Ostatni sklep TESCO w Gliwicach też zostanie zamknięty. Za kilka tygodni rozpocznie się tu remont

Przy ulicy Kochanowskiego funkcjonuje obecnie jedyny sklep TESCO w Gliwicach. To ostatnie tygodnie działania pod szyldem brytyjskiej sieci – za kilka miesięcy w nowej odsłonie otwarte zostanie tu NETTO.

 
Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku media obiegła informacja, że TESCO całkowicie wycofuje się z Polski.

Salling Group, właściciel sieci handlowej Netto podpisał umowę z właścicielem sieci handlowej Tesco, o zakupie polskiej części biznesu wywodzącego się z Wielkiej Brytanii. W wyniku umowy ok. 300 sklepów Tesco w ciągu najbliższych lat zostanie przebudowanych i zmieni się w sklepy Netto – czytamy na stronie netto.pl w zakładce poświęconej integracji sklepów.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie na miejscu, w markecie przy ul. Kochanowskiego, sklep TESCO będzie tu funkcjonował tylko do 28 października.

Dzień później rozpocznie się trzymiesięczny remont, w wyniku którego nastąpi adaptacja budynku do nowej marki. Otwarcia pod szyldem NETTO można się więc spodziewać na początku 2022 roku.

Jak donosi portal dlahandlu.pl, 31 października będzie ostatnim dniem działania wszystkich sklepów sieci TESCO, które jeszcze funkcjonują w naszym kraju. Po tej dacie placówki przejdą proces konwersji do formatu NETTO. Od 1 listopada nabyte przez Salling Group centra dystrybucyjne w Gliwicach i Teresinie obsługiwały będą wyłącznie sklepy nowego właściciela.

TESCO przechodzi do historii

Pierwsze doniesienia o ograniczaniu działalności sieci TESCO w Polsce pojawiły się na początku 2018 roku. Wówczas zlikwidowano placówkę przy ulicy Toszeckiej (aktualnie znajdziemy tam m.in. sklep PEPCO), kolejnym krokiem było zamknięcie marketu przy ulicy Wielickiej (w tym roku otwarty tu został market ALDI).

W dalszym procesie mającym doprowadzić do przywrócenia rentowności polskiego biznesu brytyjskiego potentata handlowego TESCO wycofało się również z powierzchni zajmowanych w parku handlowym Europa Centralna.

Ostatnio, pod koniec sierpnia zamknięto hipermarket przy ul. Łabędzkiej – nie znalazł się on w puli sklepów, które zmieniły szyld na nowego właściciela. Wciąż nie wiadomo, jakie będą dalsze losy budynku, w którym oprócz samego sklepu wielkopowierzchniowego w pasażu handlowym mieszczą się również mniejsze punkty handlowe i usługowe.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŻMS

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Pfff

Szkoda, bo sieć na własne życzenie, walkowerem postanowiła odpuścić polski rynek.
Kilkukrotnie byłem w netto na bojkowskiej i moje odczucia są negatywne. Nie ma tam nic, co by mnie zachęcało do robienia regularnych zakupów. Więcej ludzi widziałem na stanowisku mięsnym, niż w samym sklepie. Już bym wolał Tesco w obecnym kształcie, niż nowe netto.

biznesmen

Fajna działka na budowę bloków dla developera, pewnie za jakiś czas tak będzie

mięsożerca

A gdzie się przeniesie stoisko “Kasina Wielka” ?

lucka

Będzie w netto

mięsożerca

Netto ma własne stoiska mięsne.

PAKer

A co teraz jest w EC w miejscu Tesco? Pytam bo jakoś mi do EC nie po drodze ;).

K.

nic

lepiej już było

No proszę, niby według hasła reklamowego “Zakupy w centrum Europy” a tu taka kicha.

Tedii

I niech zamykają. Na codzień korzystam z Biedronki i jak byłem po dłuższej przerwie w Tesco to ceny masakra. W stosunku do Biedry 30% więcej. A produkty w promocji i tak drożej. Auchan też droższy od Biedry o 10-15% ale kilka promocji przynajmniej ciekawych. W Biedrze w przeciwieństwie do Netto dużo towarów markowych w rewelacyjnych cenach. Do tego potrafią zrobić promocje np. piwa przed długim weekendem lub artykułów szkolnych przed 1 września. Chyba że jest się z tych co mówią że Tyskie z Biedry jest gorsze od tego z innego sklepu. Niektórzy widocznie mają laboratorium chemiczne w ustach.

Informacja Turystyczna

Zostało jeszcze jakieś duże Tesco w okolicy?

lucka

w Warszawie

Mieszkaniec

Najbliższe tesco w Karvinie…

kanalia52

Po co?

Jan

Nie