Protest pod gliwickim sądem. “Pracujemy za najniższą krajową, prestiżem się człowiek nie wyżywi”

– Pracownik sądu, mający wyższe wykształcenie, po 11 latach pracy otrzymuje około 2400 zł brutto – narzekają urzędnicy zatrudnieni w Sądzie Okręgowym w Gliwicach. W piątek w południe zorganizowali spontaniczny protest.

– Kodeks pracy pozwala na 15 minutową przerwę w pracy i my właśnie tak tą przerwę wykorzystujemy – mówi nam jedna z protestujących osób, które wyszły o godzinie 12:00 z budynku na dziedziniec. Większość zaopatrzona była w kartki z napisami “Dość pracy za grosze” oraz “Nie pracuję za dziękuję”.

Urzędnicy biorący udział w manifestacji skarżą się na niskie zarobki, ale także na nawał pracy, jaką codziennie muszą wykonywać np. przebywając na sali sądowej bez przerwy niemal całą dniówkę.

– Mówią nam, że praca tu jest prestiżowa, ale prestiżem się człowiek nie wyżywi – komentuje inny uczestnik protestu, dodając, że wyjazd na wakacje czy samodzielna egzystencja jest w ich przypadku niemożliwa.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, od poniedziałku w ramach protestu część osób zamierza skorzystać z L4. Oczekują podwyżki rzędu 1000 złotych brutto.

Po południu wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował Polską Agencję Prasową, że zapadła decyzja o podwyżce wynoszącej około 200 złotych dla każdego pracownika sądowego, bez względu na stanowisko. – To jest po prostu śmieszna kwota – oceniła w rozmowie z TVN24 przewodnicząca Krajowej Rady Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP Iwona Nałęcz-Idzikowska.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Imiu
Imiu

ci co biorą lewe L4 i ci co im to dają “lekarze” niestety nawet nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności…i to ma być Polska właśnie:-/

kolega
kolega

Niestety palaczy syfem w piecach też nie pociąga się do odpowiedzialności. Ale to już ci pasuje, bo sam palisz syfem.

Znajoma
Znajoma

Jest na tym forum parę osób z ewidentnymi fobiami i fiksacjami. Jak się czegoś uczepią, to wszędzie będą pieprzyć to samo. A zasada jest zawsze taka sama: byle dopierd***ć sąsiadowi. Jeden miał coś do Gonciarza, ale zmienił go na Kałdonka i jeszcze mu się czka Obrumem, rowerzystami… Listę fiksacji ma imponującą. Ty mielisz mantrę o biedzie z 300 Euro dochodu i o L-4. Z jednej strony lamentujesz nad polską biedą, a z drugiej tylko czekasz, żeby kogoś, kto stara się wywalczyć lepsze zarobki, zamknąć w więzieniu. Twoje niedoczekanie, zwolnienia lekarskie wcale nie muszą być “lewe”. Polacy są przeciążeni pracą, zestresowani… Czytaj więcej »

Imiu
Imiu

@kolega i ty @Znajoma jesteście razem? Ładnie że czytacie moje komentarze i je zapamiętujecie ale po co dodajecie że pale syfem w piecu? Chyba że dla Was syf to węgiel, więc pokazuje jacy jesteście ubodzy w myśleniu. To że się źle zarabia w Polsce ma usprawiedliwiać ZŁODZIEJSTWO, OKRADANIE podatników?
To ma być protest? Dobrze że się nie wieszają w ramach protestu, wtedy byłaby czystka naturalna.

hehehe
hehehe

Córka z narzeczonym?

Imiu
Imiu

matki z córkami i synami tam protestują i troszkę ojców, pewnie rodzinny to charakter pracy i protestu, lewe L4 pewnie też znajomi wystawiają/wystawią

tak
tak

znajomi i rodzina

Rokita
Rokita

Gdyby “biedni” i wiecznie niezadowoleni właściciele pieców wszystkopalnych czyli ZŁODZIEJE i ZABÓJCY zaczęli się wieszać, to w Polsce nie byłoby smogu. Zatem nie byłoby 40 tys. ofiar śmiertelnych i setek tysięcy chorych. NFZ miałby kasę na leczenie innych chorób. Niestety, oprócz powietrza, ciule różnej maści, zatruwają internet swoimi toksycznymi “mądrościami”.

Imiu
Imiu

masz rację jeśli odnosisz się do tych co palą śmieciami. Węgiel to nie śmieć/odpad ludzie tylko i aż nieumiejętnie nim palą albo mają złe do tego piece, fakt w ten sposób trują sami i też siebie ale nie wrzucaj ich do jednego wora z tymi co palą śmieciami! Mają wziąć przykład palacze węglem i palić w ramach protestu śmieciami aby polepszyć swój byt? Lewe L4 właśnie działa jak palenie wszystkim w piecu…Protest ma być uczciwy a nie szopka czy kabaret lub okradanie pracodawcy/podatnika. Lekarze/pielęgniarki itd. w ramach protestu mają nie ratować ludzkiego życia, bo mam nadzieje że przykładu nie wezmą… Czytaj więcej »

Jedna wielka obłuda
Jedna wielka obłuda

Tak, węgiel to syf

Imiu
Imiu

jeśli taka jest twoja definicja węgla to chodząc do szkoły nie wpadałeś na lekcje a siedziałeś na schodach lub na korytarzu, zapewne ze swoim doborowym towarzystwem bo w kupie cieplej Ci było i jest XD

kraksa
kraksa

@ Imiu, piwniczaku, zapytaj Szydło i kolesi z PiS kiedy oddadzą te miliony, które zajumali?

Ampuła
Ampuła

Oj, jak nieznajomość własna swędzi. Nick spontanicznie przybrany nie skłamie – to zew potrzeby bycia Znaną. I jeszcze ten ukradkiem wymsknięty freudowski sygnał o pieprzeniu… Nic straconego. Podaj imię i nazwisko, funkcję czy stanowisko i już jest szansa, że wciągnę cię na listę fobii, fiksacji i dewiacji, obok OBRUM czy terrowerystów. Na pewno dzięki wnikliwym czytaniom z moich encyklik wiesz, że ubogacam zwykłe ludzkie dane osobowe. Stąd niejaki Gonciarz Jarosław Informatyk Przodowy czy Wizjoner Zaparć Ruchu Miejskiego Kałdonek Damian.
Jeszcze bez poznania twoich danych masz u mnie ubogacenie Miss Intelektu.
Nie ma za co, to dla mnie drobiazg.

,,
,,

A dlaczego nie upominasz się do pociągnięcia do odpowiedzialności tych co powinni być na L4 a mimo to przychodzą do pracy ?

Imiu
Imiu

też masz rację ale ale, wtedy jest winny pracodawce a najczęściej kierownik, przełożony itd. BO to widzi i nic nie zgłasza a tym bardziej nawet nie zasugeruję bo się BOI ponieważ też nad nim ktoś jest, chyba że jest pracodawcą to już wtedy jest sam sobie winny tylko i wyłącznie pracodawca. Ludzie w Polsce boją się pójść na prawdziwe zwolnienie lekarskie L4 jeśli mają katar, gorączkę…albo silne bóle głowy i inne niby mało znaczące dolegliwości bo boją się stracić pracę, dopiero gdy mają stałe umowy to pozwalają sobie na “więcej” ale to i tak rzadko bo stała umowa też nie… Czytaj więcej »

,,
,,

A czy niskie zarobki mogą być przyczyną frustracji i depresji ? Ponoć na depresję cierpi znaczny odsetek społeczeństwa ?

Cliper
Cliper

Jest praca na strefie za 2600..mniej prestiżowa ale z karpiowym i premiami

Ktos
Ktos

Poprosze o namiar

Imiu
Imiu

pewnie po roku lub dwóch albo podał kwotę razem z nadgodzinami…a nie za 160h albo podał kwotę Brutto to wtedy 2800zł czy 3200zł to standard na strefie z rocznym stażem albo troszkę większym np. jako magazynier czy inny wózkowy albo jakiś biurowy. Niepotrzebnie uogólnił że jest na strefie za tyle pieniędzy praca…W Polsce też są prace za 10 000 PLN i więcej i podam że na Śląsku i że w Gliwicach i tak później plotka się sieje…a średnia w Kraju to 4000 PLN XD…no i ktoś się doczepi że 3400-3600 bo średnią zna a nie wie jak to się liczy… Czytaj więcej »

Neutralny
Neutralny

No i super!!! tylko kiedyś trafisz do Sądu z byle powodu np. przy spadku i ktoś będzie musiał zaprotokołować twoje wypociny? wszyscy będą na strefie w tym czasie:) powodzenia w walce o swoje!!! TA PRACA JEST WAŻNA I ŻEBY BYŁA WYKONYWANA SUMIENNIE I RZETELNIE TO MUSI BYĆ RÓWNIE DOBRZE OPŁACANA!!!

sodomia i gomoria
sodomia i gomoria

Ważna, to jest praca ratowników, pogotowia i lekarzy a wysokość opłacania NIE POWINIEN MIEĆ WPŁYWU NA RZETELNOŚĆ I SUMIENNOŚĆ. Rzetelność i sumienność ma się albo we krwi, albo w doopie. A nie w portfelu. Znajdź lepszy przykład.

Imiu
Imiu

wszyscy wiemy PO CO poszli do Państwówki…a teraz chcą i pieniędzy…nie jest to złe ale wykonanie i zapowiedzi protestu są chore i na to można śmiało wystawić L4 XD

San Escobar
San Escobar

Ludziom to zawsze mało i mają tylko roszczenia, a robić to już nie ma komu. Zaledwie wczoraj Naczelnik Polski, Premier Krzywousty i Baba ze wsi Brzeszcze godzinami cieszyli się z dobrobytu. Baba ze wsi Brzeszcze nawet przepowiadała przyszłość, w której naukowcy z całego świata będą analizować bogactwo Polaków i boom gospodarczy powstały dzięki wydatkom socjalnym. Nie sprecyzowała jacy naukowcy nie będą mogli się nadziwić nad tym fenomenem, ale wszystko wskazuje na to, że ich specjalizacją będzie psychiatria. Wszyscy powinni się przygoować, że cały przyszły rok PiS będzie przekonywać Polaków, że żyją na zielonej wyspie szczęścia pośrodku oceanu czarnej rozpaczy. Zapowiada… Czytaj więcej »

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Bardzo chętnie podejmę pracę w sądzie na Państwa miejsce. Gdzie znajdę informację o wakatach/naborach?

Adam
Adam

a masz kogoś tam , po znajomości czy jakos tak ?

Ula
Ula

Sąd zaprasza, jak usłyszysz stawkę to zmienisz zdanie

As
As

Dokładnie Ula wszystko pięknie z nazwy

Marta
Marta

Wystarczy podejść do konkursu, nic prostszego;)

HR
HR

@Gliwiczanin, skoro tutaj pytasz o pracę, to znaczy, że nie masz kwalifikacji nawet do stróżowania.

Ewa Kasia
Ewa Kasia

Zapraszamy. Kazde rece do pracy sie przydadza. Prosze wejsc na strone Sadu Rejonowego w Gliwicach i w zakładkę Praca. Na poczatek 1500 na reke :) pozdrawiam i powodzenia

Marta
Marta

A ten początek może trwać i trwać, a poźniej dojdzie tylko dodatek za staż pracy… jest on ogromny, Ci ciekawsi znajdą w ustawie jak te miliony policzyć..

Katarzyna
Katarzyna

Strony sądów. Tam są informacje o konkursach. Życzę powodzenia

Neutralny
Neutralny

Żenada!!! człowieku ty nawet nie wiesz jak wejść na stronę Sądu!! to po pierwsze, a po drugie wiesz gdzie mieści się jego siedziba? gdybyś był taki sprytny to zwyczajnie przyszedłbyś i się w oddziale administracyjnym dowiedział co i jak, a nie pisał nierzetelnych komentów!!! jak mniemam jesteś nastkiem albo lekko ponad!!! lecz jeżeli się mylę i masz więcej lat to tym bardziej żenada!!!!

Sądowy
Sądowy

Dodaj komentarz…Do Sądu Rejonowego w Gliwicach jest nabór. Proszę zaglądnąć na stronę. 2450 brutto na początek a docelowo po 10 latach 3300 brutto. Jak to Ci wystarczy to zapraszam.

AMF
AMF

Ja mam jedno pytanie:
Te karteczki to sobie w domu wydrukowali? Czy może na służbowej drukarce/ksero i papierze?

Ostatni sprawiedliwy
Ostatni sprawiedliwy

Zarabiają w sumie dobrze ! I wcale nie najnizszą krajową. Wykształcenie posiadają z reguły jedynie ogólnokształcące . Czyli tyle co nic.Rzad PiSu nie powinien ulegać awanturnikom politycznie sterowanym.Jest dużo innej lepiej płatnej pracy

Ktos
Ktos

I Ty jestes sprawiedliwy? Urzędnicy swego czasu byli zmuszani do uzupełnienia swojego wykształcenia o wyższe. Nikt za studia nie zapłacił a jesli chcialo sie miec prace to trzeba bylo wyciagnac z własnej kieszeni 2000 zl – 5000 zl za semestr.

mieszkaniec grodu
mieszkaniec grodu

nikt nikogo nie może zmusić do nauki , a praca nie jest przymusem możesz pracować ale jak nie chcesz to nie musisz.Płaczecie za podwyżkami, a np samozatrudnionym to tylko podwyższają ZUSy i opłaty i każda władza ma ich głęboko w dooopie

gość
gość

Jeśli się kogoś poucza to należy przestrzegać samemu tych reguł ( Urko pouczany). Znasz przysłowie: PRZYGANIAŁ KOCIOŁ GARNKOWI…..?

Pracownik
Pracownik

A skąd masz informację że nie za najniższa? Przez 4 lata pracy pracowałam za najniższą krajowa, po 4 latach podwyżka 200 zł! A i wykształcenie wyższe prawnicze :). U mnie w wydziale na 25 pracownikow jedna osoba ma średnie …

PisToNeokomuna
PisToNeokomuna

Jak to Szydło łgała na wiecach przedwyborczych? “Godna płaca”?
Tak to właśnie w rzeczywistości wygląda.

A sama wozi doopę i rozbija służbowe limuzyny

Agata
Agata

Przecież ta kobieta w życiu słowa prawy nie powiedziała….

Hahaha
Hahaha

“Te pieniądze się nam po prostu NALEŻAŁY!”

Urko
Urko

Powiedziała . Do męża . “Rosół ugotowałam”

tak
tak

czy za Peło poziom płac nie drażnił pracowników

,,
,,

No ale teraz jest na VAT założona uszczelka i dobra zmiana , czy jej nie ma ?

Jedna wielka obłuda
Jedna wielka obłuda

Niskie zarobki i wysokie koszty to problem całego kraju. Jak tak dalej pójdzie to dojdzie do sytuacji jak we Francji. Tyle lat po, ponoć doskonale przeprowadzanych reformach i świetnych wynikach finansowych, a ludzie po śmietnikach grzebią. Ważne, że na limuzyny i diety dla rządu nie brakuje.

Anomin
Anomin

…i samorządu, tam to dopiero się przelewa

Imiu
Imiu

“w ramach protestu część osób zamierza skorzystać z L4” – pojechani jak połowa Gliwickiej i Śląskiej a pewnie i całej Polskiej Policji.

Zorro
Zorro

Wszędzie można znaleźć sprawiedliwość tylko nie w sądzie,to pachoły banków i bogatych złodzieji,nie dziwcie się,ze oni was tak traktują nie pozwolą oderwać się od koryta nawet granatem czy traktorem.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Zorro. Do Sądu idzie się po wyrok, nie po sprawiedliwość.

Stokrotka
Stokrotka

Czyli Zorro jest pachołem SKOKów i biednych złodziei :P. Skąd u wielu z was, ludzie, tyle zawiści? Każdy chce lepiej zarabiać i lepiej żyć!

Emeryt z Gliwic
Emeryt z Gliwic

A co z obiecanymi dodatkowymi pieniędzmi przed świętami dla Emerytów ?

Ssak
Ssak

Już po ptokach nie zdążą wypłacić. Ja na święta robię sobie post i bardziej mi to na zdrowie wyjdzie niż obżarciuchom.

ED HARIS
ED HARIS

Dlaczego w tym kraju nie strajkują -Piekarze,Budowlańcy,Weterynarze,Pracownicy zakładów Pogrzebowych,Mechanicy,Osoby dbające o czystość miasta,Emeryci,Renciści ,dlaczego nie strajkują osoby pracujące od rana do wieczora za 1600-1800 zł? … tylko jedne i te same grupy zawodowe!.

,,
,,

Budowlańcy strajkują, schodzą z budowy autostrady. A dlaczego nie strajkuje kler ?

Ja pier€3&3€€2
Ja pier€3&3€€2

Fajnie, ze ludzie planują, że nagle będą chorzy i wezmą lewe L4. Sorry ale ja za to muszę płacić z podatku. Muszę iść do pracy i zarabiać na tych darmozjadow? Chcecie nie przychodzić do pracy, to urlop bezpłatny!!!!!!!!

OLO
OLO

to nie o kase powinnscie protestowac tylko o to z kim pracujecie dla mnie hanba bylaby wspolpraca z takimi ***** jak MILEWSKI, CIESLIKOWSKI CZY sTULEJA

Urko
Urko

Podejrzewam , że możesz spać spokojnie. Jestem pewien, iż praca w sądzie wymaga znajomości poprawnej pisowni języka polskiego .

Gość
Gość

I ta pewność cie zgubi…..

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Urko. Naucz się stawiać przecinki i kropki tam gdzie powinny się znajdować, zaraz przy wyrazie, bez odstępu.

Urko
Urko

Jak tam ? Odkryłeś jakieś kolejne “lektury” o mordowaniu przez żydowsko-ukraińskich komunistów z Waffen SS niewinnych polskich dziewic z NSZ i NZS ? A jak tam badanie historii bandyckich pozorów i band pozornych ?
PS . W swoim poście, drogi fanie Bruce’a Willisa, zapominałeś postawić przecinek pomiędzy słowami: “tam” i “gdzie”.

Vicent
Vicent

widzę urkowy, że masz znowu odchylenia zmywakowe dlatego obiegasz od slusznych podejrzeń kolegi:)

tak
tak

bez obaw do sądów przyjmuje się tych co się zbyt łatwo nie hańbią

Neutralny
Neutralny

Czytając te komentarze mam jedną receptę:) zlikwidować policję, sądy, prokuratury itd!!! i wszyscy do pracy na strefę do biedry, lidla i wszędzie tam gdzie płacą lepiej:) a gdy przyjdzie moment, w którym ci wszyscy krzykacze będą żądali sprawiedliwości to niech dzwonią do siebie nawzajem po pomoc i gdy przyjdzie do zaprotokołowania zeznań również!!! jest jeszcze inna opcja udać się do króla Jarka i przybocznego Zbycha macie sprawę zapewne załatwioną!!!

Vicent
Vicent

idź do Timermansa on kocha tych “polaków”, którzy się u niego skarżą na oczekiwane przez większość obywateli reformy, on wam na pewno jeszcze podźwignie te wasze ciągoty:)

Chór wujów
Chór wujów

Idź do Orbana

Vicent
Vicent

A ty do twoich ujków:)

Egon
Egon

Zwolnijcie się, idźcie pracować na strefę, tam też dostaniecie 2400 brutto, a przy okazji nauczycie się pracować, I do tego zapomnicie o kawie, herbacie , ciasteczkach i ploteczkach. Same korzyści.

,,
,,

A dlaczego na strefie jesteś robolem a nie managerem co popija kawkę, zajada ciasteczka, ploteczkuje i czerpie same korzyści ?

Pracownik
Pracownik

Taaak jako pracownik Sądu cały dzień pije kawę … zaparzam ja o 7 rano po przyjściu, a kończę o 15 zimna ja wychodzę do domu…. strasznie mi smutno jak czytam te komentarze, za co nas ludzie tak nienawidza ? Prosze pamietac ze praca urzednika nie w każdej instytucji wygląda tak samo, a wrzuca się nas do jednego worka.

tak
tak

i tak najwięcej pracy odwalają stażyści kierownicy całkiem ładne pensje dostają

Pan z Gliwic
Pan z Gliwic

To niech jadą do Niemiec a do Gliwickich sądów zatrudnić Ukraińców.

Anomin
Anomin

podejrzewam, że solidniej wykonywali by swoja prace, niż te wypasione, grube koty mające się ciągle ponad prawem! mowa oczywiście o “sędziach” a nie kadrze niższej
chociaż… miałem i do czynienie z kadrą niższa i też dooppa.

andrulonis
andrulonis

Podziwiam tych ludzi…. W sensie że żal mi ich że wybrali (często przez przypadek) taką ścieżkę rozwoju zawodowego która za grosz satysfakcji nie daje i tylko w depresję wpędza. Podziwiam ich także za to że mimo wszystko wiążą koniec z końcem i zapewniają byt swoim rodzinom. W głowie mi się nie mieści do jakiej muszą się codziennie finansowej ekwiblirystyki uciekać aby mieć co do przysłowiowego garnka włożyć. To jest jakiś kosmos. Mi się tak jakoś w życiu poukładało że nie mam _żadnych_ dylematów natury finansowej i nie wyobrażam sobie swojego życia w ich rzeczywistości. Podziw i szacunek raz jeszcze. Protestujcie… Czytaj więcej »

Neutralny
Neutralny

To fajne słowa ale do tego Sądu ktoś przychodzi i żąda sprawiedliwości i ktoś tam musi pracować!!! ja będąc prezesem spółki, czy ktosiem mającym jakikolwiek interes tam i tak muszę walczyć o swoje i cały czas ktoś tam musi mnie obsługiwać!!

RealistA
RealistA

Podwyżki im się należą. Pracują za psie pieniądze, więc nie rozumiem tu krytykujących i jakichś chorych pretensji. Zgadzam się z Patrykiem Jakim, że to co wywalczyli to i tak zbyt mało. Przepraszam, że to powiem, ale wielu tu piszących powinno się wygadać ze znajomymi rodziną bo ewidtentnie wielu wylewa tu swoje prywatne niepowodzenia mówiąc krótko: leją wodę.

HAHAHA
HAHAHA

Oto pisowska dialektyka: podwyżki się należą, ale są za małe, o czym mówi ten, który jest czowiekiem władzy, która daje za małą podwyżkę. A fan tej władzy zgadza się z nią, że dała za małą podwyżkę i “wszyscy są zadowoleni”, czyli ci bez zdolności czytania ze zrozumieniem.

Neutralny
Neutralny

HAHHAA – proponuję odrobinę historii przed napisaniem czegokolwiek:) płace w tym akurat sektorze są zamrożone od prawie dekady i to już za PO! tłumaczono to kryzysem, budżet nie dźwiga itp i jako jedyna grupa zawodowa jest non stop odrzucana na boczny tor bo tak było i jest dla ówczesnej władzy najłatwiej, gdyż nie mogą strajkować, a jedynie protestować (zabrania ustawa i RUSP)! gdyby nie te zamrożenia, dziś nikt nie wiedziałby, że taka grupa zawodowa ma problem!! więc wyobraź sobie 2000 zł na rękę po kilkunastu latach pracy od dziś i trwaj w tym przez kolejne 10 lat!! wtedy może zrozumiesz… Czytaj więcej »

HAHAHA
HAHAHA

Ty się, kolego, jeszcze raz namyśl, zanim napiszesz komentarz. Z mojego wcale nie wynika, że mam coś przeciw podwyżkom w budżetówce. Wynika coś zupełnie innego, ale jak już wspomniałem, bez zdolności czytania ze zrozumieniem można to przeoczyć, co najwyraźniej przyszło ci bez najmniejszego wysiłku.

Neutralny
Neutralny

Wystarczy nie używać zbyt pokrętnej logiki:) bo to nie zebranie dla wybitnie uzdolnionych z IQ 200:) raczej proponuję pisać dzienniki ustaw, a nie dręczyć tych ludzi szukaniem po necie, co autor miał na myśli:) wręcz przełożyłem na język zrozumiały:)

Temida
Temida

@Neutralny

Jak taki jest poziom reprezentanta pracowników sądów, to rzeczywiście podwyżki nie należą się każdemu.

RealistA
RealistA

Ja po prostu myślę, że Ty nie lubisz PiS… Reszta to Twój bełkot polityczny.

,,
,,

To nie bełkot to Podłość i Sprzeniewierzenie.

RealistA
RealistA

Skoro taki wesoły Romek z Ciebie (czyt. HAHAHA;) to czemu się tak denerwujesz???

Kuchcik
Kuchcik

Średnie wyksztalcenie,matura, 2 dzieci i 15 lat pracy jako pomoc kuchenna w prywatnej firmie =1700 netto. i kto bedzie walczyl o moja podwyzke? Drodzy pracownicy budzetowki,podziel swoj PIT na 12 miesiecy i zobaczysz ile zarobiles!Moj brat pracuje w budzetowce i wiem jakie sa dodatki

Pracownik
Pracownik

Niestety nie w każdej budżetówce dodatki są takie same

Armata
Armata

I po krzyku. Po południu Ziobro obiecał 2 stówy podwyżki.

Bronek
Bronek

“Zawsze można zmienić pracę i wziąć kredyt”

Alon
Alon

No chyba się jednak wyzywi, skoro tyle lat pracują za “grosze”.
Zawsze można zmienić pracę i zatrudnić się w lid…lub bied…

Mariusz
Mariusz

Niech zamienią pracę i wezmą kredyt !

Ampuła
Ampuła

PiSoidy we własnej pułapce. Przeskalowali żądania płacowe. Nie tak dawno Umorusani Specjalnej Troski zjeżdżali się do Warszawy gwiaździście i musieli dobrze napalić oponami, obrzucić urzędowe elewacje tonami śrub, połamać kilkaset stylisk w gniewnych inscenizacjach i wypić cysternę niezdrowej wódki, żeby uzyskać obietnicę 350 zł brutto na łeb do wypłaty i jakieś odmrożenie jednej trzeciej szesnastki zamrożonej przed czterema laty, kiedy kopalnie były zadłużone na bilion, a teraz już tylko na pół, więc ta szesnastka się należy i tyle. To były stawki za PO/PSL. Teraz podwyżka to jest minimum tysiak. Dzisiaj za stówkę podwyżki to żaden umorusany nawet nie schyli się,… Czytaj więcej »

Fogo
Fogo

Żeby nie ten umorusany to byś nie miał prądu,zamarzl byś na kość i nie pisał byś głupot,a tak ciesz się że zyjesz.

Ampuła
Ampuła

Byłem w Finlandii. Mają tam prąd elektryczny i ciepło, które uratowało mnie przed zamarznięciem na kość.
Nie mają za to ani jednej kopalni wungla i ani jednego Umorusanego Specjalnej Troski. Dziwny kraj.

Gość
Gość

Ampuła ma rację-też byłem w Finalndii i dziwny to kraj-nie mają piasto-porażki i żyją……

I drzew nie mają i zagęszczenia ludności do ogrzania jak u nas też nie mają

Tomp
Tomp

Nie dla podwyżek i tyle w temacie i pozdrawiam wszystkich, którzy nie protestują.