Nocna ucieczka przed drogówką ulicami Gliwic. Policja: „Kierowca przecenił swoje umiejętności”

Patrol policji zainteresował się jadącym zbyt dynamicznie, jak na miejskie warunki, mercedesem. Widząc policjantów dających mu sygnały do zatrzymania się, kierowca rozpoczął ucieczkę. Rajd 39-latka zakończył się na znaku drogowym na Trynku. Ale… to dopiero początek kłopotów mężczyzny.

 
W niedzielę po godzinie 4.00 oficer dyżurny oraz inne patrole w służbie usłyszeli komunikat dysponenta jednego z radiowozów drogówki, informujący, że kierowca nie zatrzymał się do kontroli na ul. Dolnych Wałów.

Tego typu informacja uruchamia procedury pościgowe i blokowanie ulic na wyznaczanych, potencjalnych drogach ucieczki pojazdu. Koordynacja takich akcji zajmuje się zawsze oficer dyżurny miasta. Samochód uciekał w stronę Knurowa – relacjonuje posinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice. W tym przypadku pościg nie trwał długo…


Kierowca mercedesa, pędził ulicami, łamiąc wiele przepisów ruchu drogowego, jednak przecenił swoje umiejętności. Ucieczka skończyła się w momencie kolizji ze znakiem drogowym w rejonie ulicy Dzierżona. Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego

– dodaje rzecznik gliwickiej policji.

Wkrótce wyszły na jaw powody zachowania kierującego. Badania narkotesterem wykazały, że jest on pod wpływem narkotyków. Sprawdzenie w bazie danych wykazało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do prowadzenia. Pojazd, którym się poruszał został odholowany na policyjny parking a zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Sprawa prowadzona przez wydział kryminalny komisariatu III będzie miała swój finał w sądzie. Za szereg przestępstw i wykroczeń, których dopuścił się podejrzany, grozi kara 5 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Słomski.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice