Ryszard Ćwirlej i “Śląskie tropy” na festiwalu literackim “Haczyk”. Centrum handlowe Forum zaprasza

W Gliwicach trwa pierwsza edycja festiwalu literackiego „Haczyk”, dedykowanego literaturze kryminalnej. Hitem imprezy są spotkania autorskie ze znanymi pisarzami. W tym tygodniu będzie to Ryszard Ćwirlej.

Miejscem wielu z nich, a także innych atrakcji, jest centrum handlowe Forum. Organizatorem Festiwalu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.

W tym tygodniu świat kryminalnych zagadek w centrum hadlowym odkrywać będzie jeszcze Ryszard Ćwirlej (11 października). Spotkanie z nim odbędzie się w Scenie Forum o godzinie 18:00.

Pasjonująco zapowiada się także panel dyskusyjny „Śląskie tropy”, którego gośćmi będą: Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Marta Obuch, Przemysław Semczuk oraz Agnieszka Kolanko (12 października, godzina 18:00).

Dodatkowo Biblioforum (poziom 2) zaprasza na warsztaty artystyczne ze zbrodnią (11 października, godzina 17:00).

Wyjątkową atrakcją będzie gra VR z użyciem okularów 3D pt. „Tajemnica zaginionej powieści”. Można będzie w nią zagrać w Forum na godzinę przez spotkaniami 11 i 12 października. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
HAL
HAL

Nie jestem przekonany do tej imprezy. Niby organizuje ją Biblioteka Miejska, niby jest dotacja z MKiDN, a odbywa się w beznadziejnym miejscu w hali centrum handlowego, zamiast w miejskiej instytucji kultury. Tak to robią we wszystkich innych miastach. A poza tym… Była Premiera Beata Szydło gorąco przekonuje, że każdemu wystarczy tylko jedna lektura: Biblia. I kiedy się jej słucha, to można mieć pewność, że żadnej innej książki w życiu nie przeczytała.

Nie wiem
Nie wiem

Jej charakterystyczną kwestia “przez ostatnie 8 lat” “musi pochodzić z jakiegoś literackiego opracowania, przecież sama tego nie wymyśliła