Nowy tomograf w Szpitalu Miejskim nr 4. Urządzenie pozwoli na bardziej precyzyjną diagnostykę

W Szpitalu Miejskim nr 4 przy ulicy Kościuszki zainstalowano nowy tomograf komputerowy, który został zakupiony przez miasto. Pozwala on na szybsze i dokładniejsze badania ze znacznie mniejszą dawką promieniowania.

Urządzenie warte ponad 1,3 mln zł pracuje już pełną parą w zmodernizowanej pracowni TK.

Tomografia komputerowa jest zalecana przez lekarza m.in. jako wstęp do leczenia operacyjnego, pozwala bowiem zdiagnozować z bardzo dużą dokładnością miejsce i wielkość ogniska chorobowego. W leczeniu onkologicznym umożliwia wykrycie nawrotów nowotworu i ułatwia kontrolę po zakończonym leczeniu onkologicznym. W przypadku podejrzenia o zarażenie wirusem SARS-CoV-19, tomograf komputerowy jest źródłem obrazów diagnostycznych różnicujących choroby płuc.


Badanie nim to skuteczne narzędzie do monitorowania przebiegu leczenia oraz oceny skuteczności wdrożonej terapii.

Konstrukcja aparatu, który służy już pacjentom Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, umożliwia bezpieczną i pełną diagnostykę dużej grupy pacjentów w krótkim czasie. System jest wyposażony w szereg nowatorskich rozwiązań, które podwyższą jakość diagnostyki, jednocześnie obniżając do minimum dawkę promieniowania i środka kontrastowego – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

(oprac. żms)/UM Gliwice
fot. Szpital Miejski nr 4, arch. 24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Anka

To jak sprzęt miasto kupuje to może w końcu zadba o to żeby ściągnać/ zachęcis dobrych lekarzy specjalistów do ów szpitali, bo sprzęt jest a dobrych lekarzy brak w gliwicach

kasztan

To jest problem całego kraju, nie tylko Gliwic.

kanalia52

Zapisy już na rok 2055.

monka monka

na jutro prywatnie zdalnie opis we własnym zakresie

black_horse

A czy ten tomograf ma najpotrzebniejszą w dzisiejszych czasach funkcjonalność – teleporady zdalne ?

monka monka

to jest zdalny tomograf jak cała “służba zdrowia”

Tyle w temacie

Akurat teleporady to najlepsze posunięcie służby zdrowia od kilku dekad. Mam nadzieję, że zostaną na stałe. Zachorowałem (wysoka gorączka). Wykonałem telefon. Po kilkunastu minutach mogę wysłać kogoś do apteki (e-recepta), po pół godzinie biorę leki, po godzinie czuję się lepiej. Po dwóch dniach jestem zdrowy.
W porównaniu do klasycznego procesu – osobista rejestracja (z gorączką) + czekanie kilka godzin w kolejce (z gorączką) to niebo a ziemia. Jak sobie przypomnę – “ja tylko po receptę”, “ja tylko po pieczątkę”, “ja tylko po zaświadczenie”, “ja byłam na godzinę…”, “ja byłam za tą panią”…
Powtarzam. Niebo a ziemia bez tych ******** kolejek.

Obserwujący

Tomograf kupili…może najpierw zaczęliby od wyremontowania budynków tzw, szpitali.Ale oczywiście w glajwicach wszystko na wstecznym robią.Najpierw ruina a potem nowe budują,nowe doprowadzając do ruiny.Nic dziwnego,że urzędasy,prezydent i radni tak lubią ruiny.

#noś maseczkę

gliwicjus

Nudny jesteś. Może lepiej będzie dla wszystkich jak zdejmiesz maseczkę.