Policja i Straż Pożarna: w Sylwestra było spokojnie…

Sylwestrowa noc minęła wyjątkowo spokojnie i nie doszło w naszym rejonie do poważnych incydentów – informuje gliwicka policja.

Policjanci przeprowadzili 72 interwencje domowe i 71 ulicznych. Poza tym zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących, obaj mieli ponad 2 promile.

W Łabędach przy ul. Wolności, 30 minut po północy, pobity został 17-latek. Sprawcy pobicia zostali zatrzymani.

Podobnie noc sylwestrową oceniają strażacy: – Minęła nam dosyć pracowicie ale spokojnie. W większości reagowaliśmy na drobne incydenty, np. palący się kontener. Z większych akcji była tylko jedna, na którą wyruszyły trzy zastępy straży pożarnej, mianowicie na ul. Chopina od rzuconej na balkon petardy zapalił się drewniany fotel. W mieszkaniu nikogo nie było, ogień udało się ugasić jednemu z sąsiadów, który dotarł na balkon, przechodząc z innego mieszkania. Strażacy pomogli mężczyźnie zejść z balkonu – informuje rzecznik prasowy Straży Pożarnej, Dariusz Mrówka.

Na zdjęciu: Podobnie jak rok wcześniej, na gliwickim Rynku mieszkańcy mogli oglądać pokaz tzw. video-mappingu. Tym razem tłem obrazów nie był gliwicki ratusz, tylko jedna z kamienic. (fot. ITV Gliwice)