Słowa, słowa, słowa… Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem w ramach projektu „Fabryka języka”

Spotkanie autorskie z prof. Michałem Rusinkiem, które przybliży uczestnikom różne obszary naszego języka: literackie, potoczne, osobiste i publiczne, to propozycja gliwickiej biblioteki na czwartek, 23 maja. Wstęp jest wolny.

 
„Słowa, słowa, słowa…” to wydarzenie, podczas którego będzie można przyjrzeć się temu, jak różnorodny jest nasz język ojczysty. Spotkanie jest jednym z siedemnastu zaplanowanych przez gliwicką bibliotekę w ramach „Fabryki języka” – projektu dofinansowanego z programu „Ojczysty dodaj do ulubionych – 2024” Narodowego Centrum Kultury.

Michał Rusinek był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, a dziś zarządza jej fundacją. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie na Wydziale Polonistyki prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing.

Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać felietony, książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Publikacje jego autorstwa zdobyły wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Rektora UJ i włoską nagrodę Premio Vittoria Samarelli. „Wierszyki domowe” i „Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze sto lat niepodległości” otrzymały tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY.

Spotkanie z Michałem Rusinkiem rozpocznie się o godzinie 18:00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17), a poprowadzi je Agnieszka Zientarska. Podczas wydarzenia zapewnione będą tłumaczenie na polski język migowy, pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Więcej informacji można znaleźć na stronie biblioteka.gliwice.pl i w aplikacji [GAMA].

(żms)/UM Gliwice(MBP/bb)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze