Pijany instruktor nauki jazdy. Jeździł z kursantką po mieście

– Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który jako instruktor nauki jazdy jeździł w czwartek z kursantką po Gliwicach – informuje policja.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. To efekt działań kontrolnych prowadzonych przez Wydział Komunikacji UM w Gliwicach oraz Policji.

60-letni instruktor, pracownik jednej z gliwickich auto-szkół, podczas jazdy po mieście z kursantką miał alkohol w organizmie. Badania wykazały 0,8 promila alkoholu we krwi. Na szczęście podczas jazdy po mieście nie doszło do niczego groźnego. Został natychmiast zatrzymany.

REKLAMA

Za jazdę po pijanemu grozi mu do dwóch lat więzienia. Pożegnał się też z prawem jazdy. Samochód do kontroli policjanci zatrzymali około godz. 9.15 w czwartek na ul. Rybnickiej.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach w ramach współpracy z wydziałem komunikacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach przeprowadzają działania ukierunkowane na dokładne kontrole samochodów wykorzystywanych przez ośrodki i szkoły nauki jazdy. Mundurowym towarzyszą pracownicy wydziału komunikacji, którzy dokładnie sprawdzają i weryfikują zezwolenia oraz uprawnienia na prowadzenie tego rodzaju działalności.
(KMP Gliwice)

REKLAMA