Oddaj stary telefon, nie musi być sprawny. Dochód zasili fundusz stypendialny

Masz telefon, którego nie używasz? Chcesz zrobić coś dla środowiska, a przy okazji komuś pomóc? Przekaż go dalej.

Stowarzyszenie Przed Siebie i Fundacja Świętego Mikołaja do 16 lipca zbierają stare telefony. Nie muszą być sprawne – trafią do recyklingu. Dochód ze sprzedanych „komórek” zasili fundusz stypendialny. Jeden telefon, jedna złotówka, jeden cel: pomóc uczniom, którzy z powodu trudnej sytuacji materialnej nie mogą rozwijać swoich zainteresowań.

Telefony można przynosić do restauracji Karmnik przy ul. Górnych Wałów 11. Podaj Dalej to inicjatywa, którą od lat prowadzi w naszym mieście Stowarzyszenie Przed Siebie (za swoje zaangażowanie społecznicy zostali nagrodzeni w 2018 roku w plebiscycie Liderzy Społeczni Gliwic). Gliwiczanie zbierali już biżuterię, torebki, kolorowe włóczki, filc. Teraz czas na telefony!


(za MSI)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
DD

Jak to nie mogą rozwijać swoich zainteresowań, a niby to jakich? Jakoś w komunie dzieciom umożliwiano darmowych kółek zainteresowań od groma, a tu nagle przy 500+ brak możliwości. Rozpieszczone bachory są coraz bardziej roszczeniowe jak radni, którym inni do śmieci dopłacają.

Imiu

Akcja z laptopami była niedawno a teraz powtórka z rozrywki

Cliper

500+;+500 na wakacje;l300 na wyprawkę-mops-srops itd…dać wszystkim a my jako dzieci często sami braliśmy sprawy w swoje ręce np sprzedając butelki do skupu

Laszlo_egesz

Sam tak robiłem. Nie chcieli przyjąć tylko tych po wódce z pierścionkiem na szyjce, trzeba było zdjąć, a dla takiego gówniarza jak ja to było wtedy wyzwanie. Dzięki zbieractwu butelek byłem w kinie na premierze “Wielkiej Draki w chińskiej dzielnicy”.

Obserwujący

“….jeden cel: pomóc uczniom, którzy z powodu trudnej sytuacji materialnej nie mogą rozwijać swoich zainteresowań.” A pińćeta kasują rodzice tych uczniów?kasują. Co z nim robią?przepultają na wódeczkę.Tacy powinni otrzymywać pińćeta w formie materialnej pomocy a nie kasy do ręki na wódeczkę.

Imiu

“Dochód zasili fundusz stypendialny” – XD a UM w Gliwicach nadal nie ma umowy z Pocztą w Polsce i wysyła listy po 8,50zł, do mnie już wysłał 3 takie listy i sobie terminy skracają na dostarczenie dokumentów dali mi 7 dni a ustawowo z okazji wirusa jest teraz 6 miesięcy…Gliwice są w Polsce czy Polska jest w Gliwicach ;-D
a mogli te 26zł przeznaczyć na ten Stypendia…o ile nie są to dla dzieci bananowców :-D Kabaret Polski po Gliwicku.

Imiu

Dający minusa to pracownicy UM Gliwice czy ci co mają za dużo pieniędzy? W sumie racja, nikły koszt, Gliwice się przecież wyludniają więc mniejsza strata XD

Sebix

Tesz mi nowość… ja z ziomami jusz od lat prowadzimy na ulicah akcje: Oddaj stary telefon. I jeszcze siem nie zdażyło rzeby jakiś stary nie oddał.

Dziadek Rainhold

Jo mom jeszcza taki tylyfon Tulipan. Kupilem go chyba w 77 roku na rynku w Łabyndach. Mo on pinkno żółto obudowo i pierońsko głośny dzwonek, coby mojo staro wszydzie go słyszoła.

Laszlo_egesz

Kolega ma w piwnicy jeszcze taki polowy na korbkę, który nieźle kopie jak zakręcić tą korbą. Czy taki też można oddać?

Ginter Wyrzigoł

Jo tyz mom taki, znaloz go żech w piwnicy. Musi być ale durś kajś podłonczony bo co ino pokrynca tom korbkom to sie odzywo kancelaria rzeszy.