Na nieużytkach w Sośnicy powstanie Fusion Park. Znane są bliższe szczegóły planowanej inwestycji

Fusion Park to nazwa nowego kompleksu składającego się z czterech budynków, który ma powstać na niezagospodarowanych działkach w rejonie ulic Bieszczadzkiej, Odrowążów, Sudeckiej i Karpackiej. Będzie to park biznesowy skupiający usługi, handel, biura, a także drobną wytwórczość.

Informację na temat tego, co dokładnie powstanie na tym terenie, przekazał w mediach społecznościowych radny Rady Miasta Marcin Kiełpiński. Z opublikowanego wpisu wynika, że prace mają rozpocząć się wiosną 2026 roku i zakończyć w ciągu 8-12 miesięcy.

Ogromna zmiana na poprzemysłowym obszarze

Fusion Park ma zajmować 7,5 hektara terenu, z czego 2,1 ha (29%) stanowić będzie powierzchnia biologicznie czynna, zaś pod najem w czterech planowanych tam budynkach, przewidziano łącznie 26 tys. m2. Z założenia kompleks będzie stanowić nowoczesną przestrzeń dla małych i średnich firm, zapewniając nawet 400 nowych miejsc pracy. W obiekcie mają znaleźć się m.in. lokal gastronomiczny, a także sklep typu Żabka.

Koncepcja inwestora zakłada powstanie ogólnodostępnej strefy relaksu o powierzchni 3,5 tys. m2, która ma być dostępna zarówno dla pracowników obiektu, jak i dla mieszkańców. Przed strefami wejściowymi do budynków mają powstać zieleńce, zieleń urządzona planowana jest także w rejonie wjazdu do parku biznesowego. W ramach inwestycji przewidziano także nasadzenia – 300 sztuk drzew gatunku grab pospolity, lipa drobnolistna, a także katalpa bignoniowa.

Wniosek oczekuje na rozpatrzenie

Wcześniej, na podstawie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, wiadomo było, że inwestor, spółka WLH, planuje w tym miejscu kompleks czterech budynków o funkcjach usługowych, handlowych oraz drobnej wytwórczości. Dokumentacja, złożona pod koniec lipca br., nadal oczekuje na decyzję urzędników.

Inwestycja, o ile uzyska stosowne dopuszczenie, powstanie w bliskim sąsiedztwie parku handlowego przy ulicy Wielickiej, a także zabudowań mieszkalnych, pomiędzy ulicami Odrowążów, Bieszczadzką i Karpacką, a autostradą A1. Obecnie jest to teren w części porośnięty drzewami i nieuporządkowaną roślinnością.

Więcej na ten temat pisaliśmy:

Nowy kompleks handlowo-usługowy na nieużytkach w pobliżu autostrady. Wniosek o wydanie pozwolenia

(żms)

10 Komentarze
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze