Obrońcy Wilczych Dołów: Dofinansowanie unijne do budowy zbiornika nie miało podstaw (TV)

– Unijne dofinansowanie do budowy zbiornika retencyjnego na terenie Wilczych Dołów było bezpodstawne – uważają społecznicy skupieni w Stowarzyszeniu Zdrowe Miasto – Inicjatywa Ratujmy Wilcze Doły. Poinformowali też o złożeniu zawiadomienia w tej sprawie do Komisji Europejskiej.

 
Na zorganizowanej w środę rano konferencji prasowej aktywiści zwrócili również uwagę, że na terenie przyszłej miejskiej inwestycji zidentyfikowano 25 gatunków owadów wpisanych do czerwonej księgi zagrożonych wyginięciem, 6 gatunków nietoperzy, a także 45 gatunków ptaków chronionych.

– W związku z nowymi ekspertyzami podkreślamy również, że jakiekolwiek roboty budowlane, które będą prowadzone na tym terenie, na ten moment będą całkowicie nielegalne – mówił Dawid Pasieka z Inicjatywy Ratujmy Wilcze Doły i Stowarzyszenia Zdrowe Miasto

Wg organizatorów konferencji, projekt budowy zbiornika retencyjnego na Wilczych Dołach narusza nie tylko Dyrektywę Ptasią i Dyrektywę Ocenową, ale także kluczową dla dofinansowania tego rodzaju budowli Ramową Dyrektywę Wodną.

(żms)
wid. 24gliwice.pl/ŁG

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
WIŚNIOWE WZBURZENIE !

Skoro to taki cenny przyrodniczo teren to jakim prawem to Wasze osiedle apartamentowcow tam powstało ?

Lolek.

Przecież, to nie ludzie z nowych bloków się pienią, tylko ekoterroryści ze “starego” Sikornika. Nawet się buntowali i buntują, na budowę tych nowych bloków, bo im widok z okna psują.

Oj !

Nie rozumiesz Lolek jaka paskudna gra się tutaj toczy !

Betoniarnia

@Lolek ale fakt, że deweloperzy psują całe miasta swoimi pożal się Boże dziełami to chyba każdy już wie.

Cliper

Wilkołaki znów w akcji..

Janek

To są pisowscy pieniacze. Nic ich nie obchodzi los szpitala położniczego, operetki i mieszkańców ulicy Dolnej Wsi podczas dużych opadów deszczu, byle tylko zablokować budowę tego zbiornika.

Betoniarnia

Chyba nic ich nie obchodzi los strefy ekonomicznej i osiedli deweloperskich czekających na budowę tego zbiornika. Bo szpital i operetka to i władz miasta nie obchodzi. Inaczej by udrażniali kraty i odrestaurowali stary zbiornik, gdzie kiedyś było kąpielisko. He he

gmG

mniejszym nakładem sił i środków dawno by odbudowano to co uległo zniszczeniu. ślady progów i zastawek dalej tam są.

gosc

tam gdzie blaszak arena stoi był teren pod zbiornik retencyjny, mimo to projekt blaszaka przeszedł a los narażonych na zalewanie nie był brany pod uwagę

Pomroczność jasna

Taa pisowscy, masz poczucie humoru

Obserwując

No i dobrze.Popieram.
Dzięki nieprzestrzeganiu przez pisiorów praworządności i prawa, UE nie da kasy na nic.Nie będzie kasy na żadną inwestycję.ŻADNĄ.
Mało tego,dopłaty dla rolników też mogą zostać zablokowane.
Suweren oczywiście dalej popiera tych komunistycznych bolszewików.

Emilian

ten który piesze przeciwko Wilczy Dołom nie wie jakie ogromne szkody miastu uczyni ta inwestycja, wyszczególnienie nic nie da bo i tak nie zrozumie ,a wyzywanie ludzi myślących i walczących o dobro ogółu od pisiorów świadczy ,że poziom umysłu piszącego jest żaden. Wielkie brawa dla walczących o życie owadów, ptaków, nietoperzy, zwierząt tam żyjących . Branie na litość szpitalem jest niesmaczne bo to dawny komitet miejski PZPR budowany na terenie zalewowym .

Sffre

Brawo! Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy trzeźwo walczą o dobro ogółu.

Betoniarnia

Nojman tak broni demokracji, tak chodzi na różne marsze, a na swoim podwórku zachowuje się jak rasowy PISIOR!

PiKo

znowu chory człowiek widzi we wszystkim PISIORÓW – zamiast merytorycznej wypowiedzi najlepiej obrażać ludzi.

dzidek krępak

Trzymam kciuki i popieram protest.