Modernizacja muszli nie tak szybko. Pierwsze postępowanie przetargowe zostało unieważnione

Zakończyła się możliwość składania ofert do przetargu na modernizację sceny parkowej w parku komunalnym przy ulicy Chorzowskiej. Zamówienie zostało unieważnione. Jedyna złożona oferta znacząco przekraczała budżet założony dla tego zadania.

 
Miejski Zarząd Usług Komunalnych planował wydać na to zadanie milion złotych. Spółka TOPATOTERA z Knurowa oferowała wykonanie zlecenia za blisko 1,5 mln zł.

Cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, dlatego unieważnia postępowanie – czytamy w uzasadnieniu.


Zamówienie pn. „modernizacja rejonu dawnej sceny oraz fontanny w Lesie Komunalnym przy ul. Chorzowskiej w Gliwicach w formule zaprojektuj i wybuduj” to pierwsze podejście do realizacji zadania ogólnomiejskiego finansowanego z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok.

Głosowało na nie ponad 6,7 tys. mieszkańców Gliwic, daleko w tyle pozostawiając trzy inne propozycje, które zdobyły nieco ponad 4 tys. głosów każda (najwięcej z pozostałych zdobył cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży – 4444 głosy). Była to z resztą już druga próba wnioskodawców, by w ramach GBO doprowadzić teren w rejonie tężni solankowej doprowadzić do dawnej świetności. Wcześniej, w 2022 roku, głosowanie wygrało zagospodarowanie terenu przy nowej siedzibie gliwickiej Mariny, zdobywając 3,8 tys. głosów (to zadanie miało być realizowane w 2023 roku, jednak ostatecznie znalazło się w tegorocznym planie przetargów MZUK).

Szczegółowo o tym, co miało być wykonane w ramach modernizacji sceny pisaliśmy wcześniej TU:

Scenę w parku przy ul. Chorzowskiej czeka rewitalizacja. MZUK ogłosił przetarg

(żms)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
10 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze