Odbiór odpadów komunalnych w okresie pandemii koronawirusa. Co się zmieni?

fot. 24GLIWICE

Pandemia koronawirusa powoduje kolejne zmiany, tym razem związane są z sektorem komunalnym. Jak informuje magistrat, od 30 marca firma Remondis Gliwice Sp. z o.o. wprowadza ruchome godziny pracy.

Jest to konieczne dla ograniczenia kontaktu między brygadami zapewniającymi ciągłość odbioru odpadów.

Oznacza to, że w czasie trwania pandemii odpady będą obierane od wczesnych godzin porannych. Urzędnicy proszą o wyrozumiałość.


(nmm)/UM Gliwice(UK)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko

Ufff… A już myślałem , że ceny się zmienią :-)

DD

Ceny nie ulegną zmianie póki sami tej zmiany nie wymusimy. Z-ca prezydenta od spraw komunalnych nawet się nie wysilił na ostatniej komisji gospodarki komunalnej w lutym tylko klepał to samo co od lat słyszymy. Czyli bzdury nie poparte żadnym doświadczeniem czy współpracą z mieszkańcami, oczywiście użył uzasadnienia w formie zarządzania strachem, że przy metodzie od osoby wzrosną koszty obsługi, które przy obecnej metodzie od powierzchni są i tak przesadnie wysokie. Barany trzeba strzyc jeżeli nie protestują.

Piotr

Podziękuj swoim mocodawcom z Kremla i ich sługusom z PiS bo to oni zmienili zasady powodując gwałtowny wzrost kosztów gospodarowania odpadami w całym kraju.
Główny problem polega na tym że dawniej wszystkie instalacje przetwarzały nasze śmieci. Teraz importujemy miliony ton i polskie przetwórnie przetwarzają zachodnie śmieci a polskich nikt nie chce.
Przykłady? Dawniej za makulaturę na skupie płacono teraz trzeba zapłacić aby ktoś zechciał ją przyjąć. Dawniej cementownie płaciły za plastiki nie nadające się do recyclingu teraz trzeba im dopłacać by zechciały przyjąć odpady i tak dalej.

Mateusz

Przecież cementowniom znacznie wzrosły koszty produkcji, m.in. przez wysokie ceny emisji CO2, więc to nie ich wina, że taka jest sytuacja rynkowa. Co nie zmienia faktu, że to i tak najlepsza opcja, bo to 100% utylizacja i nic nie wala się po wysypiskach.

gg

czy segregacja śmieci w czasie epidemii też obowiązuje??

dada

Nie, teraz możesz spalić stary tapczan, a stare opony wywieźć do lasu.

gliwicjus

Jeszcze mu powiedz że w ten sposób likwiduje wirusa…

borówka

Teraz nawet smog wystraszył się wirusa i już nie ma potrzeby mówienia o nim :)

AMF

Ba to niepodobna, lepiej o tym nie wspominać.
Absolutnie nie ma żadnych badań o wpływie zniszczeń płuc zanieczyszczeniami na podatność na Covid.
Przynajmniej mędrcy z KULu nic takiego nie dowiedli.