Monitoring pomógł w ustaleniu sprawcy podrzucenia odpadów. “Skala tego zjawiska nie maleje”

O tym, na jaką skalę zaśmiecane są pasy drogowe w naszym mieście pisaliśmy już wcześniej (LINK). Sprawcę jednego z takich przypadków udało się ustalić dzięki monitoringowi miejskiemu.

 
Porzucone odpady ujawniono w jednej z gliwickich dzielnic.

Książki, zeszyty i ubrania zostały porzucone tuż przy drodze. Być może, osoba je tam pozostawiająca nie miała złych intencji, ale takie działania są niezgodne z prawem. Brak znajomości przepisów prawa, nie może być usprawiedliwieniem na pozostawianie w pasach drogowych śmieci, które mogą stanowić zagrożenie w ruchu pieszych i pojazdów. Zachowanie takie, jest także zakłóceniem ładu i porządku w przestrzeni publicznej – mówi Jadwiga Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.


Zaśmiecający naraża się na kłopoty. Nie inaczej było w tym przypadku. Wobec osoby, która niepotrzebne jej już rzeczy pozostawiła w pasie drogowym, nie tylko wyciągnięto konsekwencje przewidziane przepisami prawa, ale także wezwano do uporządkowania miejsca

– dodaje Stiborska.

Przypomnijmy, że każdego miesiąca, z pasów drogowych w Gliwicach, zbieranych jest około 30 ton śmieci. Wśród nich najczęściej znajdowane są niedopałki papierosów, plastikowe opakowania po lodach, czy jedzeniu na wynos. Wśród porzucanych przedmiotów nie brakuje starych opon, mebli i sprzętu AGD.

Skala tego zjawiska nie maleje, ale jednocześnie dzięki monitoringowi udaje się odnaleźć tych, którzy zanieczyszczają miejską przestrzeń – zaznacza rzeczniczka.

(żms)/ZDM w Gliwicach
fot. ZDM w Gliwicach

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

Takiemu zaśmieciarzowi należy przywieźć i rozładować w domu tonę śmieci uprzątniętych z nielegalnych wysypisk, z nakazem samodzielnego ich posegregowania, dostarczenia do PSZOK i potwierdzenia tego faktu stosownymi kwitami. Niech się uczy dbać o środowisko.

Zbrojenie

A jak mieszka w wieżowcu na 10 piętrze to wwieźć windą, wywalić łomami drzwi i wysypać mu w przedpokoju, zasyfiając przy okazji pogubionymi śmieciami klatkę schodową innym lokatorom.

Beton

@Zbrojenie, Oczywiście, że tak. Do tego obciążyć rachunkiem za sprzątanie i dezynfekcję klatki schodowej i windy.

Wygląda na to, że mam fana na tym forum. Niejaki “Zbrojenie” stara się udzielić odpowiedzi pod każdym moim postem. Nie ważne, czy jego wypowiedź ma mieć sens i czy jest na temat. Pisze byleby pisać. Może powinienem się czuć zaszczycony ?

Zbrojenie

To nie odpowiedź a wypowiedź całkowicie zgodna z twoim twierdzeniem, bo chyba nie zdołałeś tego zauważyć i jestem zmuszony naprowadzić cię na właściwe tory i bardzo się cieszę że również ty zgadzasz się z moją z kolei wypowiedzią.

kamil

nawalić mu k..sko pod drzwiami

kamil

i pokazać gębe na zdjęciu ,moze by się nauczył inteligencik po U.J

W ogonie Europy

Cywilizować, cywilizować, cywilizować! Prośbą a skoro inaczej się nie da groźbą. Ludzi trzeba cały czas, bez przerwy cywilizować bo jeśli się tego nie robi to się regresują. Niektórych, jeśli by zostawić samym sobie, to zaczną biegać z dzidami i wydawać głośne okrzyki.

Ktoś powiedział

Czyńcie sobie Ziemię poddaną

Urko

Pamiętam, jak jakiś prof doc.dr hab. tłumaczył w TV,, że jak już wszyscy będziemy dużo płacić za wywóz śmieci , to nikt ich nie będzie wyrzucał po lasach , łąkach , polach i rowach….

świerk

A czy pamiętasz czym to uzasadnił ?

Urko

Zbyt dużą ilością iglaków o ograniczonej inteligencji . Chowu wsobnego.

świerk

I traciłeś czas na słuchanie takich kretynizmów, często ci się to zdarza ?

666

W końcu przydała mu się ta profesura, niektórzy stanowczo nie powinni za długo studiować bo im szkodzi i równocześnie szkodzą innym. Tyle różnych pożytecznych zawodów mamy, w których ciągle brakuje rzetelnych, uczciwych fachowców wykazujących logiczne myślenie.

kamil

to profesor po uczelni z Koziej Wólki

gmG

Szanowna Pani rzeczniczko czy można wykorzystać monitoring oraz Straż Miejską do dyscyplinowania budowlańców by nie zapaskudzali jezdni w okolicach prowadzonych budów. W dniu dzisiejszym miałem okazję przejechać ul. Okulickiego w okolicy cmentarza cały jeden pas w kierunku DK88 (również kawałek kozielskiej) pokryty był rozjeżdżoną gliną z budowy przy ul. Kozielskiej. Czy tego nie widać w monitoringu? Czy ZDM nie interesuje się okolicami prowadzonych budów i robót by zdyscyplinować flejtuchów, czy po prostu założył że mieszkańcy zapłacą za sprzątanie?

progres

Jeszcze parę lat i do lasu będą wywożone w postaci śmieci zużyte panele baterii słonecznych oraz niedające się recyklingować łopaty wiatraków elektrowni wiatrowych.

Andrzej

moze i akomulatory po ekologicznych autkach

regres

Zapomniałeś o zużytym paliwie z reaktorów jądrowych

666

Przyszedł słup pod słup i zostawił śmieci? Żeby takim ustawkom dawać wiarę to kim trzeba być? nie dziwota, że masoneczki nosicie chociaż są nie konstytucyjne.

666

Co tak narzekacie, wiecie ilu ma zatrudnienie dzięki patologii różnego stopnia i rodzaju i jak świetnie na niej zarabiają?

Obserwując

I to jest właśnie suweren.Przykład olewania wszystkiego idzie od pisiorów.
Nawiasem mówiąc przerażające jest to,że bolszewicko-komunistyczne pisiory mają przewagę w sondażach.
Ma w nosie wszystko,śmieci wywala tam gdzie mu wygodnie.
Karę wlepić w wysokości 100 tys

Henio

ujawnić wizerunek takiej osoby w ramach pokuty