Od lipca opłaty za segregowane śmieci w górę. Decyzje dostarczą mieszkańcom urzędnicy

Od 1 lipca w Gliwicach będą obowiązywać nowe stawki za odbiór śmieci segregowanych. W związku z tym od 28 czerwca pracownicy Urzędu Miejskiego będą doręczać właścicielom nieruchomości decyzje o zmianie wysokości tej należności.

Zawiadomienia będą dostarczane w dni robocze w godzinach popołudniowych oraz w soboty od godzin porannych – zawsze najpóźniej do godz. 20.00.

REKLAMA

W przypadku nieruchomości w budynkach wielolokalowych, zawiadomienia będą wysyłane wspólnocie lub spółdzielni mieszkaniowej.

Zmiana wysokości opłat wynika z uchwały nr IV/75/2019 Rady Miasta Gliwice z 28 marca 2019 roku w sprawie zmiany uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty. Termin płatności opłaty w zmienionej wysokości za III kwartał upływa z dniem 15 października.

Przypomnijmy, podwyżki stawek za odbiór odpadów posegregowanych są podzielone na dwa etapy – pierwszy zostanie wprowadzony 1 lipca i potrwa do 31 grudnia. Drugi będzie obowiązywał od 1 stycznia 2020 roku.

Takie stawki będą obowiązywały po podwyżce w 2019 roku (od 1 lipca do 31 grudnia)
0,55 zł (poprzednio 0,45) l m2 powierzchni do 60 m2 włącznie,
0,43 zł (poprzednio 0,36) od 1 m2 powierzchni powyżej 60 m2 do 90 m2 włącznie,
0,30 zł (poprzednio 0,24) od 1 m2 powierzchni powyżej 90 m2 do 120 m2 włącznie,
0,15 zł (poprzednio 0,12) od 1 m2 powierzchni powyżej 120 m2.

Takie stawki będą obowiązywały po podwyżce w 2020 roku
0,68 zł l m2 powierzchni do 60 m2 włącznie,
0,52 zł od 1 m2 powierzchni powyżej 60 m2 do 90 m2 włącznie,
0,32 zł od 1 m2 powierzchni powyżej 90 m2 do 120 m2 włącznie,
0,15 zł od 1 m2 powierzchni powyżej 120 m2.

(żms)/MSI

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Niekonsekwencję widzę

“Decyzje dostarczą mieszkańcom urzędnicy”
Dlaczego mieszkańcom? Niech dostarczą metrom kwadratowym. Przecież to metry produkują śmieci.

wieszkaniec "metropolii"

Urzędnik będzie pilnował swego krzesełka, natomiast goniec będzie gonił,żeby było taniej doręczyć wymyślony z pod nierównego sufitu podatek od śmieci.

Marianka

Słusznie od kiedy metry produkuja smieci i ucza tego ze w jednym worze wyrzucaja wszystko.ale dostana 500+ i nie musza sie przejmowac

ta z sikornika

Za takim obliczeniem byli radni przede wszystkim z PiS !!! Ale oczywiście za głosem prezydenta..l

pok

Zdjęcie powyżej idealnie pokazuje jakość usług świadczonych przez Remondis. Powycierane naklejki, na których nic nie widać, byle jakie i rozpadające się kontenery na śmieci, ogólnie syf i brud, ale płacić trzeba. Bo jesteśmy monopolistą, który dyktuje warunki i nie ma nikogo innego, kto mógłby wywozić wam śmieci.

Franek

Nie kompromituj się, już od dawna po kolorach w ciemności powinieneś rożróżniać, który pojemnik jest na jakie odpady.

Ten

Tak samo jak Franek w ciemności znajduje drogę do koryta oplacanego przez podatników.

JAś

Tu nie chodzi o kolory tylko za taką kasę to chociaż kontenery mogli by od czasu do czasu wymieniać i remontować

zyz

To Remondis, nie Remontis.

Imiu

Gliwiczanie to jednak nadal METRY a nie LUDZIE.

''

A te METRY, to z którego sortu ?

Imiu

śmieciowego w końcu tego dotyczy sprawa XD

ja234

Sortu drugiego.Sort pierwszy czyli pińćet ma wszystko gratis, pisiory fundują.(1620)

Imiu

zrób se dziecko i odmów pińcetu a później możesz oświadczać że coś dostałeś od PISu a raczej od wszystkich podatników w Polsce. Przypominam że możesz nie składać podania o zapomogę na swoje dzieci.

Marianka

PRAWDA

krzysztof

a ten człowieczek frankiewicz wczoraj na tej wieśniackiej konferencji pierd,,,,,ił o rozmowach ze społeczeństwem lokalnym – ty ZAPLUTY DZIADU

DD

Wiecie co to niewolnictwo, niedługo poznamy jego pełny smak, w nagrodę za obracanie jęzorami zamiast brać sprawy w swoje ręce jak górnicy za każdym razem w Warszawce.

Imię

Wąsate, brzuchate, etatowe związkowce

mieszczuch

Widziały gały na kogo głosowały

Arek

Złodzieje…..śmieci zalegaja, smród , brud, ubustwo a prezes z Remondisa pewno podwyżke sowitą sobie wziął ze swoją świtą……paranoja i skandal …..i jak to żeby małe mieszkania płacili takie duże opłaty

Tomek

Głosowaliscie na Frankiewicza (człowieka Platformy Obywatelskiej) to też macie podwyżki. PO to partia, która dba wyłącznie o własne stołki, a nie interes mieszkańców.

fan Zygmunta

Tylko dwa razy podrożeje, o co ten cały hałas? Dzięki prezydentowi Gliwice to miasto bogate i tu wszyscy świetnie zarabiają.

''

Zarząd komisaryczny PiS już za niedługo cię wyprostuje i skończy ci się Bizancjum.

Kolik

Coś długo czekamy na to “już za niedługo”.

Beton

Jak każda inna partia…
Prezydentem miasta powinien być człowiek bezpartyjny – niezależny

Dot

We wszystkich miastach będą podwyżki :) W Dąbrowie Górniczej od września 20 zł za osobę będziemy płacić, a prezydenta z PO nie mamy. Wina Tuska? :)))

Pisowiec

Dostajesz 500+ 300+ to nie narzekaj masz z czego to płać inni nic nie dostali i też muszą płacić

ta z sikornika

ale za takim obliczeniem byli radni z PiS – korespondowalam z nimi w tej sprawie 3 lata temu. Odpowiedź – bo gliwiczanie wynajmuja mieszkania i nie wiadomo ile ludzi mieszka w danym lokum – JEDNYM SLOWEM SAMI OSZUSCI

Ostatni Sprawiedliwy

Do kompletu, niech Frankiewicz wzorem Adamowicza sprzeda PEC Gliwicki Niemcom, żeby gliwiczanom żyło się lepiej. Przyszłość jest tu. Oczywiście dla wybranych.

Dziadek Rainhold

Lypiej sprzydać, niż czornym dać za darmo jak to pisdaje robiom

Karramba

Nauka z TVP nie poszła w las. Szkoda, że tylko taka.

''

To bez znaczenia, przecież naczelnik PiSes od razu to z powrotem spolonizuje zanim Frankiewicz sprzeda, tak jak to z Kamińskim było.

JAś

Nie ma się co dziwić że wszystko w Gliwicach idzie do góry trzeba długi zaciągnięte przez Frankiewicza spłacić

Joe

Chcialbym wiedziec co dzieje sie z posegregowanym plastikiem. Niedawno pisalo, ze wiekszosc plastiku nie nadaje sie do recyklowania. (https://www.theguardian.com/us-news/2019/jun/21/us-plastic-recycling-landfills lewicowa gazeta wiec na pewno prawda – w skrocie dawniej plastik byl wysylany do Chin gdzie oddzielano recyklowalne butelki od calej reszty; teraz sie go po prostu spala)

asdf

W rozwiniętych krajach przetwarzanie plastiku bardzo się opłaca. Produkcja plastiku z recyklingu wymaga zużycia mniejszej ilości energii i wody (co przy ostatnich podwyżkach jest bardzo ważne).
W niektórych krajach opracowali już technologię przetwarzania plastiku na ropę naftową.
Niestety w Polsce jak zwykle się nie opłaca. Łatwiej podwyższać opłaty i składować na wysypiskach. Ludzie przecież zapłacą, nie mają wyboru.

Syf is everywhere

Ja proponuję sypać w nowy asfalt i więcej opony napompowywać.

Jan

Czyli co ,lepiej nie segregować ? Sposób naliczania stawek od metrów kwadratowych to jakaś paranoja,sąsiad gdzie na 30m.miszkają 4 osoby śmieje się w kułak chociaż wywala śmieci tonami a staruszka w domku gdzie została sama płaci kilkukrotnie więcej chociaż ma zapewne 2 woreczki na miesiąc ,to jest dopiero kretynizm.

treya50

A dlaczego mieszkania do 60m2 płacą najwyższą stawkę, a te coraz większe coraz mniej ? Nie rozumiem tego! na większym metrażu zmieści się więcej studentów i więcej produkują śmieci. To jakiś absurd !!!

Jan Grey

Tak się kończy monopol. Ceny w górę jakość w dół. Na ul. Rybnickiej notorycznie przepełnione śmietniki, po które renondis nie chce d…ka ruszyć.

ja Tomek

Bardzo motywujące podwyżki, za segregację powinni obniżyć stawki, brud smród i szczury, opłaty to już szczyt szczytów , czynsz za 36m2 600pln, skandal a jeszcze podnoszą .

666

Płacić zebraki a nie sapac mi tu

mieszkaniec-juz-nie-gliwic

Frankiewicz brawo !!! dobrze że wziąłeś jedną firmę która zajmuje się odpadami.

''

Zdradź, które miasto jest teraz dla ciebie wzorcowe ?

Jan B.

Chcieliście Franka za włodarza miasta to płacić
i nie płakać, trzeba było myśleć przy urnach.

ja234

A podwyżka jest efektem poczynań pisiorów…
Podwyżek nie dostaną:nauczyciele, pielęgniarki, sądownictwo i prokuratura,lekarze…gdyż wszystko idzie na pińćet…pisiory doprowadzą ten kraj do ruiny..(1235)

Niepisior

To sprawdź jak głosowały pisiory. Masz czarno na białym https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/stawki-oplat-za-smieci-gliwice-2019-2020/

''

Znakomicie a teraz wklej jak PiSiory po podnosiły wszystkie podatki w Polsce i wprowadziły jeszcze dodatkowe opłaty.

DD

No właśnie, i mają już w planie podniesienie składek zdrowotnych, sprowadzenie z krajów trzeciego świata taniej siły roboczej, wprowadzenie podatku katastralnego, podatek dla bezdzietnych i takie inne miłe zmiany po jesiennych wyborach dlatego już obdarowują pierwsze dzieci kasą aby na nich głosować. A wy tylko na okrągło pitolicie o tym samym i płacicie jak wam każą. Ale z was bohaterzy strachem podszyci.

Marzena

A ty wklej jak czerwoni z Po nasz okradli

markus

I Już cię Lubię za niedługo będzie 345 pln za głosowanie za Jarusiem każdy w komisji dostanie 5000PLN:))))))

treya50

I dlaczego minusujecie, skoro to szczera prawda !