Na co w weekend wybrać się do Teatru Miejskiego? Są dwie propozycje – dla starszych i młodszych widzów

fot. Jeremi Astaszow/Teatr Miejski w Gliwicach

Jeśli nie macie jeszcze planów na weekend, to jedną z możliwości kulturalnego spędzenia czasu jest spektakl Teatru Miejskiego. W repertuarze będą dwie propozycje, dla młodszych i starszych widzów. „Nina i Paul” oraz „Spin Doktor” wystawiane będą 11 i 12 maja, dodatkowo na drugi ze spektakli obowiązuje promocja dla PAR.

 
„Spin Doktor” to propozycja dla dorosłej widowni. Akcja rozgrywa się w ciągu 24 godzin – tuż przed finałem zaciekłej kampanii wyborczej. Bohaterem sztuki jest Max Majer – wschodząca gwiazda politycznego PR-u, tytułowy Spin Doktor, rzecznik kampanii wyborczej senatora Meringa. Jego szef to charyzmatyczny Frantz Berg. Ich największym rywalem jest uwodzicielska, ale niebezpieczna Lena Lencz, zarządzająca kampanią senatora Ferenca. Max, błyskotliwy, lecz zbyt zapatrzony w siebie, popełnia błąd, który sprowadza na niego katastrofę. W cynicznej grze manipulacji biorą udział bardziej doświadczeni od niego gracze. Oni nie zawahają się wykorzystać nawet najmniejszej słabości przeciwnika.

Bilety są dostępne tu. O promocji dla duetów lub większej liczby widzów pisaliśmy miesiąc temu:

Do Teatru warto wybrać się co najmniej w duecie. Gliwicka instytucja kultury przygotowała kolejną promocję

Dla dzieci: „Nina i Paul” (11+)

Spektakl dla młodszych nastolatków, który mówi ich językiem – do nich i o nich. Jest jak strumień niekontrolowanych myśli, pierwszych emocji, buntów i zawstydzeń, trudnych pytań stawianych sobie i światu. Historia dziewczyny i chłopca jest zapisem zaledwie kilku godzin ich życia – godzin, które zostawią wspomnienie na wiele lat. Pierwsza przyjaźń, pierwszy pocałunek, pierwsze… dotknięcie nieba.

Bilety można nabyć tutaj.

(żms)
fot. mat. Teatru Miejskiego w Gliwicach