Odlej maskę i poznaj historie powstańców. Ciekawy weekend z Muzeum w Gliwicach (TV)

Spory z historią, Artefakty i warsztaty odlewnictwa

– w najbliższy weekend rozrywkę zapewni nam Muzeum w Gliwicach.

Z okazji 150-tej rocznicy Powstania Styczniowego, „Spory z Historią” będą poświęcone temu wydarzeniu. Meksyk, Syberia czy armia austriacka – losy powstańców styczniowych był różne. O tym, gdzie trafili i co działo się z uczestnikami powstania po jego upadku opowie dr Michał Baczkowski, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spory z historią: Losy uczestników powstania styczniowego

.
Sobota 12 stycznia, godz. 16.00
Willa Caro
ul. Dolnych Wałów 8a

[flashvideo file=”http://www.24gliwice.pl/tv/20130109_muzeum.flv” /]

Karnawał czas zacząć ? ponieważ maska to nieodłączny atrybut zabaw, balów i korowodów – Muzeum zaprasza na warsztaty do Oddziału Odlewnictwa Artystycznego. Gipsowe odlewy masek, brokat, cekiny i mieniące się farby to składniki, które w połączeniu z naszą wyobraźnią mogą dać efekt równie spektakularny, jak karnawałowe fajerwerki.

Weekend z maską w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego

.
Sobota i niedziela 12-13 stycznia, godz. 11.00 ? 14.00
Oddział Odlewnictwa Artystycznego
Bojkowska 37

W niedzielę początek nowego cyklu.

W ramach Artefaktów „Gliwice na ich drodze”, Muzeum zaprasza na wykłady, w których splatać się będą dwa wątki ? wielka architektura i nasze miasto. Od stycznia do czerwca poznamy Gliwice przez pryzmat twórczości światowej sławy architektów, których realizacje można tutaj odnaleźć. Zaproszeni prelegenci przywołają takie postaci jak Erich Mendesohn, Max Fleischer, Tadeusz Teodorowicz-Todorowski czy Kazimierz Wejchert. Inaugurujący cykl wykład, 13 stycznia, przybliży postać pierwszego radcy budowlanego Gliwic ? Adalberta Kelma.

Artefakty ? Gliwice na ich drodze: Adalbert Kelm ? pierwszy gliwicki radca budowlany

.
Niedziela 13 stycznia, godz. 16.00
Willa Caro
ul. Dolnych Wałów 8a