Nowa inwestycja Panattoni koło Gliwic. W nowej fabryce Grupy Fortaco zatrudnienie znajdzie 200 osób

Globalny deweloper nieruchomości przemysłowych, firma Panattoni, buduje fabrykę dla Grupy Fortaco w Knurowie. W tym tygodniu przy ul. Szpitalnej odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie 200 osób.

 
Fortaco to wiodący w skali Europy partner strategiczny dla globalnych klientów z branży ciężkiego sprzętu terenowego i przemysłu morskiego. Panattoni realizuje dla Grupy wysoko wyspecjalizowany obiekt typu BTS, który zaspokoi bardzo precyzyjne wymagania w zakresie automatyzacji procesu produkcyjnego.

Powierzchnia 34 660 m kw. pozwoli na konsolidację – główne operacje przygotowania wyrobów stalowych zostaną przeniesione z różnych lokalizacji do jednego zakładu.

Symbolicznym początkiem budowy nowego zakładu była uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, która odbyła się 21 listopada br. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Fortaco, władz lokalnych – m.in. prezydent Knurowa Adam Rams, Panattoni, a także prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dr Janusz Michałek. Obiekt zostanie ukończony w III kw. 2024 roku. Projekt finansowany jest kredytem w wysokości przekraczającej 24 mln euro, którego udzielił Alior Bank.


Wobec trendu reindustrializacji coraz więcej zakładów produkcyjnych powstaje w Europie, a Polska może na tym dużo zyskać dzięki centralnemu położeniu i atrakcyjnym warunkom do prowadzenia biznesu. Kluczową lokalizacją staje się Górny Śląsk, który z obszaru wydobywczego zmienia się w przemysłowy, a kolejne fabryki w regionie są tylko kwestią czasu. Atrakcyjność rynku w dobie zmieniającej się gospodarki dostrzegają instytucje finansowe. Doceniamy wsparcie Alior Bank, umożliwiające realizację kolejnej strategicznej inwestycji dla bardzo dużego gracza – komentuje Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer – Poland, Panattoni.

Strategia rozwoju Grupy oraz sygnały rynkowe uzyskane od klientów prognozują dalszy rozwój popytu na produkty oferowane przez Fortaco – takie jak pojazdy obsługujące magazyny, przewóz kontenerów, przemysł drzewny czy koparki i pojazdy budowlane. Ogromny potencjał nowej inwestycji zdecydowanie pomógł w uzyskaniu finansowania

– dodaje.

Rozmiar nowej inwestycji Grupy Fortaco podkreśla fakt, że była to jedna z trzech największych umów najmu na polskim rynku w II kw. br. Kluczowym atutem nowej lokalizacji jest bliskość dostawców stali. Ponadto niewielka odległość od autostrad A1 i A4 pozwoli sprawnie dotrzeć zarówno do północnej, południowej, jak i wschodniej i zachodniej granicy kraju.

(żms/mat. Panattoni)
fot. Panattoni, UM Knurów

5 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze