Płatne parkowanie pod kolejnym marketem w Gliwicach. „Klienci mogą liczyć na darmowy postój”

Darmowy postój przez 90 minut dla klientów sklepu, potem 2, a nawet 4 zł za godzinę – parkowanie pod marketem Biedronki na terenie Zatorza zostało ograniczone. Jak wyjaśnia sieć, zastosowanie tego rozwiązania wynika z konieczności wprowadzenia rotacji na parkingu.

 
W ostatnich dniach pod marketem Biedronka przy ul. Lipowej pojawiły się tablice informujące o płatnym parkowaniu. Choć były jeszcze zafoliowane, co wskazywałoby na to, że jeszcze nie obowiązują, poruszeni sprawą klienci już szukali automatu biletowego – nikt nie chciał płacić wysokiej kary za brak pobranego biletu. Teraz biletomat już działa.

Zapytana o sprawę sieć handlowa nie wskazała nam, gdzie jeszcze wprowadza takie odpłatne parkowanie. Taki sam automat i tablice z informacją ustawiono pod sklepem Biedronka przy ulicy Dworcowej – tam jednak parkowanie było ograniczone do klientów sieci od wielu lat.


Nie jest to zresztą niczym nowym. Automaty biletowe działają w Gliwicach pod sklepami ALDI, LIDL i Netto (nie w każdej lokalizacji, ale w tych newralgicznych punktach np. w rejonie jednostki wojskowej przy ul. Andersa, w centrum przy ul. Strzody, czy na Trynku przy ul. Lotników). Szczególnie tam, gdzie strefa płatnego parkowania wielu kierowców skłania do poszukiwania bezpłatnej alternatywy, czy też na osiedlach, gdzie miejsc postojowych jest po prostu deficyt. Dlaczego jednak opłaty za parkowanie pobierane będą pod sklepem Biedronka, akurat przy ul. Lipowej?

Parkometry pod sklepami są instalowane po to, aby każdy klient sieci, który przyjedzie na zakupy autem, mógł liczyć na wolne miejsce. Każdorazowo wprowadzenie takiego rozwiązania jest traktowane indywidualnie i wynika z konieczności zwiększenia rotacji miejsc postojowych w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu

– informuje Monika Adamowicz, regionalny menedżer działu nieruchomości makroregionu sieci Biedronka.

Przy każdym sklepie, gdzie parking jest wyposażony w parkometr, klienci znajdą regulamin parkingu niestrzeżonego wraz z cennikiem oraz prostą instrukcję działania urządzenia – dodaje.

Na wybranych parkingach przy sklepach sieci Biedronka klienci mogą liczyć na darmowy postój na czas wykonywania zakupów. Tak też będzie przy ul. Lipowej 35 w Gliwicach, gdzie przez 90 minut będzie można parkować za darmo – kontynuuje menadżerka.

Bilet pobrany z automatu przy ul. Lipowej w Gliwicach

Na wejściach do sklepów, gdzie pojawiło się płatne (darmowe dla klientów) parkowanie, widnieje komunikat o potrzebie pobrania darmowego biletu parkingowego i pozostawienia go za szybą auta. Czynność ta jest o tyle uciążliwa dla klientów, że wymaga udania się do automatu biletowego, a potem powrotu do samochodu. Najwyraźniej będzie niestety niezbędna, jeśli chcemy uniknąć wysokiej opłaty za brak pobrania biletu. Ta zaś wynosi 150 zł.

35 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze