Operator hali Arena zaprezentował plany na 2019 rok. “Chcemy postawić na trzy podstawowe filary”

Operator Areny Gliwice przedstawił nowe kierunki, w jakich ma rozwijać się hala w perspektywie najbliższych 12 miesięcy. Oprócz imprez masowych o charakterze rozrywkowym, ma stać się przestrzenią dla biznesu, a także miejscem codziennych aktywności mieszkańców.

Spółka Arena Operator w tym roku zaplanowała szereg imprez, z których 13 zostało już zakontraktowanych, a sprzedaż biletów trwa lub niedługo się rozpocznie.

Pierwszego wydarzenia w 2019 roku możemy spodziewać się już 13 stycznia, kiedy to odbędzie się Bieg Orkiestrowy z okazji przypadającego w tym dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kolejne emocje przyniesie mecz siatkarskiej Ligi Mistrzów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Cucine Lube Civitanowa, który odbędzie się dwa dni później, 15 stycznia.

W tym samym miesiącu, 25 stycznia, w Arenie Gliwice wystąpi DJ Battle z dużą muzyczno-taneczną imprezą.

Kolejne wydarzenie o charakterze masowym odbędzie się 9 marca. W ramach tzw. “Tanecznej petardy” na scenie w hali pojawi się Zenek Martyniuk i Thomas Anders z The Modern Talking Band.

W marcu możemy spodziewać się także widowiska Freestyle Heroes Extreme & Moto Show (23.03), The Show Tribute to Abba (27.03) oraz Targów Trends 4 Kids (31.03).

Na początku kwietnia z kolei w Arenie odbędą się Targi budownictwa i architektury EXPO Gliwice (Mała Arena, 5.04-7.04). W dużej hali z kolei 6 kwietnia zobaczymy koncert “Kayah i Goran Bregović”. Na koniec miesiąca (27.04) w obiekcie zaplanowano imprezę klubową Dreamstate Poland.

W czerwcu (4.06) w hali zagra Slayer, a w lipcu (27.07) wystąpi tam sławny hardrockowy zespół Scorpions.

Ostatnią oficjalnie potwierdzoną przez Operatora imprezą w 2019 roku będą “Hity Buffo” oparte na musicalu Metro (23.11).

Oprócz tego w Arenie Gliwice regularnie, zgodnie z układem rozgrywek, odbywać się będą mecze futsalistów z Piasta Gliwice i koszykarzy z GTK Gliwice.

Nie tylko imprezy masowe i rozrywka

Operator Areny Gliwice zapowiada, że oprócz imprez komercyjnych obiekt ma stać się miejscem spotkań biznesowych, konferencji, warsztatów i szkoleń.

Innym kierunkiem rozwoju obiektu jest projekt zatytułowany “Nasza Arena” – zarządca zaprasza organizacje miejskie do współpracy przy organizacji zajęć i eventów dla mieszkańców w każdej grupie wiekowej – od najmłodszych po seniorów.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Kajetan
Kajetan

W Tauron Arena Kraków Ennio Moricone a u nas Martyniuk…

Tomasz
Tomasz

U nas Slayer a w Tauronie Masza na lodzie i Patrycja Markowska

Fazi
Fazi

W Gliwicach Slayer ciągle na topie… Co za wieś… :)

ja234
ja234

Bo glajwice jak zwykle są na wstecznym.Pisałem już wielokrotnie,że muzycy dużego formatu mają zaplanowane imprezy co najmniej 2 lata do przodu.
Trzeba mieć również znajomości, doświadczenie oraz wiedzę w przyciąganiu gwiazd.
Poza tym, wolą przyjechać do dużego miasta a nie jakiejś wsi na wstecznym.

Azrael
Azrael

A ty ***** z Krowo***** Małego leczysz kompleksy że do was nie przyjeżdża nawet discopolowa kapela Po***** Majteczki bo nie mogą was znaleźć na mapie a gps lokalizuje to na wysypisku śmieci.

Gość
Gość

A w Krakowie ciągle Ennio Morricone……..

Raven
Raven

Typowo polskie cokolwiek by nie było trzeba skrytykować. Do qrwy nędzy gdzie doopki byliście w czasie wyborów – co za zimno/ciepło było żeby pójść na wybory i zmienić Franka. Pewnie sami na niego głosowaliście bo by wam zabrakło kogoś na kogo można ponarzekać, typowo po polsku marudzić że jest źle ale nic nie robić żeby coś zmienić. W mieście bez rynku chętnie przygarną takich z wszystkiego niezadowolonych. Nie twierdzę że w Gliwicach jest superale przynajmniej z czystym sumieniem mogę powiedzieć że swoją decyzję podjąłem w czasie wyborów i teraz po prostu czekam na kolejne wybory które być może zmienią coś… Czytaj więcej »

Fazi
Fazi

Nie załamuj się. Wyobraź sobie, Raven, że repertuar tej hali jest dokładnie skrojony pod ciebie. Tacy jak ty go tworzą i tacy później to wszystko oglądają. I co, jest sukces? Jest! Zresztą to bardzo dobrze przemyślana strategia. Życie szybko zweryfikowało sympatie lokalnego widza kiedy odwołano koncert Marcusa Millera. Po prostu nie ten poziom. Chłam ma być. Dla wiochmenów i blachar. Mordojebka, diskopolo, metal dla brzuchaczy – to się podoba i to się sprzeda w Gliwicach.

Raven
Raven

Ja się nie załamuję , napisz czego słuchasz ale naprawdę a nie wyszukuj w necie kapel z top 10 o których gdyby nie youtube to byś nawet nie słyszał. Skoro tak dobrze znasz gusta wiochmenów o czymś to świadczy – słuchasz tego. Wiem że dla ciebie to niewyobrażalne ale na metalowe koncerty chodzą także takie laski że twoja biedna japa otworzyłaby się tak że mógłbyś połknąć nawet krowę.

AndrzejD
AndrzejD

@Fazi
Doskonale opisałeś klientelę Hali Bankrut im.Zygmunta Frankiewicza

Azrael
Azrael

W doopie byłeś goowno widziałeś, ale współczuję twoim znajomym o ile ich masz. Tacy jak ty to pewnie z domu nie wychodzą bo wszędzie wieśniaki. Powinien ci ktoś obtłuc mordkę tak jak faziemu za obrażanie ludzi bo wy to taka patologia której zawsze źle ale nic od siebie nie da żeby coś zmienić. Wyjedźcie razem z ampułą na jakąś wyspę byle bez zwierząt bo ich szkoda żeby musiały się z wami męczyć i róbcie sobie dobrze we wszystkich możliwych kombinacjach.

AMF
AMF

Tak, jeszcze więcej Jazzu, aż do wyrzygania! Elyta …a!

Bea
Bea

Zamiast metalowego i disco kabaretu dla emerytów zaproście Biedronia, to będziecie mieć halę zapełnioną po brzegi. Papież też by dał radę, ale tylko polski i wiadomo czemu odpada.

jegomość
jegomość

Niezły program. W sam raz dla powiatowego domu kultury

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Jprdlę – to potośmy wywalali sześćset baniek, żeby teraz zapraszać tego wyleniałego satyra, Andersa?
I Martyniuk?
To ma być miasto z ambicjami? Czy ośrodek dla Fussvolku?

AndrzejD
AndrzejD

…nie rozumiem dlaczego tak Cię to dziwi ? Przecież Gliwice po ćwierć wieku rządów frankiewicza i amatorów którymi zarządza, to prowincjonalna dziura na obrzeżu aglomeracji.
Jakich imprez w tej sytuacji się spodziewasz ?
Jakie miasto takie imprezy.

Raven
Raven

To napisz jakie imprezy ma Zabrze, Bytom, Opole.

AMF
AMF

Bytom ma dni miasta o których Gliwice mogą pomarzyć.

PS: a Pyskowice to może przemilczę ;-)

Imię
Imię

Podobno Anders nic nie śpiewa tylko porusza bezgłośnie szczęką.

Ehh
Ehh

Na swoich koncertach Thomas Anders zawsze śpiewa na żywo

Urko
Urko

Fascynuje mnie to użyte w tekście sformułowanie “operator” . Muszę się jakoś w przyszłym miesiącu spróbować wydobyć z UM informacje o umowie zawartej przez Gminę Gliwice(?) PWiK (?) Fundację Dzika Panewnickiego (?) z rzeczonym “operatorem” czyli spółeczką założoną w 2018 r ., z siedzibą w tym samym miejscu ( dziwnym trafem zapewne a takoż i całkowitym przypadkiem ), co siedziba RADAN Sp. z o.o. Mam również nadzieję uzyskania informacji na temat sposobu “wyboru” tegoż “operatora” .

Kasociągi miejskie
Kasociągi miejskie

Tu nie ma przypadków. Przypadkiem nie jest wybór tego podmiotu po celowym wyczerpaniu instytucji przetargów bez roztrzygnięcia. Taką strategię Miasto uprawia od lat, że przypomnę kabaret z wyborem dyrektora Muzeum i Teatru Miejskiego. Gdyby się na to zgodził, a wisiało w powietrzu, to dyrektor tych instytucji zostałby też operatorem hali. Nie jest przypadkiem wzmożone minusowanie krytycznych komentarzy w tematach związanych z działalnością hali Za chwilę albo dwie pojawią się radanowe trolle chwalące operatora, imprezy i halę. Ci, co to wiedzą ile biletów już sprzedano, ile zostało i gdzie, oraz ile osób faktycznie wzięło udział w sylwestrowej porażce.

Kasociągi miejskie
Kasociągi miejskie

P.S. Dziwne, że lokalne media nie występują o takie informacje, np. podczas konferencji prasowej, bo na mocy ustawy dostałyby je szybciej niż ty. Obligatoryjnie natychmiast, ale po 24h też byłoby dobrze. Ty poczekasz 3 tygodnie, o ile się doczekasz odpowiedzi a nie mydła. Ale jak ciebie zbędą, to opisz w kolejnych artykułach i może zorganizujemy akcję obywatelską.

AMF
AMF

Bo media zwłaszcza lokalne to maja w zwyczaju “krytykować tak by nie skrytykować”?
Poza tym im mniej wiesz tym przecież lepiej śpisz, więc po co jakaś dociekliwość w sprawach finansowych, a już zwłaszcza niewygodnych – wiec nie licz na koszta “inwestycji” (=studni bez dna), biurokracji czy tumanienia WOŚPem. Pytając o TCO to prędzej dostaniesz przyjęcie poza kolejka do dowolnego głowologa niż rzetelną odpowiedz.

Kasociągi miejskie
Kasociągi miejskie

Fundacja Radan walczy na kciuki w komentarzach z większym poświęceniem niż o ciekawe imprezy. Tak to już jest, kiedy się nie ma wiedzy, kontaktów, atrakcyjnej oferty i dużego budżetu właściela obiektu za plecami. Grunt, że budżet na wypłaty jest tłusty. A propos kontaktów, swego czasu rzecznik prezydenta, Jarzębowski, powiedział mediom, że do prowadzenia takiej wspaniałej hali jest potrzebny ktoś, kto ma potwierdzone doświadczenie i notes pełny kontaktów z najlepszymi agencjami, menedżerami i artystami na świecie i z tego powodu dotychczasowe przetargi na operatora unieważniono. Niedługo potem jego szef bez przetargu wybrał Fundację Radan znaną “na świecie” z organizacji paru turniejów… Czytaj więcej »

maszo
maszo

Jakieś dowody na to co piszesz? Bo wiesz, publicznie zniesławiasz fundację, pisząc o braku wiedzy itd. Poza tym oferta jest ciekawa. Dla każdego coś miłego. Jest i sport, i artyści muzyczni ze światowej czołówki. Ale jak ci się nie podoba, to nie musisz tam chodzić ani tym bardzie publicznie pisać oszczerstw

Klara
Klara

Nawet nie wiesz jak mi ciebie żal.

Fazi
Fazi

maszo pokaż ten słynny notes.

black_horse
black_horse

Mając na uwadze fakt, że imprezy światowego formatu planuje się z większym wyprzedzeniem, dotychczasowy plan duoy nie urywa. Powiem wiecej: oprócz rozgrywek sportowych reszta spokojnie do zorganizowania w kinie Amok. Tak że tego. Podpowiem włodarzom tego miasta że to jest plan wieloletni, ponieważ hala nigdy nie będzie miała większego znaczenia na mapie tego typu obiektów, ponieważ: nie lwybudowqno jej w dużym mieście wojewódzkim, brak skomunikowana komunikacja masową, brak miejsc noclegowych dla gwiazd oraz vipow i gości, brak profesjonalnego zarządcy. To tak z grubsza.

Gość
Gość

Tak z grubsza powiadasz?
W Rybniku byli min 30 secinds to mars i Linkin Park. Rybnik to nie miast wojewódzkie a się udało. Wskaż proszę miejsca noclegowe dla gwiazd i vipów…..
To tak z grubsza

AMF
AMF

Tak z całkiem grubej rury, to jakie gwiazdy potrafią być w Łańcucie – mieście ponad 10 razy mniejszym od Gliwic.

Perez
Perez

Wszystko ladnie….ale imprez jest o jakies 4-5 razy za malo zbey hala wyszla na zero. No I oczywiscie nie mozna stosowac “doplat” do imprez przez urzad miasta. Kreatywna ksiegowosc tych ludzi jest naprawde imponujaca :)

Koniec koncow….juz chyba nikt nie ma watpliwosci ze to bedzie kula u nogi w corocznym budzecie hahah

AMF
AMF

Chyba 50x za mało, ale zawsze kopalnia lub inna państwowa spółeczka możne poczuć misję i zostać sponsorem strategicznym – wtedy dochodowość gwarantowana.

PS: scenariusz sprawdzony na EUROstadionach, jakby ktoś się nie zreflektował jak jest na nie dojony nawet mając je za górami, za lasami…

ja234
ja234

Operator operatora zapodał “program”, poza dwoma wyjątkami.
Słaba jakość “imprez” pokazuje, że zarządzający nie wiedzą/nie mają pomysłu/nie potrafią zarządzać halą-porażką-bankrutem.Na siłę chcą być otwarci dla mieszkańców, byle hala była w użytku.
Słabo, słabo…kupa kasy kosztuje utrzymanie tegoż pomnika.

Empire
Empire

Ale oni tak serio i bez wstydu? Baaardzo ambitny repertuar. Na bogato, aż w Spodku i MCK wstrzymali oddech… Już się duszą… ze śmiechu. Po 2018 hala ma w plecy jakieś 13 mln. Zapowiada się, że po 2019 będzie jeszcze więcej. Ratunkiem mogą być autorskie odczyty grafomanii Ampuły. Seria 12 spotkań, na 13 tys. fanów każde, może uratować nienarodzony prestiż tego mauzoleum. Jeszcze więcej wieśmetalu, funeralne posapywania gigantów muzyki regresywnej, youtuberzy od teorii spiskowych, bijatyki nowych neandertali, targi śmieci dla każdego oraz jako wisienka na tej kupie chłamu mecz lub dwa średniej rangi jak Zaksa i można będzie uznać, że… Czytaj więcej »

realista
realista

ZARZADZAJACY TA HALA NIE MAJA WSTYDU. Przeciez ten program to dno.

AndrzejD
AndrzejD

…zapomniałeś jeszcze o finale Panewnickiego Biegu Dzika

Lolobolo
Lolobolo

Panie Empire podaj prosze swoj adres, skoro jestes taki odwazny, gdzyz za stwierdzenie ze zaksa to sredni zespol, na chate wjedzie ci caly kedzierzyn… sredni to jest piast z miasta gliwice, jak bedzie gral w lidze mistrzow to wtedy mozemy pogadac.

Fogo
Fogo

Potwierdzam,kurczakom brakuje kosmos do zaksy.

Ampuła
Ampuła

W Spodku należy wstrzymywać oddech, bo stężenie mieszanki grzyba skansenowego, smrodu olejnej z lamperii i lizolu w katakumbicznych wucetach rośnie szybciej, niż mech na dachu.

christoph
christoph

:) Joł nasz Ty nadworny skrybo forumowy. Widzę że repertuar na 2019 rok ,,siadł” ampułce :D Zastrzeżeń w formie elaboratu co do repertuaru…z-e-r-o.

ty
ty

Ampuła Approved & Certified.

JaJko
JaJko

Z tych wszystkich filarów to tylko DreamState, Scorpions i jeszcze ten Slayer to dobre imprezy. Reszta to ruchy pozorowane, że niby cały czas coś się dzieje. Niestety. Trzema imprezami na rok na poziomie hala nie zarobi na siebie nigdy.

wnerwiony
wnerwiony

Hala będzie przestrzenią dla biznesu, czyli tam będą zwozić wycięte w drzewa i zarekwirowane ławki ;)

lolo
lolo

Jest tyle kapel na swiecie, ktore wiedza, zeby zarobic musza koncertowac. Latem graja na festiwalach, jesienia i zima graja w halach. Z samej sprzedazy plyt i streamingu muzyki nie zarobia. Niech zagra w Gliwicach: SABATON, ACCEPT, HELLOWEEN.
Fani na pewno przyjda. Dobrze, ze chociaz Slayera udalo sie sciagnac.

Polewka
Polewka

HAHAHAHA Trybuty dla emerytów, disco, biegi wokół hali i targi budownictwa pod nową nazwą. O giełdzie minerałów zapomnieli.

gliwiczanin
gliwiczanin

Poza koncertem Scorpiosnsów to nic ciekawego w tych planach nie widzę. Wybudowanie tej hali to jednak jeden wielki bubel. Teraz na siłę zapraszają byle kogo, żeby pokazać mieszkańcom, że budowa hali była zasadnicza. Nie dajmy się ogłupić Frankowi i jego ekipie.

ziew
ziew

Mega operę poproszę. Operetka też może być.

kanalia52
kanalia52

Ano tak. Zenek Martyniuk, ojciec ćpuna. Rzygłem.

Tadeusz
Tadeusz

Hala “Bankrut” !

AndrzejD
AndrzejD

Pełna nazwa tej hali brzmi: “Hala Bankrut im. Zygmunta Frankiewicza”

I ta hala znajduje się w mieście forumowych mendowatych glajwiczanow

Wwy
Wwy

Nie da się tego czytać. Jak dzieci kto ma lepszą zabawkę.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

BUAHAHAHA

Ranny Ptaszek
Ranny Ptaszek

Redakcjo, napisaliście tak :
“na scenie w hali będzie można zobaczyćZenka Martyniuka i Thomas Anders z The Modern Talking Band.”
Imię i nazwisko Thomas Anders powinno zostać odmienione na “Thomasa Andersa”, bo jest to imię oraz nazwisko. Nieweażne, że zagranicze – takie też odmieniamy.

W pogoni za octem
W pogoni za octem

Podstawowy i jedyny filar-zamknąć tą deficytową budę

Ja.
Ja.

Odstaw ocet. Jest dla Ciebie zdecydowanie za mocny.

Azrael
Azrael

Ty pewnie jak byś miał restaurację to gdyby w 2-3 miesiące się nie zwróciła to byś ją zamknął. Polskę też możemy zamknąć bo od lat ma deficyt budżetowy jak zresztą chyba wszystkie państwa więc co zamknijmy staruszkę Ziemię i zacznijmy od nowa?

Ampuła
Ampuła

Ogłosili repertuar potwierdzony, ale na pewno niekompletny, bo przecież dopiero połowa stycznia. Jednak tutejszej publice, pokoleniowo wykrzywionej przez miliony operetkowych powtórkogodzin, żaden repertuar nie przypasuje. Żaden, oprócz załadowanego operetkowym chłamem po sam czubek. Na szczęście na zróżnicowane imprezy przyjadą widzowie i uczestnicy spoza Gliwic. Przyjezdni niewyrobieni operetkowo zastąpią miejscowych operetkowych zombies. Z powodu tego repertuaru, wiosną, na Terytoriach Okupowanych przez Działkowców, może dojść do fali samobójczych targnięć. Takich, jak spektakularny upadek między rabaty wygrodzone kablem, po zażyciu kreciej trutki przez fifkę z kurzej kości. Teatralne wypalenie sobie w goły twarzo-kałdun z purchawy wyrosłej na zgniłym sienniku przykompostowym. Oklaskiwane przez sąsiadów… Czytaj więcej »

Empire
Empire

Jest i samozwańczy rzecznik hali. Nikt tak dobrze nie ośmiesza działalności fundacji zarządzającej jak Ampuła. Ale ciągle nie potrafi umotywować sensu płacenia przez gliwiczan za tandetną rozrywkę dla przyjezdnych, którzy tych kosztów stałych nie ponoszą.

Gość
Gość

Bo to jest moralność Kalego-na to co Ampułę nie interesuje nikt nie ma prawa płacić, ale na piastowskie łajno już tak…..

Azrael
Azrael

Ampuła świat jest piękny i duży weź ***** gdzieś gdzie ci będzie z samym sobą dobrze we wszystkich znaczeniach tego słowa.Nikt cię nie zmusza żebyś mieszkał w Gliwicach.

Fogo
Fogo

Chyba nie będzie przypadków seppuku szpadlem czy samouwendzenia w wędzarkach na działkach,wywołany temat rodos-ów pokazuje,że temat hali zaczyna sie odbijać jak rezultaty pojedynku otua-balbina albo domysły kiedy i w co pierdyknie asteroida.Chyba czaje cel asteroidy wg niektórych komentatorów.