Michał Bajor znów zaśpiewa w Gliwicach. Tym razem piosenki francuskie…

„Od Piaf do Garou” – to kolejny projekt Michała Bajora, promujący podwójny album z piosenkami francuskimi.

Od wielu lat publiczność prosiła o taką płytę i taki koncert. Już w środę, 12 grudnia artysty będą mogli posłuchać gliwiczanie.

Michał Bajor wychował się na piosenkach znad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad ?i? drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt. Brel w warszawskim teatrze Ateneum.


Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty następcą takich bardów francuskich, jak Charles Aznavour czy Gilbert Becaud.

Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami.

Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

W grudniowy wieczór artysta zaśpiewa piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych jak m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud, czy Garou.

Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami. Będzie mu towarzyszył kilkuosobowy zespół muzyczny. Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych.

Michał Bajor – recital „Od Piaf do Garou” już 12 grudnia, w środę o godz. 19.00 na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego przy Nowym Świecie.

Rezerwacja i sprzedaż biletów: www.teatr.gliwice.pl

BILETY:
– I miejsca: 70 zł
– II miejsca: 60 zł
– III miejsca: 50 zł

Fot. Materiały GTM, Przemysław Kokot