Rewitalizacja skweru obok Stadionu Miejskiego. Pojawią się m.in. ławki, stoły, leżaki i stojaki rowerowe

MZUK szuka wykonawcy rewitalizacji skweru na zbiegu ulic Skowrońskiego i Leśniej, w rejonie Stadionu Miejskiego, w systemie zaprojektuj i wybuduj. Zadanie będzie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego na 2023 rok.

 

Celem projektu jest stworzenie miejsca, w którym mieszkańcy dzielnicy Zatorze oraz mieszkańcy miasta odwiedzający okolice Stadionu Miejskiego w Gliwicach, mogliby spędzać wolny czas, integrować się oraz odpoczywać. Wśród wytycznych tego zadania wymieniono, co ma znaleźć się na zagospodarowanym skwerze.

Będą to m.in. znane już na Zatorzu ławki bez oparcia, leżaki, stoły, kosze na śmieci, tablica z regulaminem korzystania, a także stojaki na rowery.

Zagospodarowanie skweru ma odnosić się do barw lokalnego klubu sportowego Piast Gliwice (niebiesko-czerwone), a także musi zostać dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Podmiot, który podejmie się realizacji zadania, będzie miał również do wykonania utwardzone ciągi piesze z kostki brukowej betonowej, wydzielenie utwardzonych miejsc postojowych oraz wykonanie nasadzeń zieleni.

Zakres robót w ubiegłym roku wyceniono na 250 tys. zł (szacunkowy koszt zadania podany w GBO). W planie przetargów MZUK na 2023 r. zabezpieczono na ten cel… 203 tys. zł. W pierwszej połowie kwietnia przekonamy się, czy wobec stale rosnących cen, kwota ta będzie wystarczająca. Termin wykonania zamówienia to 4 miesiące od daty zawarcia umowy.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŻMS

24 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze