Nie będzie sesji Rady Miasta przed wyborami? Skreślony radny: “Nie mają odwagi spojrzeć nam w oczy”

Zaplanowana na najbliższy czwartek sesja Rady Miasta nie odbędzie się. Oficjalnie z powodów merytorycznych, ale skreśleni z list wyborczych radni Platformy Obywatelskiej i Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza nie mają wątpliwości, że Magistrat obawia się ich “pożegnalnych” wystąpień.

– Za długo żyję na tym świecie, by myśleć, że to przypadek. Po prostu nie mają odwagi, by spojrzeć nam w oczy – komentuje Kajetan Gornig (PO).

WYBORY W GLIWICACH – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>

Jak poinformował nas przewodniczący Rady Miasta, Marek Pszonak, wyznaczony termin posiedzenia Rady (11 października) był jedynie wstępną datą przewidzianą na obrady.

– Jak na razie do Biura Rady Miasta wpłynęło tylko pięć projektów uchwał

– mówi. – Kolejne są przygotowywane, m.in. projekt uchwały dotyczący zmian w budżecie miasta jak i zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej, co ma związek z rozstrzygnięciem przetargu na realizację odcinka południowej obwodnicy miasta – mówi Marek Pszonak. – Skoro kadencja samorządu trwa do 16 listopada warto jeszcze poczekać na przygotowywane dokumenty. Na pewno w tej kadencji sesja się odbędzie – dodaje Marek Pszonak i przyznaje, że zwołanie sesji jeszcze przed zaplanowanymi na 21 października wyborami samorządowymi nie jest pewne.

Możliwe więc, że radni spotkają się po raz ostatni (jeszcze w starym składzie) dopiero po wyborach.

– Obecna władza boi się, żeby tuż przed wyborami nie było zawirowań podczas sesji

– komentuje Jan Pająk, radny prezydenckiego ugrupowania, skreślony przez KdGZF na chwilę przed zamknięciem list wyborczych. – A jeżeli ktoś się boi to znaczy, że jest winny. Przekaz z sesji Rady Miasta dostępny jest w Internecie. Gdyby coś się działo, ludzie by to zapewne oglądali. Poza tym warto podkreślić, że już nie raz zwoływano sesję dotycząca tylko jednej uchwały – dodaje Pająk.

W tym tygodniu odwołano nie tylko sesję Rady Miasta, ale też m.in. Komisję Gospodarki Komunalnej i Komisję Budżetu i Finansów. W pierwszej wiceprzewodniczącym jest Gornig, w drugiej Pająk.

Czy Magistrat rzeczywiście obawia się zamieszania na ostatniej sesji tej kadencji? Zapytany przez nas przewodniczący Rady Miasta zaprzecza.

– Nic mi o tym nie wiadomo. Decyzja dotycząca sesji podyktowana jest wyłącznie względami merytorycznymi – przekonuje Marek Pszonak.

Co ciekawe, w ubiegłych latach radni nie narzekali na brak pracy w październiku. Na sesjach regularnie debatowano nad – co najmniej – 20 projektami uchwał. Również ostatnia sesja poprzedniej kadencji obfitowała w podobną liczbę projektów i odbyła się w tygodniu poprzedzającym wybory.

Przypomnijmy, na początku września Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna i KOD) ogłosiła poparcie w nadchodzących wyborach prezydenckich Zygmunta Frankiewicza. Konsekwencją tego porozumienia było skreślenie z list wyborczych na chwilę przed ich zamknięciem czołowych samorządowców PO – Kajetana Gorniga i Dominika Dragona oraz radnego KdGZF Jana Pająka. Wszyscy wyrzuceni należeli do aktywnych radnych, którzy nie zawsze pochlebnie wypowiadali się na temat urzędującego prezydenta Gliwic.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jr
Jr

Mam nadzieję że Gliwice skreśla na NIE Pana i Panią Budkę, myślałem że to poważny człowiek, wstyd, hańba, żenada.

Asdf
Asdf

Może kiedyś był poważny, ale jednak władza (lata spędzone w partii rządzącej) zrobiły swoje. Jak ktoś długo zasiada na stołku, to zaczyna uważać, że wszystko mu wolno i wszystko mu się należy. A jak ktoś stołek utraci, to za wszelką cenę będzie chciał go odzyskać. Od przywilejów, korzyści i bogactwa bardzo łatwo się uzależnić.

PYTEK
PYTEK

SKĄD TY TO WIESZ, że można się uzależnić od przywilejów i bogactwa ?

Taką mam koncepcję
Taką mam koncepcję

“Kler” oglądałeś?

Goo
Goo

I to jest właśnie najlepszy przykład jak skreśleni radni z list się miotają!

tamten
tamten

Ja tu widzę tylko miotanie się innych kandydatów, którzy byli skłonni wykreślić nawet swoich kolegów, byle tylko zdobyć stołek. W jaki sposób zwiększyć swoje szanse na dorwanie się do koryta? Usunąć popularnych radnych obecnej kadencji.

murzynek bambo
murzynek bambo

sami mieszkańcy są sobie winni sami głosowali na układ panujący to się doczekali krętactw ,układów załatwiania dziwnych przetargów na miliony,koterii urzędniczej -widać jak rozrósł się stan urzędników w UM. w Nowym Jorku nie ma tylu zastępców ilu jest w naszym mieście.osoba ta czuje się pewnie przy podejmowaniu decyzji jednoosobowo bo to on rządzi a nie mieszkańcy przez swoich przedstawicieli-kiedy było jakieś referendum z pytaniami czy się zadłużyć i czy warto inwestować w niepewne inwestycje ale jak Radni są do życi i się nie przeciwstawią to mamy efekty rządów niemoty. TERAZ 5 LAT JESZCZE BĘDZIE NAM KREW PSUŁ JAK KOPA NIE… Czytaj więcej »

KONSTYTUCJA
KONSTYTUCJA

To sprawy mało ważne, ponieważ w Polsce łamana jest KONSTYTUCJA !

Jan
Jan

Rozpoczął się sezon grzewczy, normy zanieczyszczenia przekroczone w Gliwicach kilkukrotnie…
PO reklamuje się hasłem “Gliwice mają przyszłość – zielone, czyste, bez smogu” jednocześnie popierając Frankiewicza, który od 25 lat nic nie zrobił w tym temacie. Ba, sama Platforma nic nie zrobiła w tym temacie przez 8 lat swoich rządów.
Ciekawi mnie więc kto się da nabrać na takie hasła. No tak, ale najważniejsza jest KONSTYTUCJA oraz DEMOKRACJA. Trzeba walczyć o niezależność szczebla lokalnego. Jak to zrobić? Z Warszawy będziemy sterować listami wyborczymi :D

Nie Polak
Nie Polak

Tę waszą KONSTYTUCJĘ mam tam gdzie Słońce nie dochodzi….

Pablo
Pablo

@Nie Polak, Jaka pogoda w Moskwie?

ewa
ewa

Rozpacz ogarnia, co za poziom dyskusji. Pewnie złamałeś wszystkie zasady,ale możesz być pewien , że przyjdzie taka chwila kiedy zasady złamią ciebie

Odezwał się pobity Stolik!
Odezwał się pobity Stolik!

To coś, czyli ‘konstytucja Kwacha’, która sankcjonuje układ okrągło-stolcowy jest Prawem?

Wiśniowiecki
Wiśniowiecki

Masz rację. Polskim Prawem musi być tylko Konkordat. Tego chce ciemny lud.

V (kolumna) RP: KLER
V (kolumna) RP: KLER

Teraz chcą zrobią lepsze prawo – konkordatowo-pisiowe. Cała władza w łapy pedofilów i świrów. Na szczęście rewelacyjny film KLER zahamował ten proces rozbioru Polski.

TOBI
TOBI

Jako “Referendysta Miejski” potwierdzam – była łamana demokracja, a nas w niewybrednych słowach wyzywano – za co? za to że chcieliśmy coś dla tego miasta zrobić że mieliśmy odmienną wizję..?

Slow
Slow

Na Budków nie, ale na Frankiewicza tak?

Ewa
Ewa

tez nie . nie ma na kogo :(

Rzeźbiarz
Rzeźbiarz

Ja bym głosował na Frankiewicza pod warunkiem, że zbuduje pomnik Lecha Kaczyńskiego, taki duży jak Jezus ze Świebodzina. Najlepiej na Placu Piłsudskiego na miejscu gdzie stał cokół z czerwoną gwiazdą. Mam projekt i makietę.

tamten
tamten

Frankiewicz dogadał się z PO i Nowoczesną. Więc bardziej spodziewaj się pomniku męczenników KOD-u.

Jezusiemaryju
Jezusiemaryju

Jesteś tak samo dobry w gramatyce, jak w percepcji polityki. To, was, ultrakatolickich prawicowych ekstremistów zawsze łączy i zdradza. Podziwiam, jak łatwo was sklasyfikować. I chętnie się założę, czyj pomnik w kadencji Frankiewicza powstanie szybciej? Prawicowych mitomanów historii niebyłej w tym mieście, spadochroniarzy zabójców, AK-owców walczących o polskość Gleiwitz, może nawet wymyślicie sobie Polaków w Gleiwitz, którzy schowali kilka żydowskich rodzin… w jednym pudełku po butach dla całej polskiej rodziny? Wątpię, żeby twoich ideowych oponentów z KOD, beznadziejnie walczących o demokrację i Polskę dla wszystkich, a nie tylko dla garstki oszołomów Frankiewicz nagrodził choćby słowem. Jak dotąd PiS go wspiera,… Czytaj więcej »

krzysztof
krzysztof

gdyby tak ten na małą literkę f przegrał, to w Gliwicach stan wojenny wprowadzi ,aby władzy nie oddać, u tego osobnika liczy się tylko kariera ,stołek,nepotyzm,kolesiostwo,układy,kliki,machloje i poparcie PO I N. Taka jednoosobowa KRYNICA MĄDROŚCI.

może wystarczy?
może wystarczy?

A ten frankowy pisior Jr znowu wylewa swoje żale. W każdym temacie będzie wspierał Frankiewicza i PiS wylewając pomyje na PO?

Buda nepotyzmu
Buda nepotyzmu

To Budka startuje w wyborach samorządowych ? Budkową oczywiście przekreślamy.

Colombo
Colombo

Z tego co widać w Gliwicach, to wszystko było już dużo wcześniej ukartowane. Pracuję w branży reklamowej i wiem, że przygotowanie reklamy na duży billboard zajmuje w poszczególnych firmach około miesiąca (umowa, grafik, wydruk, wyklejenie). Już nie wspomnę o wcześniejszej rezerwacji samego billboardu (na dwa do trzech miesięcy przed wyborami). A tu pani Budka widnieje na dużych billboardach w centrum miasta, a gdzieniegdzie nawet dzieli go (druga strona) z panem Frankiewiczem. Przypadek? Ponadto, koszt jednego billboardu to średnio około 3 000 zł. na miesiąc. Z tego co wiem, to ustawowy limit możliwy do wykorzystania przez kandydata na radnego to 3… Czytaj więcej »

Ampuła
Ampuła

Piejesz o “nadużyciach”, więc pewnie jesteś w branży reklamowej ochroniarzem wiaty na odpady folii i styroduru. Skoro jednak znasz realia kosztowe w branży, to musisz przyznać, że limit wydatków kampanijnych 3830,40 zł na łeb kandydata na radnego w takim mieście jak Gliwice, to istna kpina. Urzędowa. Na szczęście Polak Potrafi, więc obchodzi się te idiotyzmy na parę sposobów. Bez tego w czasie kampanii branża reklamowa przeżywałaby nie żniwa, ale czas smuty. Bo smutne jest taśmowe rzeźbienie w gównie, jakim są fotki smutnych mord, zużyte frazesy i te parę numerów lokalizujących pacjenta na liście.

Joe
Joe

Radni nie powinni być wybierani z list komitetów czy partii tylko jednoosobowo z imienia i nazwiska. Jedna dzielnica/okręg – jeden radny. Skończyłyby się ciągłe przepychanki, wstawianie spadochroniarzy nie wiadomo skąd, itd. Jesteś dobry, masz poparcie obywateli, partia Cię nie wystawi, to sam się wystawisz i tyle. Jeśli nie zdobędziesz 5% głosów, to znaczy, że niepotrzebnie zawracałeś wyborcom głowę – wtedy tracisz kaucję. Tyle w temacie.

po budka
po budka

Ale to o czym piszesz jest jak konkurs, albo weryfikacja, a kto lubi być weryfikowanym albo startować w konkursach na jakieś stanowisko?
Lepiej, łatwiej, pewniej jest po znajomości, z nadania, awansem

?!
?!

Podaj coś konkretnego.

Vicent
Vicent

konkretnego? Ja widzę znowu I-go v-ce prezia przy korytku;) Podoba ci się, no nie:)

?!
?!

Dzielnica dzielnicy nierówna, Jak to miałoby być? Np. Sośnica i Czechowice – po jednym radnym? Gdzie tu logika? A głosowanie na jednego człowieka? A jak jest teraz? Nie ilu ludzi głodujemy? Przecież każdy z nas wybiera tylko jedną osobę !!! Więc co stoi na przeszkodzie, żeby robić tak, jak chcesz?

Joe
Joe

Odpowiadam. Po pierwsze: teraz w pojedynkę nie możesz wystartować. Musisz się zapisać do jakiegoś gangu/komitetu/partii. Po drugie: niby wskazujesz nazwisko, ale to to nazwisko jest na liście komitetu. Głosujesz na X, który zdobywa mnóstwo głosów i dzięki jego głosom mandat zdobywa także Y i Z na których nie głosował prawie nikt (ale byli na tej samej liście co X). Ten sam mechanizm działa w drugą stronę: głosujesz na Y, ale Y dostaje mało głosów i twój głos przechodzi na X. Po trzecie: na liście jest kilkadziesiąt nazwisk przez co wybory są de facto anonimowe. Co do podziału na okręgi to… Czytaj więcej »

mieszkanka Gliwic
mieszkanka Gliwic

Nie ulega wątpliwości, że to strach przed konsekwencją swoich niegodnych czynów, powoduje przesunięcie terminu sesji.Jedyne określenie jakie znajduję na całokształt zachowań ” koalicji kampanijnych” to…..FUJ. Dam temu wyraz przy oddawaniu głosu.

Kocham Gliwice !
Kocham Gliwice !

To prawda, “Misiewiczom” powiedzmy w Gliwicach stanowcze NIE !

?!
?!

Czyli pisowcom.

Vicent
Vicent

Raczej magistrat-owcom z górnej półki;)

Ssak
Ssak

A kto będzie liczył nasze głosy?

?!
?!

Ludzie z łapanki, mało kto chciał. Komisje mają minimalną liczbę członków – 5. A jak ktoś zachoruje.

Vicent
Vicent

Rozumiem, że bardzo się martwisz tym razem bo ma być przejrzyście i obecne gliwickie dziadostwo może się nie załapać do korytka:)

OZ
OZ

Wg prawa radnym w Gliwicach może być osoba mieszkająca w tym mieście (nie mylić z zameldowaniem i posiadanymi nieruchomościami). Zapytajcie obecnych radnych i kandydatów na radnych gdzie mieszkają. Zapewniam, że powinniście znaleźć perełki…

tamten
tamten

Sam Frankiewicz wyprowadził się do Czechowic. Jeszcze mieszka w granicach gminy, ale już wyniósł się możliwie najbliżej granicy miasta.

?!
?!

A przy granicach miasta mieszkają gorsi, co za dziwny podział!

qwe
qwe

przeczytaj jeszcze z kilka razy, to może zrozumiesz o co chodzi

?!
?!

To ważna informacja. Podaj jakieś nazwiska.

radny
radny

Tovmasyan zawsze plul na PiS. Popieral Frankiewicza. Co za hipokryzja. No i uwzac na Kogowska. Zapytajcie Chlopka, on wam powie.

FAKTY WYBORCZE
FAKTY WYBORCZE

Cztery lata temu startował na radnego z “Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza”. A teraz krytykuje. Czy to moralne ?, czy to uczciwe ?

black_horse
black_horse

Ewoluuje

Robert
Robert

Chłopak zmądrzał, a Frania krytykuje od lat

DeNiro
DeNiro

“Chłopak zmądrzał, a Frania krytykuje od lat”

Ehe, dokładnie 4, od kiedy nie został wybrany do RM z listy Frankiewicza. buauaaaaahahahahah

Radny
Radny

Mógł się przytulić do władzy i pewnie by fucha się znalazła, jakoś nie chciał, szanuję.

rozsądny
rozsądny

Mam nadzieję, że nikt nie będzie już głosował na epikę Budki wraz z Frankiewiczem.

Adam
Adam

Dzień dobry co tu dużo mówić dziadostwo ze strony pana Be

Ampuła
Ampuła

Skuteczność jest NAJWAŻNIEJSZA i to ona uświęca środki. Tego władze samorządów szybko się nauczyły. Od PiSoidów z władzy centralnej. Można nocą przegłosować, można opozycję pozbawić możliwości zadawania pytań, można przepchnąć ustawę w jedno popołudnie, można podjąć uchwałę na życzenie lobbysty z pejsami, można zesłać na wieczne nieuchwalenie projekt ustawy poparty przez setki tysięcy Polaków, można lawirować między artykułami konstytucji itd. itp. Niby dlaczego w samorządach ma się dziać inaczej? Jak rządząca partia nie chce słuchać niewygodnych pytań opozycji, to manipuluje czasem na komisjach, przenosi obrady, kluczy, robi uniki, przesuwa i odwołuje. W imię skuteczności. A teraz się dziwcie, że ten… Czytaj więcej »

Pucio
Pucio

Ampuła Amerykę odkryła! A wcześniej Ampuła tego nie widziała, bo PO rządziła, więc było ok.

Zdeptany trotuar.
Zdeptany trotuar.

Twoje usprawiedliwianie złych nawyków jest okropnie rozpaczliwe oraz pozbawione logiki,bo dotyczy “wycinania” przeciwnika konkurencyjnej partii a nie “swojego członka partyjnego”.

Wasz Franek
Wasz Franek

Nie będzie Pająk na sesji “pluł mi w twarz” k Tak już w LO bywało. Ja prowokowałem. koledzy się tłukil. A ja ? W toalecie się chowałem.

gość
gość

mental i zagrywki jak z Białorusi, Frankiewicz w tej swojej hali mógłby robić szkolenia dla działaczy Ukrainy i Białorusi jak rządzić motlochem, żeby zawsze rządzić, jeszcze by ich dużo nowego nauczył, a Gliwice może by trochę zarobiły

Gliwicjiusz@
Gliwicjiusz@

no i co zrobicie Frankiewiczowi, co zrobicie Pszonakowi za to ? NIC mają was w a wy cebulaczki i tak wybierzecie ich żonę Budki i Karbownika :)

pytam, bo nie wierzę
pytam, bo nie wierzę

to żona Karbownika też do koryta się pcha?

Fiku Miku
Fiku Miku

@pytam, bo nie wierzę. Nie, nie pcha się. Już jest w Radzie Nadzorczej PWiK Gliwice.

Ssak
Ssak

Radą nadzorczą to są mieszkańcy gminy i to nas radni miejscy i prezydent powinni słuchać a nie odwrotnie. My ich wynajmujemy i utrzymujemy ale tym, którzy zakosztowali socjalizmu jeszcze nie wywietrzał z głowy stary system, toteż ciągle im się wydaje, że są ważniejsi od nas. I tym się trzeba zająć od pierwszego dnia po wyborach. Sposobów na przywrócenie odpowiednich relacji rząd obywatel jest wiele tylko trzeba chcieć się tym zająć świadomie i odpowiedzialnie.

black_horse
black_horse

Karbowiak to ten co popsuł kiedyś i tak już mało wydolny układ komunikacyjny miasta? I na zawsze pogrzebał możliwość wprowadzenia okrężnej linii autobusowej na polsl i halę bankrut?

tamten
tamten

Karbownik to były rektor, który został prawomocnie skazany za zniesławienie swojego współpracownika – prorektora Politechniki. Polecam poszukać w internecie. Informacja jest choćby na Wikipedii.
Trzeba przyznać, że PO otacza się “mocnymi” kandydatami.

murzynek bambo
murzynek bambo

przecież to łachy

ja234
ja234

Radni, prezio i reszta trzęsie portkami.Boją się konfrontacji z radnymi z buta potraktowanymi.
Nieładnie budka i golbikówna, nieładnie.Macie słabe notowania, również ogólnopolskie a postępujecie butnie i z pychą.Robicie olbrzymią przysługę pisiorom i nawet o tym nie wiecie…a może celowo tek pogrywacie…
Wyborcy wystawią rachunek koalicji obywatelskiej.
Żebyście się nie zdziwili szanowni działacze z peło i nowoczesnej jeśli przegracie wybory samorządowe… a potem parlamentarne…
Nie macie mocnej pozycji by podskakiwać.
Faktycznie, na budkównę, na miejscu wyborców bym nie głosował.

Goo
Goo

Już większego PiSiora jak ty to w Gliwicach nie ma.

wnerwiony
wnerwiony

Świetnie świetnie. A jak tam Panie Franku leci panu zwalczanie smogu? Może zamiast na bzdurne inwestycje typu pas lotniska by tak pan w filtry na kominy gospodarstw domowych dla miasta zainwestował? http://wgospodarce.pl/informacje/46604-polskie-filtry-zwalcza-smog

Goo
Goo

Panie kominiarzu wnerwiony, to co proponujesz, jest zwykłym cwaniarstwem. Na indywidualne koniny, efektywne filtry nie istnieją. Ale zarobić na naiwnych zawsze można!

Dirt
Dirt

Na koninę nie ma filtrów, to fakt. Ale na słynnej Politechnice Śl. wymyślili skuteczne filtry na kominy w domkach i kamienicach. Frankiewicz, jako długoletni pracownik (urlopowany) polibudy na pewno o tym wie. I na pewno już by się tym wynalazkiem chwalił, gdyby nie strach, że wyborcy odpowiedzą: jak takie dobre, to sfinansuj.

Imię
Imię

przy tak zmiennych i niestabilnych warunkach jakie panują w kominie przydomowym żadne elektrofiltry nie będą skuteczne.

Flot
Flot

Trzeba zlikwidować wszystkie piece w mieście i okolicy.

Ssak
Ssak

Tak jest zlikwidować, i palić marychę zamiast węgla.

tamten
tamten

Co pomoże likwidacja, skoro nie ma alternatywy?
Podłączenie do CO jest drogie, a poza tym nie zawsze jest możliwe. Jak prowadzono remont starówki, to nikt nie pomyślał, żeby rozbudować sieć CO i zaproponować mieszkańcom w centrum podłączenie do sieci.

Alternatywnie
Alternatywnie

Nie ma alternatywy??? Trzeba było naciskać na miejskie o.c. A teraz ogrzewanie elektryczne, lub gazowe. W przyszłości OZE. Ale za czyste powietrze i czyste miasto trzeba zapłacić, a polaczki wolą truć odpadami wungla, bo tanio.

wnerwiony
wnerwiony

ooo widzę sami specjaliści od filtrów na tym forum. pogratulować. czekam na wasze patenty :)

Imię
Imię

Akurat czymś takim się zajmowałem (Balcke Durr) i wiem jakie problemy towarzyszyły przy doborze EF dla kotłów energetycznych. W przypadku palenisk domowych problemów jest dużo więcej…….

Znajomy
Znajomy

Ty nawet nie znasz powierzchni własnego domu. :-) I ty masz się za eksperta w dziedzinie, którą być może zajmowałeś się kiedyś dawno temu? Emerycie, idź zmierz metraż i nie błaźnij się.

T_o_m_1983
T_o_m_1983

Tak to jest jak Borys Budka wsadza swoja zonke kosztem innych…

Gliwiczanin
Gliwiczanin

PiS jest niebezpieczny, zakłamany i rozmodlony do granic absurdu, a PO czy samo czy w jakiejkolwiek koalicji to również żadna przyszłość dla naszego kraju, wiec jak to zawsze bywa pozostanie jedynie wybór między mniejszym, a wiekszym złem, a to w zasadzie żaden wybór.

olśniony
olśniony

Pamiętam jak Frankiewicz każde przemówienie na pl. Piłsudskiego z okazji 11 listopada rozpoczynał od ostrego ataku na PiS. Zastanawiałem się dlaczego? Teraz wiem, to głęboko siedzące w nim poczucie misji bolszewickiej. Teraz jak dołączył do niego Budka, to razem stanowią dobrany tandem w sam raz na lewackie salony UE.

Pablo
Pablo

Chyba ci się wkradła literówka. Miało być “myśli antybolszewickiej”. Masz rację. PiS to partia bolszewicka. Pierwsza od 1989.

olśniony
olśniony

Nic mi się nie pomyliło, sowiecki ludziku

krzysztof
krzysztof

bo ten na f nie ma kręgosłupa moralnego on jest sterowalny przez partię PO on bez władzy jest nikim

erich
erich

ururka powiedz na kogo głosować i nie pij tyle

jan
jan

Jestem przyzwoity. Nie glosuje na Frankiewicza. Rzadzi Gliwicami 25 lat. Glos oddany w Gliwicach jest glosem straconym.

erich
erich

ururka powiedz na kogo głosować i nie pij tyle

Robert
Robert

Ludzie głosujmy na ludzi, którzy nie boją się walczyć o interes mieszkańców. Na listach PiS są ludzie OSOM, głosujmy na nich, bo inaczej czeka nas 5 lat jedynowładztwa i układzików.

ja234
ja234

Daj spokój.Ludzie z osomu to pisiory. Uprawiają zręczny marketing polityczny. Jak już to lepiej głosować na koalicję obywatelską.
Jedynowładztwo i układziki są obecnie.

black_horse
black_horse

@ja234
Znam takich którzy mają pisiora zamiast muzgu. Pomyśl dlaczego niektórzy radni wylecieli z list PO i żołnierzy Frankiewicza. Dlatego właśnie, że walczyli o interesy mieszkańców. To gdzie byś widział ludzi z osomu? Był już kiedyś komitet wyborczy bodajże z dzielnicowych list mieszkańców. Został przez wyborców totalnie zlany. W tej chwili PiS jest jedyną siła która może zmienić układ sił w radzie miasta.

ja234
ja234

@black_horse, niektórzy radni niesłusznie wylecieli z list gdyż taki był układ między peło a zygmuntem. Pewnie irytowali zygmunta swoją pracą.
Ludzie z osomu, moim zdaniem, powinni założyć swoją partię/stowarzyszenie.Podpięcie się pod psiorów to błąd, dlatego, że działacze osomu zostaną przeżuci i wypluci.
Swoją drogą ,jak dla mnie to trochę dziwne, że tacy “społecznicy” pchają się do polityki.
Jeśli pisiory wygrają w glajwcach zobaczysz, że kasa będzie szerokim strumieniem wypływała do warszafki na realizację różnych ‘pomysłów” pisiorskich.

tamten
tamten

Społecznicy pchają się do polityki, bo to jedyny sposób, żeby cokolwiek załatwić. Ze zwykłymi mieszkańcami nikt się nie liczy. Do urzędników można pisać listy, maile, a odpowiedź jest zawsze “nie można, nie da się, nie ma podstaw, nie widzimy potrzeb” albo “rozważymy tę sprawę” (a potem rozważają i analizują kilka lat). Radny ma jednak trochę większą siłę przebicia, bo zawsze może potem zrobić awanturę w mediach – a tego urzędująca władza boi się najbardziej. Co do wygranej pisiorów, to ja widzę to inaczej. Jeżeli wygrają w Gliwicach, to bardziej się spodziewam, że kasa będzie płynęła z Warszawy do Gliwic, bo… Czytaj więcej »

black_horse
black_horse

A przeczytaj jeszce raz mój komentarz. Tam dokładnie napisałem jak mieszkańcy Gliwic potraktowali oddolną inicjatywę mieszkańców w postaci komitetu wyborczego. Zygmunt był poirytowany bo to on jest królem wszechświata, a tu jakoś Pająk czy Dragon mu fika. ja234 startuj ze swoją partia, komitetem.

DOKTOR BEZ HABILITACJI
DOKTOR BEZ HABILITACJI

A co to jest ten OSOM ?, to jakaś młodzieżówka PIS-owska ?
Proszę niech mi ktoś wyjaśni bo pracuję naukowo i nie mam czasu tego wszystkiego śledzić.

cozac....
cozac....

to kandyduj na burmistrza Pyskowic :) nie masz czasu, nie masz habilitacji – znam jednego co też nie ma a chce :)

?!
?!

To ludzie z OSOM pochowali się na innych listach? Co to znaczy? Bali się być sami?

Pisiak
Pisiak

Oby Tovmasyan się dostał, da popalić tej badzie.

ewa
ewa

Może zaoszczędzi na następną knajpę!!

black_horse
black_horse

Niech otworzy jeszcze trzy. Jeżeli jedzenie jest smaczne, ma gości, daje pracę to oby mu się szczęściło i darzyło. A Ewa to pewnie typowe polactwo, bo sąsiad ma warsztat samochodowy to pojadę na drugi koniec miasta, bo on nie będzie na mnie zarabiał.

Mirand
Mirand

Chłopak pokazał, że potrafi zarządzać, stworzył miejsca pracy, podatki chyba płaci, a jedzenie to akurat każdy sam może spróbować, moim zdaniem świetne. Lepiej żeby do polityki pchali się tacy, czy nieudacznicy bez szkoły?

Ewa z Sośnicy
Ewa z Sośnicy

4 lata temu startował z “Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza” – a teraz Prezydenta krytykuje bo startuje z Pis-u !!!. Ot!, moralność i wiarygodność !. Z jakiej listy będzie startował za kolejne 4 lata ?. Miejsca pracy chyba “śmieciowe” stworzył bo na umowę zlecenie. A wasz kandydat to znaczy Pis-u na Prezydenta jakie wykształcenie ?

Radny
Radny

A Pani ile miejsc pracy utworzyła?

Ewa
Ewa

Ja stworzyłam cały ten Świat ! I ciebie też. Niestety przy tak masowej produkcji powstają braki.

Smakosz
Smakosz

Na polityce się nie znam, ale to żarcie jak dla mnie jest tłuste i niezdrowe.

Rynar
Rynar

Najlepsze