Od października rosną opłaty za odpady. Zawiadomienia dostarczą pracownicy Urzędu Miejskiego

Już za kilka dni w życie wchodzi kolejny wzrost opłat – od 1 października w Gliwicach mają obowiązywać nowe stawki za odbiór śmieci. Z tego powodu od 2 do 26 października pracownicy Urzędu Miejskiego będą doręczać właścicielom nieruchomości zamieszkałych zawiadomienia o zmianie wysokości tej należności.

 
Zawiadomienia będą dostarczane w dni robocze w godzinach popołudniowych oraz w soboty od godzin porannych – zawsze najpóźniej do godziny 20:00. Urzędnicy przypominają zwłaszcza starszym mieszkańcom, że pracownicy UM nie są uprawnieni do pobierania żadnych należności. W razie nieobecności adresata będą podejmowane kilkukrotne próby w celu skutecznego doręczenia zawiadomienia. Ze względu na stan epidemii wyłączono możliwość awizowania przesyłek i ich odbioru w Urzędzie Miejskim.

Zawiadomienia zawierają indywidualny numer rachunku bankowego, na który można dokonać wpłaty, na ich odwrocie dodatkowo będzie umieszczona informacja o możliwych formach dokonania zapłaty (kasy Urzędu Miejskiego pozostają zamknięte).

Zachęcamy do zapłaty należności za pośrednictwem banków, zwłaszcza bezgotówkowo (płatności gotówkowe w placówkach ING Banku Śląskiego S.A. nie są obciążane dodatkową prowizją) lub poprzez Gliwicką Elektroniczną Platformę Analityczno-Rozrachunkową GEPAR (szczegóły na stronie gepar.gliwice.eu) – przypomina magistrat.


W przypadku nieruchomości w budynkach wielolokalowych zawiadomienia będą wysyłane wspólnocie lub spółdzielni mieszkaniowej.

Zmiana wysokości opłat wynika z uchwały nr XVII/337/2020 Rady Miasta Gliwice z 30 lipca 2020 r. o zmianie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty. Termin płatności opłaty w zmienionej wysokości za IV kwartał upływa z dniem 31 grudnia br.

(żms)/UM Gliwice
fot. px

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

Nie pracownicy UM zaniosą wszystkie zawiadomienia radnym miejskim. To oni powinni osobiście dostarczyć je mieszkańcom Gliwic. Po paru kopach w 4 litery odeszły by im chęci głosowania przeciwko interesom tych, którzy ich wybrali i im płacą za uchwały buble.

Ecik

No cóż skoro się głosowało i wybrało sitwę to teraz trzeba ponosić tego skutki.

DD

@Ecik, nie trzeba, można się odwoływać a najlepiej grupowo im będzie nas więcej tym lepiej.

obudź się

Tak samo skuteczne jak lekarstwo na covid Biomedu senatora PiS.

Iwona

Spółdzielnia mieszkaniowa Śródmieście uzależnia opłatę za wywóz śmieci od metrażu mieszkania . Od 1 października będę płaciła 44,98 zł. Mieszkam sama i jestem emerytką. Samotnych osób w moim bloku jest kilkanaście. Czy ktoś w ogóle pamięta, że mamy jedno źródło dochodu i nie mamy 500+.

Ostatni Sprawiedliwy

@Iwona. Nie SM Śródmieście tak nalicza opłaty za śmieci, ale taki system został wprowadzony w całych Gliwicach. Wszyscy płacą za m^2. Wszyscy, tylko nie UM, a tam to dopiero produkują śmieci i marnotrawią czas, zwłaszcza nasz.

DD

Mam tę samą sytuację z tym, że metraż większy. Zatem zamiast tracić czas i energię na narzekanie zamierzam tym razem złożyć pozew w Sądzie Administracyjnym. Was jest kilkanaście i nic do tej pory nie zrobiłyście wspólnie?

Kat

Jak możesz się procesować z przepisami które wprowadza rząd dorej zmiany?

Gliwiczanin

Emeryci dostali 13 emerytury więc teraz niech je oddadzą w wyższych opłatach, podatkach, daninach i w inflacji. Socjalizm wprowadzany przez PiS, PO i SLD kosztuje.

AndrzejD

@Gliwiczanin
Nierozgarnięty PIS-owski suweren, oczywiście nie widzi związku inflacji z rozdawaniem publicznej kasy.
Ja osobiście bardzo się cieszę z tych podwyżek ( i następnych które będą) – ja dam radę, a PIS-owski motłoch, niech jęczy.

DD

Ktoś Cię mocno skrzywdził?

AndrzejD

…było głosować na PIS-*y ? Socjalizm kosztuje. Teraz możecie się żalić Budyniowi który tak pięknie wrzeszczał na wiecach wyborczych.

Ampuła

Z dobrego serca radzę – niech Pani nie wychyla się z tym byciem singlem.
W dodatku jest Pani zapewne singlem, który nosi damską odzież…
Możliwe, że nie ogląda Pani reżimowej Kurwizji i nie sięga po prasę narodowo-katolicką.
Stamtąd wiadomo, że obecnie w Polsce liczy się tylko rodzina.
Wzorowana na Idealnym Stadle, czyli Józefie, Maryi, dzieciątku i pambuku.
Taka rodzina nabiera różnych nowych praw, gwarantowanych ustawami i spec-Kartami.
Jest ubóstwiana przywilejami i ubogacana państwowymi jałmużnami.
Sama Pani chyba rozumie, że w oczywistym kontraście do takiego uwielbienia rodziny,
Pani singlostwo musi być potępiane.
Jedyni single w damskich ciuchach godni w Polsce państwowej akceptacji, a właściwie uwielbienia,
to kler katolicki.

Parzyszek

Co tam słychać u Piotra?

xxx

zapraszam na oś. Kopernika – kontenery przepełnione (zwłaszcza te na tworzywa sztuczne), prawie ich nie widać zza sterty śmieci. A remondis ma to w d…..pie

god

Ewidentnie są tam mieszkania na wynajem, gdzie zameldowany jest właściciel, a mieszka kilka osób i one produkują śmieci, których Remondis nie ma w planie odbioru.

DD

Trzeba powołać społeczną Radę Miasta, i skutecznie wyprosić obecną przyklejoną do stołków za 3200 miesięcznie. Policzcie ile zaoszczędzimy na wielu bezsensownych decyzjach i marnotrawstwie czasu na tłumaczenie, że są beznadziejni w działaniach.

Laszlo_egesz

Kontenery przepełnione bo suweren nie ma ochoty zgniatać butelek. Suweren nie ma ochoty segregować. Suweren wielce zdziwiony.

Anna

Od kiedy mieszkania robia smieci to ludzie i powinnismy placic od osoby. Mam mieszkanie do 60m2 i musze placic 1.05 za metr to skandal ja zjem 1 jogort a w takim samym mieszkaniu jest 4 osoby i tyle samo placa. Urzad Miasta to ludzie ktorzy maja domy ponad 100m2 i za metr placa 0.35 gr czemu nie 1.05 zl. Rada Miasta jest do d…py sami zlodzieje okradaja ludzi z czego sie da

JEST OK

E tam… rosną opłaty ale nowość …. ja bym był w szoku jak by malały ;-)

Gliwiczanin

Jak zawsze remondis robi sobie co chce a urząd miasta mu na to pozwala

henryk

od kiedy ogrzewamy gazem ilosc czarnych smieci jest mniejsza a wiecej smieci sie nie oddaje wiec skad taka duza podwyzka ? 100zl miesiecznie na2 osoby.

Imiu

Wreszcie, nareszcie, super!
Jest postęp a ma być jeszcze lepiej.
Progres ciągnie się od 3 dekad w Polsce ;-D

Boga

Uwaga! Warszawa poradzi sobie z obliczaniem kosztów odbioru śmieci na podstawie zużycia wody. W wielokrotnie mniejszych Gliwicach to ciągle “technicznie” niemożliwe.

DD

Tak jest, woda generuje śmieci. Przy takiej mądrości to już wiem dlaczego mnie okradają.

god

Jedna osoba zużywa więcej wody od czterech czy mniej? A ile śmieci wytwarzają 4 osoby? Mniej niż jedna czy więcej? Sami tu mądrzy. Inaczej.

DD

Geniuszu, zamień komputer na młotek.

Obserwujący

Można podziękować pisiorom, dzięki ich “polityce” koszty życia szybują niczym rakieta.
Suweren kasuje pińćeta, nawet nie zauważy,że mu ubyło.

#noś maseczkę

SKW

PROPONUJĘ WYJŚC NA ULICĘ I OBALIĆ TĄ WŁADZĘ W POLSCE ZROBIĆ PUSZ JAK NA UKRAINIE

Serio?

Może od razu “PUSZ”-AP?