Przed nami remont fragmentu ulicy Dworcowej. Jak długo to potrwa? Wszystko zależy od pogody

Nawierzchnia na odcinku ulicy Dworcowej zostanie wyremontowana – zapowiadają drogowcy. Roboty rozpoczną się od poniedziałku, 23 listopada. Ruch samochodowy będzie poprowadzony jednym pasem.

Utrudnień należy spodziewać się na fragmencie ulicy Dworcowej między ul. Barlickiego i Kłodnicką.

Roboty przeprowadzone zostaną etapami tak, aby zachować możliwość przejazdu. Prace potrwają ok. tygodnia. Terminowość robót zostanie zachowana przy odpowiednich warunkach pogodowych – przekazuje Jadwiga Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.


Prace trwają trwają też na Sikorniku.

Ograniczenie prędkości, czasowe zawężenia jezdni czy przeniesienie przejścia dla pieszych. To oczywiście tylko tymczasowe utrudnienia w ruchu, w rejonie skrzyżowania ulic: Pliszki i Bekasa. Prace prowadzone są na zlecenie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Według informacji przekazanej przez wykonawcę, roboty w tym miejscu potrwają do końca listopada br. – informuje Stiborska.

(żms)/ZDM w Gliwicach
fot. ZDM w Gliwicach, 24gliwice.pl/emfab

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
w pogonii za octem

na zdjęciu piękno i bogactwo Gliwic w całej okazałości…

Marcin

Żeby nie było za dobrze, to wyremontują tylko jezdnię. Chodnik zostanie po staremu i nadal będzie “podnosił prestiż” Gliwic.

Informacja Turystyczna

Oraz ynteligencja drogowców.
(“przejście drugą stroną ulicy” jakby ktoś przeoczył)

kanalia52

Taki syf w centrum miasta.

AFD

Jak gospodarz,takie podwurko!!!!

Marta

przed wojną po prawej stronie były kamienice, az sie prosi.

betonowy adam

Stałe pytanie – ile drzew zostanie wyciętych? Ile z tych wyciętych będzie zdrowych? Ile z tych do pozostawienia zostanie uszkodzonych podczas robót drogowych? Ile zniszczonych drzew będzie miało powyżej 50 lat?

zaq

Pierwsze zdjęcie to wygląda jakby to było zaraz po wojnie, gdyby nie te auta i wentylatory na cudnie odpadającej elewacji,aż wstyd że to centrum Gliwic…, ale jest jakiś plus może znowu będzie to kadr dla jakiegoś nowego serialu udającego powojenna Warszawę;)

przyjezdny

A kiedy remont ul.Chorzowskiej ?

Urząd Miejski

Czekaliśmy na to pytanie, pracownicy urzędu maja obowiązek śledzić wpisy na tym forum i niezwłocznie odpowiadać na pytania zaniepokojonych mieszkańców miasta, którym nie chce się ruszyć czterech liter. Otóż ulica Chorzowska zostanie wyremontowana w najbliższym możliwym czasie.

Urząd Miejski

Jak dobrze, że mamy takich mieszkańców, którzy interesują się sprawami naszego miasta i piszą posty z pytaniami do nas na forach internetowych… jak dobrze, że chociaż tyle im się chce, skoro nie chcą ruszyć czterech liter sprzed komputera…

realia życia

Super, pewnie to się będzie przedłużać, bo budżet nie z gumy, a tu kolejne asy czekają na doprowadzenie autostrady pod drzwi swej willi na swej uliczce na poboczach

Obserwujący

Pierwsze zdjęcie tytułowe, doskonale pokazuje jak bardzo zacofaną wioseczką są glajwice na wstecznym.Przy okazji powinni odnowić elewację tych obskurnych,obdrapanych kamienic widocznych również na pierwszym zdjęciu w artykule,ale gdzie tam, przecież “to nie należy do nas” powiedzą urzędasy niekompetentne.
RUINA.Masakra,porażka,Syf,brud,obdrapane elewacje,krzywe chodniki,uliczki,ulice.obskurne,obrzygane,byle jakie,ohydne,obrzydliwe są te glajwice na wstecznym.

The Tiger@

To po co w nich mieszkasz… albo się wypowiadasz na forum o nich?

edd

Wypowiadam się żeby głupi miał problem

The Tiger@

@edd: to Ty jesteś “Obserwujący”?

Arek

A gdzie mam mieszkać,?

The Tiger@

@Arek: to Ty jesteś “Obserwujący”?

Marcell

Bełkoczesz w koło to samo, nie znudziło Ci się? A jak odrapane to uzgodnij z właścicielem, pędzel w dłoń i pomaluj, zatynkuj, słowem wyremontuj.

gliwicjus

Tu akurat ma rację, dodałbym jeszcze zabudowania tej koszmarnej byłej fabryczki przy wiadukcie, skupiającej chyba sto jakichś firemek, warsztacików, pracowni, z których oczywiście każda musi informować o swoim istnieniu gigantyczną reklamą.
A co do “weź pędzel i pomaluj” to właśnie miasto powinno mieć mechanizmy zmuszające właścicieli nieruchomości do “wzięcia pędzla i pomalowania”, a nie wykręcać się, że “to prywatne”.

O komentarzu w stylu “nie podoba się to się wyprowadź” nie ma nawet co mówić.

The Tiger@

Widzę, że mój komentarz został to źle zrozumiany. Mam wytłumaczyć?

Balbunka

Nie wytłumaczysz- to dziecko komuny, której tak oficjalnie to zapewne jest wrogiem

Akira

“to właśnie miasto powinno mieć mechanizmy zmuszające właścicieli nieruchomości do “wzięcia pędzla i pomalowania”, a nie wykręcać się, że “to prywatne”.
A Ty co wczoraj urodzony? Zaraz zaczną się ogólnopolskie demonstracje pod hasłem:
1.moja kamienica mój wybór
2.Twój Żoliborz moje Śródmieście
3. itd itd itd

Marcell

Jak sobie wyobrażasz ten mechanizm o którym piszesz w odniesieniu do prawa własności?

Balbunka

Wpadnij do mnie, bo rozumię, że remontujesz innym mieszkania za swoje

Urko

Na całe szczęście nie zanosi się abym w najbliższym czasie “zabłądził” w te rejony Gliwic. Wszystkim , którzy muszą, życzę cierpliwości.