“Starzy i grubi” wyjdą na ulicę Zwycięstwa. Grupa gliwiczan reaguje na wpadkę wiceprezydenta

fot. archiwum

Nie milkną echa niefortunnej odpowiedzi, jakiej udzielił byłemu radnemu Pająkowi, nowy zastępca prezydenta miasta Mariusz Śpiewok. Gliwiczanie organizują wydarzenie, w postaci przemarszu osób “starych” i “grubych” ulicą Zwycięstwa pod hasłem “przyszłość jest tu”.

Przypomnijmy: sprawa dotyczy konsultacji społecznych odnośnie przyszłego kształtu ulicy Zwycięstwa. Urzędnicy zrezygnowali z wysłuchania głosu gliwiczan argumentując, że nie może być ona deptakiem ponieważ za kilkanaście lat co trzeci mieszkaniec będzie powyżej 65 roku życia. Jako jeden z powodów decyzji wskazano też… postępujące choroby cywilizacyjne, w tym otyłość. Podsumowując, na ulicy Zwycięstwa nie może się pojawić deptak, bo mieszkańcy będą mieli problem z chodzeniem…

– Organizujemy dumny i radosny przemarsz ulicą Zwycięstwa, żeby wyrazić zachwyt dla Gliwic, zachodzących w mieście zmian oraz urbanistycznego wysiłku samorządu 🚶‍♀🚶‍♂ Przynosimy ze sobą transparenty z hasłem pochodu i przebieramy się za siebie w przyszłości – za osoby stare i grube 👵👴🍟🥤 Pokażmy się! – czytamy w opisie wydarzenia w serwisie facebook.com.

Osoby chętne do wzięcia udziału w manifeście zbiorą się we wtorek, 16 kwietnia, o godzinie 17:00 na ulicy Zwycięstwa. O 17:30 wyruszy pochód. Wydarzenie potrwa do 18:30.

(żms)
fot. archiwum 24gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Cóż!!!
Cóż!!!

Przypominam, że w najbliższy czwartek rada miasta zadecyduje o podniesieniu stawek za odpady. Obecne straty w gospodarce odpadami na prawie 2,5mln to sukces ekipy prezydenta. Za ich nieodpowiedzialne decyzje i brak konsultacji z mieszkańcami my zapłacimy. W Gliwicach konieczna jest zmiana kadry w Urzędzie Miasta.

też coś...
też coś...

Mmmm? To może zmienią sposób naliczania na … od piętra, na którym się mieszka na przykład, albo od koloru włosów właściciela posesji.
Zmiana jest potrzebna w trybie rozpaczliwie pilnym. Póki zostało jeszcze coś z tego miasta do odratowania.

Cóż!!!
Cóż!!!

Posłuchaj ****, ilu was w rodzinie, dwoje, troje czy pięcioro. Płać po 5dych od każdego i zobaczymy jak będziesz śpiewał. Nie ma to jak żyć za cudze. Polak potrafi nieprawdaż?

MM
MM

Bravo… Każdy zrozumiał co autor miał na myśli :D

llll
llll

Naprawdę da się tego niezrozumieć? Jak ty to robisz?

Prawda
Prawda

Również przyszło mi na myśl, że zamiast organizowania tego marszu lepiej zorganizować referendum o odwołanie Frankiewicza wraz z ekipą, która w bardzo rażący sposób obraża mieszkańców. Nie możemy sobie pozwolić na takie traktowanie przez władze miasta.

AndrzejD
AndrzejD

Ja proponuję – dla zaoszczędzenia kasy, przy tej okazji przeprowadzić też referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej w Gliwicach.

qwe
qwe

ja to bym złożył wniosek w sprawie likwidacji rady miejskiej
jaki jest cel istnienia radnych, skoro tylko przyklepują pomysły Frankiewicza i przyklaskują mu we wszystkim?

Rabin
Rabin

Na referendum jesteście za ciency, ale macie inne narzędzie. Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza daje wam możliwość złożenia pod głosowanie przez wybranych przez was radnych wszystkiego co sobie wymyślicie, o ile zbierzecie 300 podpisów. Na każdym większym parkingu załatwicie to w ciągu jednego dnia. I odwołujcie straż miejską, zakaz palenia ognisk (w tym tradycyjnych kukiełek), śmieci i flotów w piecach, a najlepiej odwołajcie uchwałę o strefach płatnego parkowania. Możecie też wnioskować o uchwalenie słonecznego lata przez cały rok, zawsze zielonego światła na skrzyżowaniach i pokazów fajerwerków co tydzień przy hali Arena na zawsze darmowym parkingu. Możecie bardzo wiele, ale po co, kiedy… Czytaj więcej »

regi
regi

Weżcie się sami zlikwidujcie.

ja234
ja234

Ja bym proponował referendum za wywaleniem wszystkich urzędasów za wszystkich urzędów, spółek miejskich.(12:44)

Sztygar
Sztygar

Gliwice bardzo dobrze się mają za rządów Frankiewicza. Są ludzie, którym się nigdy nie dogodzi.

Seal
Seal

Spiewok niech spie.la do swojego Rybnika.

krzysztof
krzysztof

wygnać nieudaczników ze stanowisk,za całokształt Jestem za referendum i odwołaniem frankiewicza i całej beznadziejnej rady miejskiej,

Zgadzam się pokażmy “szacunek” urzędnikom. Oni “szacunek” już nam pokazali.

Radek
Radek

“Osoby chętne do wzięcia udziału w manifeście zbiorą się we wtorek, 16 kwietnia, o godzinie 17:00 na ulicy Zwycięstwa.”

Ale na ul. Zwycięstwa, w którym miejscu? Pod urzędem? Na początku, na końcu ulicy, na skwerze nad DTŚ?
Chciałbym wziąć udział, ale organizacja wydarzenia jest kiepska. Nie wystarczy rzucić hasłem “robimy pochód”, trzeba zadbać o szczegóły. Nawet tak podstawowe jak miejsce zbiórki.

gruby
gruby

Ale to nie jest ogłoszenie o zbiórce, tylko notka prasowa, że coś takiego będzie. Szczegółów szukaj na stronie wydarzenia.

Informacja Turystyczna
Informacja Turystyczna

Zwłaszcza, że zawsze możne zostać odwołane jako zgromadzenie terrorystów chcących popsuć dobre (wasalno-oralne) stosunki z kremlem.

Radek
Radek

Ale na stronie wydarzenia tej informacji też nie ma.
“ulica Zwycięstwa, 44-100 Gliwice, Polska” – tylko tyle jest napisane, brakuje numeru.

Swoją drogą – pochód rozpoczyna się o 17.30, czyli o godzinie, gdy w urzędzie od dawna nikogo nie ma (poza ochroną), a Frankiewicz siedzi wygodnie w domu w Czechowicach. Żaden z urzędników się pochodem nie przejmie.

AndrzejD
AndrzejD

…a o której ma się zacząć ? o 12-tej ? Przecież wtedy wszyscy normalni ludzie pracują

Yunnan
Yunnan

Ale można przyjść pod ratusz jak się schodzą na sesję lub po sesji i ich śmiechem lub czapkowaniem potraktować. Albo takimi słowami, szanowna pani wasal do usług proszę mną dysponować. Przecież to zabrzmi jak mowa miłości.

AndrzejD
AndrzejD

Pod ratusz to trzeba przyjść z taczkami

Stefan B
Stefan B

Nie udało się demokratycznie, to Andrzej naprawi miasto przemocą, metodą “na robola”. A podobno to inteligent…

qwe
qwe

zgadzam się co do późnej godziny, mogłoby się to zaczynać o 16 albo 16.30
o 17.30 na Zwycięstwa są już pustki, życie w centrum powoli wygasa, gdy ludzie kończą pracę i jadą do swoich “sypialni”
poza tym o tej godzinie już się zaczyna robić ciemno, a wszyscy dobrze wiemy jak wątłe jest oświetlenie LEDowe na Zwycięstwa

Gliwice
Gliwice

Normalni ludzie mają też urlopy

kanalia52
kanalia52

Co tu robi jakiś frajer z obcego miasta?

Fafik
Fafik

Oni tylko wykorzystują sytuację bo my nie jesteśmy społeczeństwem obywatelskim, nie kontrolujemy radnych, którzy mają obowiązek nas reprezentować podejmując decyzje odzwierciedlające naszą wolę a nie ich własną. Niestety robią wszystko dla odwrócenia relacji, że to my jesteśmy dla nich a nie oni dla nas chociaż ich utrzymujemy.

MariannaA
MariannaA

O, pewien w-ce prezidą też jest gliwiczaninem z Koźla. A prezydent przecież, choć rodzon w Gleiwitz, sercem jest z mojRzeszowa lub z innej Ukrainy!

krzysztof
krzysztof

jak co robi żyje na koszt mieszkańców i to dobrze żyje

Co dalej?
Co dalej?

A może by tak referendum.
Jeżeli Gliwiczanie potrafią się tak zorganizować, to i do urny by poszli, by odwołać “wodza”.

Korova
Korova

Referenda były już w ważniejszych sprawach i suweren pokazał swój stosunek do siebie, dlatego prezio i partie obecne w RM robią sobie z wyborców kapustę do kiszenia. Cały ambaras w tym, że gliwiczanie chętnie robią sobie niewinne, żeby nie powiedzieć infantylne publiczne jaja z samych siebie jak w zapowiadanym “wydarzeniu” (dlaczego nie 1 kwietnia???), ale kiedy są wybory, to robią z siebie idiotów, i albo głosują na tego, który od lat opryskuje ich “złotym deszczykiem”, albo nie głosują wcale. Niemniej, doceniając okazjonalne poczucie humoru (skądinąd pozbawionych poczucia humoru) inicjatorów marszu, nie rozumiem dlaczego zamierzają, jak wynika z tajmingu, pełznąć przez… Czytaj więcej »

jergaj
jergaj

Ale przecież całkiem nie dawno były wybory więc o co chodzi?

Tomasz
Tomasz

Chodzi o to, ze pewna malutka (jak widać) grupa lewakow nie akceptuje wolności i zasad demokracji. Ma być tak jak oni chcą a nie tak jak większość chce

Pniok
Pniok

Nikogo nie ciekawi skąd wziął się nowy wiceprezydent Śpiewok? Ktoś o nim wcześniej słyszał? A nazwisko dużo sugeruje. Tak jak różne inne nazwiska dziwnych osób z kapelusza awansowanych i często spoza Gliwic na ważne stanowiska w UM i w spółkach miasta.

Fafik
Fafik

No właśnie, na czyje polecenie wylądował w Gliwicach i jakie zadanie ma tu wykonać?

qwe
qwe

jakie zadanie ma wykonać? tylko jedno – ślepo wykonywać polecenia swojego przełożonego
ewentualnie jeszcze to, żeby codziennie bić pianę pochwalną pod adresem wyżej wymienionego i łechtać jego wielkie ego

jergaj
jergaj

The future is here ……przyszłość jest tu !!! Grubo. A była możliwość podczas wyborów…

Sigi
Sigi

Grubi mieszkańcy podjechali autami pod lokale wyborcze i zagłosowali na swojego guru.

Stary i gruby
Stary i gruby

Zdziwieni? Po zamontowaniu inteligentnych świateł już od dawna widać ze Gliwice to nie jest miasto dla pieszych tylko dla samochodów…Na kilku newralgicznych skrzyżowaniach żeby przejść trzeba odstać dwie zmiany a bywało, ze przejść na czerwonym bo i tak nie zamierzały się włączyć. Rozumiem, ze ZDM-owi przyświecał cel żeby pojazdy nie stały, tylko jechały. Pytanie co ważniejsze: żeby piesi byli dłużej pod wpływem spalin czy żeby samochody ich teoretycznie mniej produkowały?

jergaj
jergaj

To niech pieszy wsiądzie do auta i po problemie

w pogoni za octem
w pogoni za octem

brawo!,może wreszcie się coś ruszy w tym otumanionym mieście,gdzie klika mściwego franka robi co chce.

Stach
Stach

To oczywiście tylko tzw. beka dla gawiedzi, ale inna sprawa jest ciekawsza, a lokalne media wcale jej nie podjęły, ciekawe, z jakiego powodu? Nowy wiceprezydent i nowa gwiazda internetów to nie jest nagle wyjęty z kapusty w Bojkowie “nowak”. To jest młody gość od lat pracujący jako urzędnik na zaufanych stanowiskach i bardzo dobrze oceniany przez prezydenta, który właśnie jego wybrał na następcę najbardziej zaufanego współpracownika i przyjaciela, którego nie mógł się nachwalić podczas niedawnego pogrzebu. A lokalne media milczą na temat nowego wice, jakby wszyscy doskonale znali Mariusza Śpiewoka, który sądząc z nazwiska jest śląskim pniokiem, którymi od jakiegoś… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej

Drogi Stachu, Ja jako Ślązak z dziada pradziada (lecz moi dziadowie i pradziadowie nie wykorzystywali swych mitycznych zdolności do fizycznego zapieprzania w hutach i kopalniach) chciałbym do Ciebie zaapelować, abyś wykazywał więcej szacunku do ludzi pracujących fizycznie i ludzi mających dziadów i pradziadów o innym niż Ty pochodzeniu. Będzie nam się wtedy razem lepiej żyło. A głupie wypowiedzi i decyzje urzędników komentujmy i oceniajmy surowo i niezależnie od tego jakich mieli dziadków.

AnnA
AnnA

Przecież tam nie ma braku szacunku dla fizycznych, tylko fakt, że za katorżniczą pracę fizycznych bardzo chwalono w przedwojennym kapitalizmie i powojennym socjalizmie, co wcale nie wiązało się z adekwatnym wynagrodzeniem. To jest do dziś pielęgnowany mit tzw. “dobrej śląskiej roboty”. Jaka jest dobra śląska robota obecnie, np. w urzędach dobrze widać i o tym jest rozmowa. Kompleksy związane z pochodzeniem, to przykra sprawa ale nic nie poradzisz, że ziomale bywają nędznymi karierowiczami i lepiej się z tym pogodzić, bo dotyczy to każdej grupy etnicznej, w tym niestety Ślązaków.

Andrzej
Andrzej

Droga AnnA. Jako Ślązak nie mam żadnych kompleksów związanych z pochodzeniem i jestem z niego dumny. I bardzo cenię etos pracy, który nie jest tzw. “dobrą śląską robotą” i nie jest też mitem. Odnoszę się tu do opinii, w których zbyt generalizuje się przy ocenach ludzi. Wiceprezydent popełnił fatalny błąd, oceniajmy go jako urzędnika i tyle.

Rabin
Rabin

Wiceprezydent nie popełnił błędu – ten pan rozbrajająco szczerze przedstawił swój pogląd na to jak on i jego szef rozumieją funkcje miasta, którym zarządzają. To nie jest błąd, przejęzyczenie, czy głupstwo wypowiedziane w emocjach. To jest polityka prowadzona z pełną świadomością i katastrofa mentalna, która toczy urząd miejski od dawna. W tym konteście tym bardziej smutny jest fakt, że Ślązacy przykładają do tej katastrofy ręce, a nawet ją pogłębiają dając jej twarz i nazwisko.

Andrzej
Andrzej

Drogi Rabinie. Nie zasmucaj się. Ja w pełni zgadzam się z Tobą w ocenie wiceprezydenta i zdecydowanie nie przykładam do tej katastrofy rąk oraz nie daję jej mojej śląskiej twarzy i nazwiska. Każdy ma swoje i za nie odpowiada.

Imiu
Imiu

Akcja-reakcja i dobrze! Od lekko 20 lat winien być tam ruch z pierwszeństwem dla pieszych!
Centrum tylko by zyskało na takim rozwiązaniu, niestety decydenci z naczelnym wodzem na czele tego nie pojmują, mają powody, koneksje/machloje im nie pozwalają.

ja234
ja234

No i bardzo dobrze.Niech widzą urzędasy.Tyje się od wożenia auteczkiem…urzędasy powinny promować i rozbudowywać na potęgę ścieżki rowerowe, ale gdzie tam…nic dziwnego, że liczba mieszkańców leci na łeb na szyję…(12:44)

fan
fan

Przestańcie pier…..ić o referendu srendum były wybory ? i co ? i gu…o został wybrany na kolejną kadencję i tyle .Nie życzę sobie (chociaż nie głosowałem na ZF ) za moja kasę urządzać referendum !!!!!

Adam
Adam

Ej…. Pieniacze zamiast tu wypisywać głupoty weźcie się do roboty. Wybory były i pan prezydent wygrał dość zdecydowanie. Demokracja… Jak nie pasuje to do pracy a nie do mopsu…