Nowy market sieci LIDL rośnie w oczach. Budowa zjazdu spowoduje przejściowe utrudnienia dla kierowców

Przy skrzyżowaniu ulic Zygmunta Starego, Nowy Świat, Dolnej Wsi i Różewicza budowany jest kolejny market sieci handlowej LIDL. Inwestycja rośnie w oczach i można spodziewać się rychłego otwarcia nowej placówki. Niebawem rozpocznie się tu budowa zjazdu na parking.

 
Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość – mogą wystąpić utrudnienia.

Prace realizowane od strony ul. Różewicza (dawniej ten odcinek nazywał się ul. Kosów, red. ) spowodują częściowe zawężenie jezdni, a prędkość w miejscu prac zostanie ograniczona do 30 km/h. Z utrudnieniami trzeba będzie się liczyć także od strony ul. Nowy Świat, gdzie wykonawca w części zajmie jeden pas ruchu, a dla pieszych powstanie tymczasowe przejście – przekazuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Prace wzdłuż ul. Różewicza według harmonogramu przedstawionego przez wykonawcę realizowane będą od 3 do 11 października, natomiast przy ul. Nowy Świat w dniach od 11 do 17 października

– dodaje Zarząd.

Przypomnijmy, że budowa nowego marketu LIDL rozpoczęła się pod koniec zimy, w marcu br. Podobnie jak w innej placówce sieci, przy ulicy Toszeckiej 106, część handlową najprawdopodobniej umieszczona będzie na piętrze, zaś parking znajdzie się na parterze.

Ósmy LIDL w Gliwicach

Będzie to ósmy market tej sieci w naszym mieście. Pozostałe znajdują się przy ulicach Tarnogórskiej, Toszeckiej (w dwóch lokalizacjach), Andersa, Poezji, Poznańskiej i Pszczyńskiej. Teraz powstanie na styku Sikornika i Wójtowej Wsi. Oprócz tego w Gliwicach zlokalizowano centrum dystrybucyjne.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku.

Na dzień 1 marca 2021 roku sieć miała w Polsce 760 marketów, niewykluczone, że obecnie jest ich więcej.

Właściciel marki prowadzi ustawiczną ekspansję rynku, w 2013 miała 500 marketów, w 2016 było ich już 600. Tylko między październikiem 2019 a październikiem 2020 roku wybudowano ich aż 50. W polskich Lidlach pracuje łącznie ponad 24 tys. pracowników (stan na 1.03.2021).

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŁG