Sprawa wysadzanych bankomatów rozwiązana. Sprawcy to recydywiści, poznali się w zakładach karnych

Czterej recydywiści, którzy poznali się w więzieniu, odpowiadają za włamania do bankomatów na terenie kilku województw w naszym kraju, w tym wysadzenie dwóch urządzeń w Pyskowicach. Rozpracowała i – w efekcie – zatrzymała ich wielkopolska policja.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 23 marca, około godziny 3:30 przy ulicy Wojska Polskiego. Ogólnodostępne bankomaty usytuowane były w przedsionku banku. Maszyny zostały doszczętnie zniszczone. Świadkowie, usłyszawszy huk i zorientowawszy się, co zaszło, powiadomili służby pod numer alarmowy 112. Sprawcy uciekli znajdującym się w pobliżu samochodem.

Byli to czterej mężczyźni, którzy mają na koncie co najmniej sześć włamań i kradzież 1,5 mln zł w gotówce. Grozi im do 10 lat więzienia.

Mariusz G, Marek S, Sławomir B. oraz Krzysztof R. poznali się w różnych zakładach karnych w Polsce, gdzie odsiadywali wyroki za przestępstwa kryminalne. Po wyjściu z więzienia nawiązali kontakt i zaczęli okradać bankomaty. Włamywali się do nich używając mieszanin gazowych.


Podczas akcji policjanci przeszukali wiele pomieszczeń i obiektów. Między innymi znaleźli 100 tys. euro w gotówce. Zabezpieczyli także samochód i narzędzia służące do włamań.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawili zatrzymanym zarzuty włamań przy wykorzystaniu metody wybuchowej. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował wszystkich podejrzanych.

(żms)/KMP Gliwice/KWP Poznań
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ogrodnik

Jeden z nielicznych już obrazków jaki pamiętam z piaskownicy, to widok facetów koszących trawniki ubranych w niebieskie drelichy z emblematem ZK na plecach i pilnującego ich milicjanta z pepeszą. Ja budowałem zamek z piasku a przy piaskownicy więźniowie i milicjant z automatem. Gdyby obecnie więźniowie też musieli pracować a nie wypoczywać na koszt podatnika może byłoby mniej takich akcji. Chociaż dzisiaj światem rządzą BHP-owcy i automatyczna broń palna na placu zabaw by nie przeszła. No i madki zaraz by wrzask podniosły, ale może chociaż do pracy w kopalni takie chwasty kierować.

Bezcenne

Przez cały czas odsiadki pobudka o 4:00 rano żeby zdążyć na zjazd o 6:00. Odechce im się kowbojki. Zresztą nie będą mieli siły o tym nawet myśleć.

Stanisław Anioł

Mieli szczęście, ze nie próbowali wysadzić mojego bankomatu – zeżarłby im tę bombę i nigdy nie oddał, tak jak robi z kartami, które się do niego wkłada.

Obserwując

No jak wkładasz kartę do bankomatu innego banku niż twój, to się nie dziw, że kartę ci zżera.

Laszlo_egesz

Podoba mi się zestawienie – artykuł o wysadzeniach nad artykułem o nasadzeniach.

Tak właściwie to

Powinno być odwrotnie.

Laszlo_egesz

Pewnie to kwestia przypadku i redakcyjnej chronologii.

Marta

bardzo nieładnie

Talmud

Skutek jest ważny ale też ważna jest przyczyna. Gdyby na wzór Niemczech mogli zarobić godne pieniądze w uczciwej pracy to czy musieli by się męczyć z bankomatem i ryzykować pierdlem….

Omasta z ciasta

Sugerujesz, że w Niemczech nie ma przestępczości?

karibu

Któryś z nich jest kapusiem.

Obserwując

Patologia suwerenowa się rozzuchwaliła.Dobrze,że ich zamknęli.

Talmud

Nie ciesz się.z Twoich podatków mają jedzenie,siłownie,lekarzy i psychologów żeby nie mieli myśli samobójczych. Acha jeszcze tv,stół do pimponga i księdza więziennego.

RamPamPam

Dobry z Ciebie “pimpong”.