“Marsz dla Jezusa” w centrum Gliwic. Policja apeluje o wybieranie alternatywnych dróg przejazdu

Po ulicach w centrum Gliwic we wtorek (18 sierpnia) przejdzie procesja w ramach wydarzenia “Marsz dla Jezusa”. W tym czasie przewidziane są utrudnienia w ruchu kołowym pojazdów. Pochód wyruszy około godziny 17:00 z Rynku, gdzie powróci około 18:00.

Policja apeluje do kierowców o stosowanie się do poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem.

Uczestnicy procesji poruszać się będą ulicami: Zwycięstwa – odcinek od rynku do ulicy Dolnych Wałów; Dolnych Wałów – odcinek od Zwycięstwa do ulicy Siemińskiego; Górnych Wałów – odcinek od Siemińskiego do ulicy Jana Pawła II; Jana Pawła II – odcinek od Górnych Wałów do ulicy Nowy Świat; Nowy Świat (pod prąd) – odcinek od Jana Pawła II do ulicy Pszczyńskiej; Wrocławska (lewy skrajny pas) – odcinek od Pszczyńskiej do ulicy Strzody; Strzody – odcinek od Wrocławskiej do ulicy Dworcowej; Wyszyńskiego – odcinek od Dworcowej do ulicy Zwycięstwa; Zwycięstwa – od Wyszyńskiego do Rynku. Zakończenie procesji przewidziano na godzinę 18:00.


Na czas przejścia procesji – systematycznie, zgodnie z postępem przemieszczania się – częściowo zostaną wyłączone z ruchu kierunki, którymi poruszać będzie się procesja.

Odcinek ulicy Nowy Świat od ulicy Pszczyńskiej w kierunku ulicy Jana Pawła zostanie całkowicie wyłączony z ruchu na czas przejścia procesji. Ulicą Wrocławską procesja poruszać się będzie lewym skrajnym pasem. Policja prosi o unikanie w/w odcinków ulic pomiędzy godzinami 17:00-18:00 i wybieranie alternatywnych dróg przejazdu.

(żms)/KMP Gliwice
fot.24gliwice, scr. Google Maps(KMP Gliwice)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Arek

A z jakiej to okazji ta procesja?

ELA

To nie jest procesja tylko Marsz dla Jezusa kościół zielonoświatkowy organizuje.

Laszlo_egesz

Zielonoświątkowcy to niewielka religijna nisza w Polsce. Po co na tą okoliczność zamykać całe ulice? Czyżby spodziewali się tłumów?

Ss

Oczywiście nie istotne dla autora tego niusu co to za procesja

Gliwiczanka

A kogo to interesuje? Jeden diabeł. Dla ludzi istotne kiedy i gdzie będą utrudnienia.

Urko

A idźcie , idźcie. Najlepiej całymi rodzinami . Tłumnie i ramię przy ramieniu. Bez maseczek. Za to z głośnym śpiewem głęboko z płuc. Niech będzie pochylony.

Kris

Aty chodz w Maseczce Nonstop i wdychaj swoje wyziewy ,zobaczymy czy pozyjesz dluzej odemnie Pochylony

Ojciec swojego syna

Może warto umyć kły więcej niż reż wieczorem?

Zygfryda

A z jakiej okazji ten pochód dookoła niewiadomo czego?

Jeden syf

Jak nie geje w sukienkach to stare pryki w sukienkach i czym to się różni?

Gruntowy przymrozek

Geje w większości nie ubierają na siebie firanek.

Herta Gutzberg

no tak, wolą skóry.

Arletta

Bo są w dużo lepszym guście niż kolorowe kiecki

Kris

Poczytaj Biblie to zobaczysz czym sie Rozni

Aro

Popaprany ten kraj ,w centrum miasta procesja , niech se chodzą do okoła kościoła aż im nogi do d.py wlezą

Tophe

To nie jest procesja.

Chodzący po własnych śladach

A co za różnica?

Tomasch Waydelotta

No wprost muszę zacytować mój ulubiony cytat z Seneki Młodszego:
“Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców / polityków jest po prostu użyteczna”.
Seneka był spoko gościem :-)

Jenny

Nie mam nic do Katolików (czy tam Zielonoświątkowców), ale niech się z tym tak nie obnoszą. Mogą się modlić u siebie w domu czy tam w świątyniach. Nie każdy chce oglądać co wyprawiają.. ;)

Szczery

W paradę równości chętnie przyjmiesz?

kolik

1 maja im przeszkadzał, a teraz sami łażą po ulicach bez celu!

Warg

Niby miasto nauki a w rzeczywistości kolejny ciemnogród.

DD

Ludzie zawsze błądzą, ciekawe czy to celowe działania i zawsze coś zbędnego manifestują, żadnych skojarzeń, żadnego postępu, kompletny upadek duchowy.

Laszlo_egesz

Czy widok smutnej grupy bezwstydnie obnażającej swoją ideologię z mężczyznami w falbankowych sukienkach na czele nie jest szkodliwy dla dzieci?

Tęcza

No faktycznie…. A procesja z obciskiwaniem sie przez facetów i całujące sie kobiety z tecza za paskiem jest bardzo pro rozwijające dla dzieci…. Dziwne ze jakos hetero nie chodzi po mieście i nie ogłasza tego wszem i wobec

Crusher

Zdecydowanie …

Kris

Raczej Dla Ciebie Jest szkodliwy

Perez

XXI wiek, tysiace badan, doswiadczen, faktow…..a ludzie dalej wierza w opowiesc o Bogu, Adamie i Ewie :P

Po waszemu ateista

Przede wszystkim tysiące wykopalisk i odkryć archeologicznych. Tysiące odczytanych glinianych tabliczek. I w świetle powyższym, to akurat są fakty historyczne. Bardzo stare i bardzo przekłamane przez tysiąclecia dostosowywania Biblii do ówczesnych czasów. Jednak gdy sięgnąć do pierwowzoru, czyli tekstów sumeryjskich to tak m/w było. Oczywiście nie tak poetycko i dramatycznie. Bez tych jabłek i amorków ale tak czy inaczej Darwin powinien zniknąć z podręczników.

Arletta

…a te “tysiące wykopalisk i odkryć archeologicznych” są tyle samo warte co całun turyński….

Rozum

Oczywiście Arletta ma na tyle wiedzy, żeby jakiś przetłumaczony z tabliczki glinianej tekst, przykładowo z biblioteki Asurbanipala, odpowiednio sklasyfikować, czy to o czym traktuje to fakty, czy nie.

Arletta

@Rozum Odnieś się może do całunu turyńskiego, z którym kościół nie bardzo wie, co ma zrobić, po tym, jak się okazało, że powstał na pewno po roku 1000.
Przy okazji – bardzo interesujące jest porównanie polskiej i angielskiej/niemieckiej/francuskiej wersji wikipedii o całunie.

Marcell

A czytałaś o pożarze i możliwości zabrudzenia Całunu resztkami cynowego naczynia mogącymi w znaczny sposób zaburzyć badanie-radiodatowanie izotopem węgla C-14.
Nie można bezkrytycznie przyjmować zdania jednych badaczy nie biorąc pod uwagę innych tez. Dogmat – w teologii chrześcijańskiej: prawda uznana przez Kościół za objawioną przez Boga

Urko

@Po waszemu ateista. Jeśli chodzi ci np. o opis potopu znajdujący w Eposie o Gilgameszu ( ok, 2000 lat p.n.e.) , Biblia to czysty plagiat ze zmienionym jedynie sprawcą zamieszania. Nie widzę tu żadnego powdu do niezdrowej podniety .

Po waszemu ateista

Ten plagiat nie do końca jest taki czysty. Przeróbka polegająca na przerobieniu wielu sprawców na jednego sprawcę, to dość znaczna przeróbka. Zresztą wg tych tabliczek potop był procesem naturalnym, nieuniknionym jedynie w niecny sposób wykorzystanym przez “bogów”.

Urko

To w takim razie nie istnieje żaden racjonalny powód, aby uznać za prawdziwy w sensie ontologicznym choćby jeden aspekt religijno -moralny tej przypowieści zawarty w Biblii . Ot , jeszcze twórcza interpretacja zasłyszanych klechd i bajań .

Perez

rozumiem ze do lekarza chodzisz? Ale po co, wystarczy sie pomodlic i bedzie lepiej :P

Po waszemu ateista

Jak wielu, uznaję to chrześcijańskie “lepienie z gliny” za zabawę genami. W dobie in vitro “niepokalane poczęcie” widzę dećko inaczej. Na darwinizm nie było czasu i ciągle nie ma brakującego ogniwa potwierdzającego jego teorię, która w dobie odkrycia DNA sypie się jak domek z kart.
Co cię skłoniło do napisania tego do mnie?

Imiu

z Egypta szly 40 lat to i tu na spokojnie niech idą

Antychryst

Nie żaden “Marsz dla Jezusa”, a zwyczajny wirus głupoty, najgorszy ze wszystkich, bo nie ma na niego lekarstwa.

Iga

Kto wydał zgodę na marsz w czasie pandemii.??? Czyżby chodziło o to by wzrosła liczba zakażonych w Gliwicach i dzieci nie wróciły do szkół??

Roland

Malo nam koronowirusa? To idźcie !!! Urząd miasta i prezydent jest do ……..! (Każdy wpisuje co uważa)

tadeusz

A dla chorych dzieci bez możliwości finansowania leczenia przez NFOZ nie łaska? Z tego byłby przynajmniej pożytek.

WRD

Bo w ludziach jest takie coś, że muszą koniecznie innym pokazać jacy są fajni. I nie ważne dla nich jest to czy inni chcą to oglądać czy nie. Wiara to kwestia osobistą i niech tak zostanie. Będzie spokojniej.

Aneta

Myślę też że skoro zgrupowanie LGBT może wychodzić na ulicę to my kochający Jezusa Chrystusa również. Różnica polega na tym że my będziemy mili i grzeczni. Nie dlatego żeby tylko się pokazać ale ponieważ tak uczy nasz Pan, Jezus Chrystus i nie wstydzimy się Jego

Urko

Obawiam się natomiast , że on wstydziłby się was . Bardzo.

Kris

Albo Ciebie I To napewno

Ps

Po kościele sobie łaźcie

Gruntowy przymrozek

Wskazałeś różnice, ale uniknąłeś cech wspólnych. W obydwu przypadkach chodzi o manifestację ideologii. Coś podobnego do psa obsikującego słupek.

Anja

Jesteście mili i grzeczni i tamci ludzie też I dlatego nie wolno NIKOGO PRZESLADOWAC I ZAGLADAC NIKOMU DO SYPIALNI.W Polsce ludzie muszą KIEDYS zrozumieć że każdy ma prawo do prywatnego życia.W Niemczech ZYJA różni ludzie o różnych poglądach seksualnych,kulturze i wierzę można i to samo powinno być w Polsce.LUDZIE NIE WYBIERAJA SOBIE ZE W ICH CIELE np.chlopca rodzi się mentalnosc/dusza/dziewczynki.SZKODA ZE ZAMIAST PRZESLADOWAC CI KTORZY POWINNI NIE UCZA FACHOWEJ WIEDZY TYLKO PRZEKAZUJA BZDURY.Zeby nie było niepotrzebnych komentarzy mam jak tu w Polsce sie określa NORMALNA RODZINF męża, dzieci psa tylko tam gdzie mieszkam LUDZIOM żyje sie załatwię.

(_x_)

Anju, co w przypadku gdy na ulicy pokazują co robią w sypialni?

Ivo

Pan Jeus też powiedziała,, kochaj bliźniego Jak siebie samego ” ale po tych wypowiedziach i zachowaniu się Polaków tego nie odczuwa się. Jest tylko nienawiść która rządzi Polakami. Wstyd.

Wolałbym inaczej

Niestety wasze żale nie mają pokrycia w rzeczywistości, kto ostatnio widział pokojowy marsz lgbt? Tam wciąż są same prowokacje i dążenie do zamieszek, tak aby pokazać jak bardzo te osoby są poszkodowane przez społeczeństwo. A tak naprawdę porządne geje i lesbijki nie mają nic z nimi wspólnego ponieważ to co reprezentują osoby z tęczowymi banerami to dla nich wstyd !

WRD

On nie blokował nikomu drogi. Wy też tak nie róbcie.

PAKer

Z tego, co wiem, Jezus nie uczył jak być miłym i grzecznym, ale raczej jak kochać drugiego człowieka, niezależnie od tego kim jest, jakie ma poglądy i czy jest dla nas dobry czy nie, uczył jak służyć innym, po prostu uczył pokory. Pokora to przeciwieństwo pychy, wynoszenia się nad innych. Ale to jest dużo trudniejsze niż być tylko miłym i grzecznym.

Aneta

Ależ to nie jest żadna procesja. Nie wiem skąd taka informacja że to procesja. To jest Marsz dla Jezusa, to coś zupełnie innego niż procesja. Oddajemy cześć prawdziwemu i jedynemu Bogu.

hanek mały

A cóż to za bzdura ? Blokować całe miasto to oddawanie hołdu? Trzeba było skrzyknąć się i spotkać na Wilczych Dołach (puki jeszcze istnieją)

Jest faja

W przeciwieństwie do bajek i baśniowych postaci jak jakieś Jezusy i inni bogowie, postaci wymyślonych na przestrzeni wieków przez ludzi, Wilcze Doły istniały i nadal istnieją.

Swoją drogą to niewiarygodne, że są ludzie którzy potrafią traktować na serio te opowiastki o takich czy innych bogach.

Ela

Chyba się załamiesz ale takich ludzi są miliony, przerażony??Kiedyś trzeba będzie umrzeć i spotkać się z Jezusem, moze byc niewesoło

Jest faja

A może spotkać się z Frodo Bagginsem? Albo Harrym Potterem? Proszę, możesz popuścić wodze fantazji. Baśniowych postaci ludzie wymyślili do tej pory całkiem sporo. Czemu ograniczać się tylko do jednej z nich?

Urko

W sumie to w “Silmarillionie” Tolkien przedstawił stworzenie świata w dużo bardziej sensowny sposób niż zrobiono to w Starym Testamencie. Jego pech polega na tym, że zrobił to jakieś 1900 lat za późno. Nisza był już zajęta.:-)

Tom

To nie jest inicjatywa ludzi Kościoła Katolickiego więc uwaga z kogo się naśmiewacie ignoranci. Tylko KK można szkalować i kopać bezkarnie prawda?!

Arletta

@Tom.
Bezkarnie? Ostatnio katolicy narobili wrzasku, że się im obraża uczucia religijne jedząc zbyt szybko kremówki… To jest normalne?

Reinhold

Przerażony. Rozmiarem ludzkiej naiwności.

gmG

Harry Poter, Sauron, Jeday czy jakoś tak, pokemon itd….jest ok – Jezus nie? a Budda., Mahomet ?
Kto wam zrobił krzywdę i jaką?

Po waszemu ateista

A kto tu źle o Jezusie mówi? Jezus był wporzo gość. Wszyscy go lubią i szanują. Budda też jest wporzo gość, Mahomet też. Allah, Wisznu, Kryszna, Rama czy Jahwe też są wporzo. Wszyscy są wporzo i uczą tego samego – nie zabijaj, nie kradnij, … . Tylko wy, ludzie żrecie się od stuleci o wydumane różnice i niewiele znaczące głupoty wykorzystując wiarę do dzielenia zamiast łączenia.

Tede

Można nie wierzyć w Boga. To nazywamy ateizmem. Można wbrew faktom (np. pisma Pliniusza Młodszego) podważać historyczność osoby Jezusa. To nazywa się nieuctwem.

Laszlo_egesz

@Tede: Czyż badacze nie potwierdzili, że te zapiski to późniejsze dopiski?

Obserwujący

Tak,tylko,że jezus był zupełnie kimś innym.To kościół wykreował go oraz całą religię by manipulować społeczeństwami, by wywoływać wojny, by jątrzyć i dzielić.Do dzisiaj,gdyby nie kościół katolicki, nie byłoby wielu konfliktów, wojen, nieporozumień.

Fiku Miku

@Obserwujący. Kolejny bystrzaka. Proszę, oświeć nas wszystkich swoją wiedzą (udokumentowaną) i napisz kim był Jezus.

mms

Ta tajemna wiedza jest tylko dla Obserwującego 10000 mandatu i zabrać prawko na rowerek

Urko

@Tede . Nieuctwem to ja nazywam powoływanie się na “autorytety” z przeszłości , bez choćby powierzchownego zapoznania się treścią ich wypowiedzi. Pliniusz Młodszy urodził się 30 lat po rzekomym pobycie Jezusa na tym łez padole . A w swoich listach do cesarza Trajana wspomina jedynie o pewnych aspektach prawnych postępowania z chrześcijanami .

Tede

Urko, są jeszcze roczniki Tacyta i sporo innych źródeł pisanych. Opieranie się na takich danych to podstawowa metoda pracy historyków. Ostatecznie przekaz pochodzący od kogoś żyjącego kilkadziesiąt lat po jakimś wydarzeniu jest dla mnie bardziej miarodajny od gadaniny zgrai hejterów urodzonych 2000 lat po fakcie

Kazik

Zapraszam na toszecka od Kopernika do Czechowic.

Beata

Póki

Beta

pÓki..

Obserwujący

Półki.

Ampuła

Może być i procesjomarsz, orszakopochód, paradodefilada czy konduktokorowód.
Jezus ma na to zupełnie wy…ne, jak nazwiecie godzinę nachalnie ostentacyjnego szwendania się po jezdniach. Zamiast trzymania się chodników, jak robią to ludzie bez religianckiego obłędu.

Kazia

Biedny, agresywny człowieku, iďż na spacer byle nie wokół Rynku o 17.

Arletta

Jak zwykle w punkt ;D

Ciekawe

Jedynemu bogu według kogo? Masz jakiś dowód na istnienie tego waszego bożka?

gliwicjus

Przemyśl różnicę między wiarą a wiedzą i potem napisz coś z sensem.

Nadejdzie ten dzień

Ja wierzę że ten wasz szef wszystkich szefów w końcu się ukaże i kopnie was wszystkich w d… za te wszystkie głupoty

Wiara? A co to jest

Ja wierzę że wygram w totka, ale nie biegam afiszujac sie z tym blokując przy okazji całe miasto

Rozum

Wiara i wiedza leżą na przeciwnych biegunach. Wręcz trzymają się na możliwie największy dystans.