Remont miał trwać dwa miesiące, potrwa co najmniej dwa razy dłużej. Prace trzeba było przerwać

Fragment ciągu pieszo-rowerowego biegnący ulicą Berbeckiego, na wysokości parku Chopina, miał być gotowy w dwa miesiące, nadal jednak nie zakończono robót.

 
Remont ciągu rozpoczęto na początku maja. Realizuje go – w ramach przebudowy dróg po południowej stronie dworca PKP – firma EUROVIA Polska S.A.. Początkowo prace prowadzone były dosyć intensywnie.

Droga rowerowa przebiega wzdłuż szpaleru drzew – co niecodzienne w Gliwicach, wykonawca dosyć dokładnie zabezpieczył ich pnie. Postanowiono także o wyniesieniu ciągu ponad dotychczasowy poziom, by zapobiec uszkodzeniu korzeni i obumarciu roślin. Robotnicy zdążyli zamontować już wysokie krawężniki, gdy nieoczekiwanie działania w tym miejscu trzeba było przerwać.


W czasie trwania prac budowlanych Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, pełniące nadzór branżowy, zgłosiło zły stan techniczny urządzeń przebiegających w trasie wykonywanych robót (wodociąg i kanalizacja)

– informuje rzecznik prezydenta Gliwic, Łukasz Oryszczak.

W celu dopełnienia formalności 17 czerwca PWiK wystąpiło do ZDM z wnioskiem na zajęcie pasa drogowego na prowadzenie robót. Przedmiotowy wniosek należy uzupełnić o opinię MZUK w związku z prowadzeniem prac w obrębie drzew – dodaje rzecznik.

Prace w tym miejscu szybko NIE zostaną zakończone

W pierwszej dekadzie lipca odbyło się spotkanie w terenie przy udziale PWiK, MZUK i ZDM, w trakcie którego komunalni wskazali sposób prowadzenia robót i miejsca gdzie można wykonać wykopy tak, aby nie uszkodzić systemów korzeniowych.

Przewidywany czas trwania prac związanych z wymianą sieci wod-kan to min. 2 miesiące, od momentu wydania decyzji zezwalającej na wejście w teren. Na ten moment wniosek wymaga uzupełnienia o opinię MZUK. Prace związane z remontem ciągu pieszo-rowerowego zostaną wznowione po wykonaniu remontu sieci i odtworzeniu terenu do stanu obecnego – przekazuje Oryszczak.

Pełnej realizacji robót na ul. Berbeckiego można spodziewać się w najlepszym razie za kilka miesięcy.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/emfab

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Tajemniczy Ktoś

Fajnie, że w trakcie się skapnęli a nie po fakcie, że układ wodny wymaga remontu. Przez to nie trzeba będzie niszczyć nowej nawierzchni jak to się ma w polskim wydaniu.

Rett

I tak dwa miechy prac w 3,1415*u

Szczery

Jeden burdel – miejskie spółki, jak osobne księstwa….

Paweł

W takim wypadku wypadałoby zrobić prowizoryczne połączenie Alei Przyjaźni z głównym wejściem do Parku Chopina – dla tych z wózkami i na wózkach. To dosłownie parę metrów roboty…

Beton

Bo to jest planowanie po gliwicku na odpie…l. Planując remont jakiegokolwiek ciągu komunikacyjnego w takim zakresie jak tutaj, czyli zerwanie wszystkiego i niemalże wybudowanie go od początku, od razu należy założyć wymianę, lub remont wszystkich instalacji przebiegających pod tym ciągiem. Pozwala to uniknąć rozwalania ulicy / chodnika / alejki / ścieżki w krótkim czasie po jej remoncie. To tak, jakby kupić nigdy nie remontowane mieszkanie w 40 letnim budynku, i pięknie wyrównać i wygładzić wszystkie ściany nie wymieniając wcześniej biegnącej w nich instalacji elektrycznej. Później zaczyna pracować pralka, zmywarka, czajnik i przewody wyłażą ze ścian same. Historia miasta zna przypadki,… Czytaj więcej »

Zbrojenie

Większość Gliwiczan mieszka w 40, 50, 60 i nawet starszych letnich budynkach i wszyscy używają pralek, zmywarek i czajników i nikomu przewody ze ścian nie wychodzą.

Beton

Nie wiem, czy powinienem się cieszyć, czy martwić, ale niejaki Zbrojenie to mój osobisty psychofan. Jego wypowiedź MUSI pojawić się pod prawie każdą moją, nie ważne czy na temat, czy nie, ale po prostu MUSI. Aż strach otworzyć lodówkę ;).
A tak poza tym, czy ktoś ma jakieś wieści na temat niejakiego Ampuły? Trochę tęsknię za jego ciętymi, sarkastycznymi, acz dowcipnymi komentarzami…

Zbrojenie

Pod każdą czy tylko pod tymi najgłupszymi ?

Henryk

Widzę tu ciekawe nicki Zbrojenie i Beton ,proponuję połączcie się razem i będzie solidna konstrukcja xD np budynek mieszkalny o konstrukcjii żelbetowej :)

Dociekliwy

Tak nawiasem mówiąc ciekaw jestem, ile przedwojennych kamienic gliwickich przeszło generalny remont od czasów wojny…? Są jakie są, ludzie tam mieszkają i jakoś to wszystko funkcjonuje a nikt (właściciel?) zbytnio się tym nie przejmuje…

Rett

A nie nie szanowny Panie @Beton, musi być według planu. Bareja wiecznie żywy https://youtu.be/EX1jFsMWbN4

gruba Berta

@Beton To Niemcy przed wojną taką fuszerkę odstawiali z tak cienkimi przewodami ? Ciekawe na jakie cele potrzebna im była miedź ?

silverariel

Hahahahahahahahah…..czy ktoś spodziewał się czegoś innego

Obserwując

Jak zwykle urzędasy na wstecznym.Niczego nie umieją zrobić porządnie.Do końca roku nie skończą tego kawałeczka drogi.

wnerwiony

Czyli co? Eurovia zabezpieczyła drzewa, nadzór miejski to zobaczył, złapał się za głowę, na szybko wyszukali usterki i teraz będzie można znaleźć powód by je wyciąć? Jakże to tak w tym mieście by drzewa ktoś zabezpieczał. Nie wypada. A fe. Wyciąc i nasadzić badyle w świeżym betonie. A przy okazji podłubać w ziemi pół roku, by się nazywało, że coś robimy. Stachu z Rychem na łopacie postoją i będzie git.

Romario

A gdzie kary za niezrealizowanie inwestycji w terminie ? Dla zwykłych wykonawców nie byłoby zmiłuj się.