Nowy market sieci LIDL rośnie w oczach. Budowa zjazdu spowoduje przejściowe utrudnienia dla kierowców

Przy skrzyżowaniu ulic Zygmunta Starego, Nowy Świat, Dolnej Wsi i Różewicza budowany jest kolejny market sieci handlowej LIDL. Inwestycja rośnie w oczach i można spodziewać się rychłego otwarcia nowej placówki. Niebawem rozpocznie się tu budowa zjazdu na parking.

 
Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość – mogą wystąpić utrudnienia.

Prace realizowane od strony ul. Różewicza (dawniej ten odcinek nazywał się ul. Kosów, red. ) spowodują częściowe zawężenie jezdni, a prędkość w miejscu prac zostanie ograniczona do 30 km/h. Z utrudnieniami trzeba będzie się liczyć także od strony ul. Nowy Świat, gdzie wykonawca w części zajmie jeden pas ruchu, a dla pieszych powstanie tymczasowe przejście – przekazuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Prace wzdłuż ul. Różewicza według harmonogramu przedstawionego przez wykonawcę realizowane będą od 3 do 11 października, natomiast przy ul. Nowy Świat w dniach od 11 do 17 października

– dodaje Zarząd.

Przypomnijmy, że budowa nowego marketu LIDL rozpoczęła się pod koniec zimy, w marcu br. Podobnie jak w innej placówce sieci, przy ulicy Toszeckiej 106, część handlową najprawdopodobniej umieszczona będzie na piętrze, zaś parking znajdzie się na parterze.

Ósmy LIDL w Gliwicach

Będzie to ósmy market tej sieci w naszym mieście. Pozostałe znajdują się przy ulicach Tarnogórskiej, Toszeckiej (w dwóch lokalizacjach), Andersa, Poezji, Poznańskiej i Pszczyńskiej. Teraz powstanie na styku Sikornika i Wójtowej Wsi. Oprócz tego w Gliwicach zlokalizowano centrum dystrybucyjne.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku.

Na dzień 1 marca 2021 roku sieć miała w Polsce 760 marketów, niewykluczone, że obecnie jest ich więcej.

Właściciel marki prowadzi ustawiczną ekspansję rynku, w 2013 miała 500 marketów, w 2016 było ich już 600. Tylko między październikiem 2019 a październikiem 2020 roku wybudowano ich aż 50. W polskich Lidlach pracuje łącznie ponad 24 tys. pracowników (stan na 1.03.2021).

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŁG

57 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Gapa
29/09/2022 17:30

Kiedy zmieniono nazwę ulicy Kosów?

Marian Jabłoński
29/09/2022 17:56
W odpowiedzi na  Gapa

Fajny artykuł. tym bardziej że poinformował mieszkańców o istnieniu ul Różewicza

Milanenko
01/10/2022 07:09
W odpowiedzi na  Gapa

W sierpniu radni tym się zajmowali. Trudno powiedzieć czy to odcinek ulicy godny pana Różewicza. Nie było ogólnej dyskusji o tym.

Ciekawa
29/09/2022 19:50

A tak przy okazji, dlaczego hala byłego Tesco Ekstra przy Łabędzkiej świeci pustkami od dwóch lat?

Śmieciuch
29/09/2022 21:54
W odpowiedzi na  Ciekawa

Wynajmij albo kup, to nie będzie świecić

AndrzejD
29/09/2022 23:28
W odpowiedzi na  Ciekawa

Dlatego że nikt nie ma pomysłu na zagospodarowanie tego zamortyzowanego kloca w sposób ekonomicznie uzasadniony.

Kibic Piasta
30/09/2022 09:06

Kolejny market z towarem „drugiej kategorii” , drożej o 30% ! Brawo!

Pan w
30/09/2022 09:12
W odpowiedzi na  Kibic Piasta

Zgadza sie, lidl ani tani ani jakościowy

Krzysztof
01/10/2022 00:46
W odpowiedzi na  Kibic Piasta

Lepsze to od kolejnej biedry z towarem pozaklasowym ;)

albuf
29/09/2022 23:31

Sieć handlowa po raz pierwszy pojawiła się na rynku w niemieckim Neckarsulm, w Badenii-Wirtembergii w latach 30. XX wieku, czyli ktoś z NSDAP przecinał wstęgę?

Agnes
30/09/2022 07:41
W odpowiedzi na  albuf

Niemiecki sklep w niemieckim Gleiwitz.

Okulista
01/10/2022 15:12
W odpowiedzi na  albuf

Lidl nie jest Niemiecki!!!
Lidl jest Hiszpanski!( sam jestem w szoku,bo zez myslaöem ze to niemiecka firma)

Bozena
01/10/2022 16:59
W odpowiedzi na  Okulista

Lidl to sklep niemiecki

Neptunder
06/10/2022 12:32
W odpowiedzi na  albuf

W 1930 roku , a więc trzy lata wcześniej niż Adolf doszedł do władzy .
Pomyśl zanim popełnisz wpis.

Danus
30/09/2022 06:58

Ta to dla Gliwic temat nr 1
Następny to będzie parking przy
Narodowy instytucie onkologi
Haaa

Konstruktywna krytyka
30/09/2022 08:46
W odpowiedzi na  Danus

To dla Ciebie temat nr.1

Largo
29/09/2022 20:47

Super. Często po pracy walimy piwka w garażach niedaleko wiec będzie gdzie podejść dokupić cosik

rafi
10/10/2022 10:29

A czy juz firma która zajmuje sie windykacją na parkingach stawia swoje parkometry???

ekoprzodownik
29/09/2022 19:35

Czy ktoś to słyszał i może potwierdzić ?? ,że z uwagi na kryzys energetyczny w celu zasilania energetycznego supermarketu ma być obok postawiona jeszcze turbina wiatrowa do której podłączona zostanie stacja zasilająca zólte autobusy elektryczne zlokalizowana przy parkingu obok teatru

Renia
29/09/2022 22:22

A gdzie sklepy polskie?

AndrzejD
29/09/2022 23:29
W odpowiedzi na  Renia

W Polsce.

Urko
30/09/2022 05:24
W odpowiedzi na  AndrzejD

I w Hondurasie

Lothar
30/09/2022 06:26
W odpowiedzi na  Renia

Padają jak kawki

Nieudolny naśladowca
30/09/2022 07:58
W odpowiedzi na  Renia

A znasz jakąś polską sieć oprócz Lewiatana, który kurczy się w oczach ?

AndrzejD
30/09/2022 19:39
W odpowiedzi na  Nieudolny naśladowca

I bardzo dobrze że się kurczy – Mam w pobliżu sklep tej sieci – jest tam aż jedna kasa automatyczna która co chwilę nie działa, a kobity które tam pracują mają na wszystko wywalone. Niech ten Lewiatan idzie jak najszybciej do piachu.
…a Renia może robić zakupy w PSS Społem w GCH

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez AndrzejD
Janusz Kowalski
05/10/2022 09:51
W odpowiedzi na  Nieudolny naśladowca

DINO

gliwicjus
30/09/2022 08:20
W odpowiedzi na  Renia

Poczekaj Reniu, w warszawskich gabinetach Jedynie Słusznej Partii powstaje już projekt Narodowej Sieci Sklepów Spożywczych Dla Prawdziwych Polaków.

Konstruktywna krytyka
30/09/2022 08:49
W odpowiedzi na  Renia

Zapytaj Jarka. Dlaczego jest Narodowy Stadion, Narodowy Przekop, a nie ma Narodowej Sieci Sklepów.

Tomasz Jan
30/09/2022 09:30
W odpowiedzi na  Renia

Mam za rogiem sklep polski. Tzw „pawilon”. Całkiem spory.
Jakość towarów co prawda przyzwoita, ale ceny zupełnie z kosmosu. Obsługa nadęta i obrażona na całą Drogę Mleczną. Na wspólnym stoisku z wędlinami i serami trzeba najpierw zamawiać wędliny a potem sery, bo inaczej szanowna urzędniczka (!) się naburmusza i warczy.
Właściciel chodzi po sklepie z miną gestapo i zagląda klientom do toreb. Niektórych wyrzuca, bo „to prywatny sklep i mogę robić co chcę”
Dziękuję, wolę Lidla

Bozena
01/10/2022 16:54
W odpowiedzi na  Renia

Praktycznie nie ma ,przynakniej kolo mojego miejsca zamieszkania ,tylko sklepy niemieckie i francuskie

Maciej
17/10/2022 10:59
W odpowiedzi na  Renia

Polskie są niszczone przez obcą konkurencję która wkrótce wystawi nam odpowiedni rachunek.

Halina
30/09/2022 10:15

Oczywiście, wszędzie budują markety tylko nie na Ligocie Zabrskiej, na pewno będę tam jezdzic!?

Marek
02/10/2022 10:15

Gdyby to budowało miasto to jeszcze byliby na etapie wstępnych projektów. Później roboty by szły zgodnie z planem, ba nawet z wyprzedzeniem a zakończyłaby się inwestycja kilka miesiecy po terminie.

Pola
11/10/2022 03:22

No właśnie, kiedy skończycie wchodzić na tą ulicę z budową. Jest to bardzo niebezpieczne jeździć omijając pachołki i auta z naprzeciwka. Aż będzie nieszczęście

Zof
29/09/2022 18:54

Mankamentem strategii tej firmy jest to, że lokalizacje sklepów gwałtownie potęgują ruch samochodów w mieście.

Krzysztof
01/10/2022 00:45
W odpowiedzi na  Zof

Pytanie, czy jest to mankament firmy, czy może urzędników którzy zezwalają na lokalizację marketu w takim a nie innym miejscu.

Przykre
29/09/2022 16:18

Ile to zielonego terenu zostało zamienione w beton?

Somsiad
29/09/2022 16:20
W odpowiedzi na  Przykre

Zero. Tam stała magazynowa rudera.

Niestety
29/09/2022 16:53
W odpowiedzi na  Somsiad

Optymista.

Barrabar
29/09/2022 19:26
W odpowiedzi na  Somsiad

Zajmująca niewiele. Spory kawał pola które było uprawiane zabrano. No tak…w sumie niektórym nawet trawa przeszkadza…

Czaruś
29/09/2022 18:52

No. Cały jestem w skowronkach, aż się trzęsę. Następny okaz niemieckich ******

Ewald
29/09/2022 19:25
W odpowiedzi na  Czaruś

Kolejny germanofob, nikt ci nie każe tam kupować ale jak jest promocja to tabuny polakow ciągną jak szarańcza

Anonymous
29/09/2022 20:27
W odpowiedzi na  Ewald

Tych tylko którzy jedzą syf. Od biedronki Lidla netto trzymam się z daleka. Wożę pod jedną z tych firm towar do sklepów i widzę jak jest traktowany. Spożywcze artykuły wożone są z odpadami 0 kontroli temperatury masakra. I ceny takie promocyjne że na giełdzie w Katowicach malinówki po 2,5 za kg w Lidlu na promocji 9 liliputy a nie pomidory. Smacznego i zdrowia.

Nieudolny naśladowca
30/09/2022 07:59
W odpowiedzi na  Anonymous

Masło też na giełdzie kupujesz ?

gliwicjus
30/09/2022 08:14
W odpowiedzi na  Anonymous

Nie no, super, następnym razem po cztery pomidory wybiorę się na giełdę do Katowic. To dobra rada wujku!

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez gliwicjus
Arak
29/09/2022 22:11
W odpowiedzi na  Ewald

Bo Jarosław dał znak że nie lubimy Niemców i każdy wyznawca służy pokornie

AndrzejD
29/09/2022 23:32
W odpowiedzi na  Ewald

…a jak jest otwarcie nowego sklepu i rozdają za darmo długopisy, to cała rzesza dumnych polaków (głównie emerytów) omal się nie zadepcze przed wejściem żeby taki długopis upolować :)

Lila
30/09/2022 06:29
W odpowiedzi na  AndrzejD

Długopis ważna rzecz przy wyborach i kogo by tu skreślić

Tomasz Jan
30/09/2022 11:35
W odpowiedzi na  AndrzejD

Vide YT „Walka w Lidlu o robota kuchennego”.
Have fun:)

Czaruś
30/09/2022 11:44
W odpowiedzi na  Ewald

Tu się pomyliłeś, ja jestem Niemcem. Tylko mieszkam w Gliwicach i piszę to dlatego,że właśnie znam doskonale mentalność niemieckiej oligarchii i właścicieli koncernów. Dlatego nie kupuję tej sieci będąc w Polsce. W Niemczech i Holandii to co innego, tam jest dużo taniej i lepiej.

Pola
11/10/2022 03:26
W odpowiedzi na  Ewald

Bo ich trzeba się bać

Konstruktywna krytyka
30/09/2022 08:51
W odpowiedzi na  Czaruś

Ale nie zauważyłeś, że podatki płacą w Polsce?

WRD
08/10/2022 22:35
W odpowiedzi na  Konstruktywna krytyka

Od kiedy?

The Tiger@
09/10/2022 07:40
W odpowiedzi na  WRD

CiT od czasu wykazywania zysku, inne podatki praktycznie od początku

Jony
29/09/2022 18:06

To powiem tak, nakarmić panów z Niemiec

xyz
29/09/2022 19:11
W odpowiedzi na  Jony

przykre, że masz tak niskie poczucie własnej wartości

kiedys gliwice
29/09/2022 21:48
W odpowiedzi na  Jony

Nakarm ldpiej panow z Pis!
Dla Panow z Niemiec jestes klientem, dla panow z pis wielka nadzieja, nie zaprzepasc jej!!!
A gowno coraz glebsze, coraz glebsze…