczej opowiada różne dziwne rzeczy pozując na demokratę zbratanego z mieszkańcami. Mówi na przykład, że PiS nie rozmawia z ludźmi, a on jako modelowy samorządowiec bezustannie rozmawia i słucha mieszkańców miasta. Po lekturze zacząłem się zastanawiać w jakim równoległym świecie żyje pan Frankiewicz? Nie przypominam sobie, żeby słuchał mieszkańców kiedy rozdawał miejskie tereny i budynki kościołowi, kiedy likwidował linię tramwajową, kiedy brał kredyt na budowę hali widowiskowej, kiedy wycinał tysiące drzew, kiedy… Czytaj więcej »

Ego

W równoległej rzeczywistości to żyją gliwiczanie którzy na niego niezmiennie głosują. Sam się tam nie wybiera.

DD

A kto liczy głosy?

DD

Za te wszystkie ponad czasowe dokonania Rada Miasta przyznaje rok rocznie swojemu wodzowi absolutorium. Brawo Gliwiczanie!!!

wnerwiony

No wszystko fajnie. To na czym ta hala będzie zarabiać, skoro do wszystkich imprez jeszcze dopłacamy? Może będziemy ją wynajmować innym miastom do promocji, żeby to one trochę na nią poplacily? :P

Dziadek

Proszę się spytać Arena Operator czy na zarządzaniem Halą można zarobić…a potem piszcie głupoty..;)

:)

To ile nie zarabia prezes spółki Arena Operator – 27 tys miesięcznie czy więcej? A pozostali pracownicy spółki powiązanej z Fundacją Radan też nie zarabiają i dlatego piszą takie bzdury, bo są niedożywieni?

Dziadek

Jestem przekonany,że prezesi Arena Operator a i również pozostali pracownicy potrafią znacznie więcej nie zarabiać jak powyżej…i chyba są zdecydowanie niedożywieni…;)

Stanisław

Dziadek, ty to lepiej idź na spacer. Póki jeszcze możesz….

mieszczuch

A kto bogatemu zabroni , widziały gały na kogo głosowały.

Tomasz Przygoda

Frankiewicz i budka z platformersami rozkradaja wszystko co sie da

Sobowtór Majkela Drzeksona

Oskarżenie o kradzież to ciężkie oskarżenie. Masz jakieś dowody czy tylko cichutko popierdujesz bo tutaj masz możliwość i kilku sobie podobnych?

Stroppendorfer

A niegospodarność cudzym majątkiem, to jak nazwać ?

VAkk

Frankiewicz siebie promuje w tej swojej piramidzie za 0,5 mld zł, a nie miasto. Miasto to on ma gdzieś, co widać, słychać i czuć

kominiorz

Czuć zwłaszcza teraz w czasie upałów oraz w sezonie grzewczym w dzielnicach Wilcze Gardło, Ostropa, Wójtowa Wieś, Żerniki, Żernica, Smolnica, Starówka,

Robert

Nie swoje pieniądze dobrze się wydaje. Wiedzą o tym najbardziej działacze związani z Koalicja Europejska. Sami są przeciwko rozdawnictwu dla obywatela, bo u nich istnieje tylko rozdawnictwo do ich własnych kieszeni.

Becia

“Nam się te pieniądze po prostu NALEŻAŁY!!!”

Imiu

PO Gliwicku i wszystko jasne. Podatnik nie skorzysta ale zapłaci.

ja234

Kolejne miliony są wywalane na “…świadczenie usług promocyjnych na rzecz Miasta Gliwice w związku z funkcjonowaniem obiektu oraz wydarzeniami organizowanymi w Arenie Gliwice”.W tym pewnie są pensyjki osób pracujących w tym “operatorze”.Są to kolejne miliony glajwickiego podatnika wywalane w błoto.Podczas gdy szpital leży,chodniki, ulice, kamienice są obdrapane, zasyfione, byle jakie…masakra te glajwice na wstecznym…jak zwykle na wstecznym.Ta hala porażka-bankrut powinna zostać zburzone, teraz widać jakim bezsensem była jej budowa.(1218)

Axel F

Co ma nam dać promocja ?
Więcej przyjezdnych, większe wtedy korki, spaliny.
Co mają tutaj robić ?
Jakie zyski ?

Barbara

Szkoda,ze w ramach promocji nie sprząta się miasta. Śródmieście wygląda po prostu strasznie. Wiem,że wiele posesji i budynków to własność prywatna. Ale chyba istnieją jakieś zasady utrzymywania ich w normalnym stanie. Wczoraj przechodziłam obok budynku starego pogotowia na Zygmunta Starego. Stan tej posesji i Domu Dziecka naprzeciwko zwala z nóg. A propos pieniędzy. Zapraszam władzę do Szpitala nr 4, dawny Wojskowy. Takiego brudu i siermiegi ze świecą szukać. Promujmy to,co mieszkańcom jest potrzebne.

PAP

To tyle, co 2/3 rocznego budżetu zlikwidowanego Gliwickiego Teatru Muzycznego…

Observer

Ale w tym mieście Gliwice kultura jest zbędna! Asfalt, beton, stal, to się liczy. To oznaka nowoczesności według UM!

marcin

Tak wygląda prawda o finansowaniu hali Podium. Nie można dopłacać bezpośrednio z budżetu miasta? Nie można utrzymywać hali z kasy PWiK podwyższając opłaty za wodę? No to załatwimy sprawę inaczej. Będziemy corocznie wydawać kilka mln zł na “promocję miasta w hali”. Końcowy bilans się będzie zgadzał – hajs na funkcjonowanie hali nadal będzie wpływać z budżetu. Tylko będzie inny tytuł przelewu. Smutne, że ani prokuratura, ani izba obrachunkowa, ani inne instytucje, które z urzędu powinny się sprawą zająć, nie widzą w tym problemu. Bo przecież nie wypada ruszać najdłużej urzędującego prezydenta, który wygrywa liczne nagrody w sponsorowanych rankingach. Głupio jakoś… Czytaj więcej »

Marek

Jedźcie do Zabrza Bytomia czy Chorzowa i zobaczcie różnicę najlepiej tam zostańcie