Rusza przebudowa skrzyżowania ulic Kozielskiej i Okulickiego. Na stałe zmieni się organizacja ruchu

Rozpoczyna się zapowiadana niedawno przebudowa skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w tej części miasta. Roboty drogowe ruszą w poniedziałek, 22 stycznia.

 
Prace prowadzone będą w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmie odcinek ulicy Okulickiego między ulicą Władysława Andersa a ulicą Kozielską (rejon skrzyżowania z ulicą Kozielską), gdzie budowany będzie chodnik a jezdnia zostanie częściowo poszerzona. Na czas robót, kierowcy w tym miejscu muszą liczyć się z zawężeniem jezdni.

Według wcześniejszych informacji, które uzyskaliśmy od ZDM, przy okazji zlikwidowane zostanie jedno z przejść dla pieszych na wysokości marketu LIDL i chodnika prowadzącego z osiedla do tego sklepu. Więcej tu:

W tej części Gliwic przewidywane są zmiany. Nowe drogi i osiedla, jedna z ulic do przebudowy już w I półroczu

W drugim etapie prac, przed skrzyżowaniem ulic: Okulickiego i Kozielskiej ruch dla kierowców jadących od strony Alei Jana Nowaka – Jeziorańskiego (DK88) w kierunku ulicy Kozielskiej zostanie zawężony do dwóch pasów.

Zmieni się organizacja ruchu. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ulicy Okulickiego w ulicę Kozielską. Przejazd odbywał się będzie tylko na wprost lub w prawo, w kierunku ronda im. Władysława Andersa.

Po zakończeniu prac dla kierowców poruszających się ulicą Okulickiego – od strony DK88 – powstaną trzy osobne pasy ruchu: do jazdy na wprost, w lewo i dla podróżujących w prawo. Zakończenie robót przy przebudowie skrzyżowania ulic: Okulickiego i Kozielskiej planowane jest w II kwartale bieżącego roku.

(żms)/ZDM Gliwice

31 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze