Pani Lucyna skończyła 100 lat. Kondycji mogłaby jej pozazdrościć niejedna młodsza kobieta

4 listopada swoje 100. urodziny obchodziła pani Lucyna Kaszycka. Wyjątkową solenizantkę z okazji jej święta odwiedzili przedstawiciele magistratu i złożyli jej życzenia.

My również życzymy pani Lucynie 200 lat w zdrowiu.

Lucyna Kaszycka urodziła się w 1918 roku w Pankach koło Częstochowy. Po II wojnie światowej wyszła za mąż i urodziła córkę.

Przyjechała wraz z mężem na Śląsk za pracą. Rodzina osiedliła się w Gliwicach.

Pani Lucyna, jak wiele kobiet na Śląsku w tym czasie, pracowała w górnictwie przy czynnościach, które wymagały znacznego wysiłku fizycznego i dużej koncentracji. Z KWK Gliwice związała się na 37 lat. Dziś z niedowierzaniem spogląda na budynki i otoczenie swej dawnej kopalni.

Jej ulubionym zajęciem, które pozwalało oderwać się od czarnego węgla i dawało wytchnienie, była uprawa kwiatów i jarzyn w ogródku oraz niewielka hodowla kur i kaczek na własny użytek. Z zajęcia tego zrezygnowała dopiero trzy lata temu.

Od 26 lat jest wdową. Oprócz córki i wnuka doczekała się dwóch prawnuków i dwóch praprawnuków. Jest samodzielna i tryska życiowa energią. Kondycji mogłaby jej pozazdrościć niejedna młodsza kobieta. Mieszka sama, lecz sąsiedzi z chęcią jej pomagają.

(żms)/MSI
Fot. A. Witwicki

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
oko
oko

Zdrówka pani Lucyno.Ilość szkła za pani plecami wskazuje ,że jest pani dobrze przygotowana na gigantyczna ilosc biesiadników. Oby takich którzy piękne prezenty przyniosą a nie tylko na “krzywy ryj” setę i galaretę spozyją.

Maria
Maria

Wszelkiej pomyślności i dużo dobrych ludzi w pobliżu Pani życzę

Imiu
Imiu

ZDROWIA i spokoju!
Policjanci na lewym L4 z Gliwic zazdroszczą Pani.

Dariusz Olczak
Dariusz Olczak

…z całego człowieka jakim można być, człowiek który jak pani, widziała więcej od wszystkich, życzę jak najmniej tych, którzy powodowali zwątpienie przez te ogromne 100 lat ! Wszystkiego Najlepszego ! …

treya50
treya50

Serdecznie gratuluję Pani Lucynie osiągnięcia tak wspaniałego wieku. Dużo radości i dobrych ludzi wokół.

kanalia52
kanalia52

Zdrowia życzę.

AMF
AMF

Oby się tylko cygany nie zwiedziały.

MariannaA
MariannaA

200 lout w super kondycji!

KS Raków Często-chowa
KS Raków Często-chowa

Co to je lout ?

Bonowentura
Bonowentura

Może lat. ( po śląsku )