Szatnia dla dorosłych, a rodzice wprowadzają tam dzieci. Użytkownik pływalni: „Byłem zażenowany”

Ojciec zabrał córkę do szatni, w której biorą prysznic i przebierają się mężczyźni. Doszło do awantury, omal nie wezwano policji.

 
Pan Jacek regularnie pływa na krytej pływalni Olimpijczyk i mówi, że to na tym basenie praktyka normalna: mimo że są oddzielne szatnie – damska, męska i rodzinna – rodzice zabierają swoje pociechy do przebieralni dla dorosłych. Często na przykład, z czym spotkała się żona pana Jacka, w szatni dla kobiet przebywają chłopcy, nawet 10-letni, co krępuje przebierające się lub wychodzące spod prysznica panie.

To, co gliwiczanina spotkało niedawno, przelało czarę goryczy.

– Pływałem, po czym poszedłem pod prysznic. Stałem w stroju adamowym, jak to pod prysznicem, chciałem już wyjść, odwracam się, patrzę… a tu gapi się na mnie dziewczynka, na moje oko 10-letnia. Obok był jej ojciec, zajęty myciem syna. Zażenowanie sięgnęło zenitu. Stałem zszokowany i zupełnie nagi, jak mnie pan Bóg stworzył!

Poirytowany gliwiczanin zwrócił ojcu dziewczynki uwagę: „Weź się, pan, zastanów, to jest męski prysznic! Weź, pan, stąd to dziecko!”.

Tata najpierw nie reagował, potem zaczął się kłócić i krzyczeć.

Nazwał naszego czytelnika chamem i groził, że wezwie policję. Wyszło na to, że pan Jacek jest zboczeńcem, pokazującym się nago dzieciom na miejskim basenie. Może przecież brać prysznic w ubraniu, prawda?

Wszystko rozeszło się po kościach, policji ostatecznie nie wezwano – ojciec umył syna, zabrał dzieci i wyszedł, a pan Jacek założył ubranie. Niesmak pozostał…

Pytanie, co by było, gdyby tata dziewczynki faktycznie zadzwonił na komisariat. Okazuje się, że sam ukręciłby na siebie bicz.

– Funkcjonariusze sporządziliby z tej interwencji notatkę i najprawdopodobniej złożyli zawiadomienie do sądu rodzinnego o niewłaściwym sprawowaniu opieki nad córką oraz narażeniu jej na demoralizację – tłumaczy podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. – Sprawę rozstrzygnąłby sąd.

W każdym razie „wyluzowany” tatuś mógłby mieć kłopoty, gdyby sąd uznał, że źle wychowuje dziecko. Można by mu, na przykład, ograniczyć prawa rodzicielskie lub przydzielić kuratora.

Olimpijczyk podlega Miejskiemu Zarządowi Usług Komunalnych w Gliwicach. Rzeczniczka prasowa MZUK, Marzena Sosnowska, potwierdza, że tak jak na każdej krytej pływalni, znajduje się tu specjalna przebieralnia dla rodziców z dziećmi. Wyraźnie oznakowana jako szatnia rodzinna.

– Każda z szatni jest opisana – damska, męska, rodzinna. Rodzice z dziećmi powinni korzystać z tej ostatniej i zwykle tak właśnie się to odbywa – Sosnowska dodaje, że w sprawie incydentu opisanego przez naszego czytelnika MZUK nie otrzymał żadnej pisemnej skargi.

Szatnia na Olimpijczyku często pełna jest mężczyzn. Jedni biorą prysznic (nie ma tu zasłonek czy drzwi), inni przebierają się przy szafkach – kabin, w których można to zrobić dyskretnie, jest niewiele, więc nikt nie chce czekać, aż ktoś inny się ubierze. Wprowadzona do takiego miejsca 10-latka może więc zobaczyć „Adamów” więcej.

Od ostatniego incydentu pan Jacek był na Olimpijczyku kilka razy i twierdzi, że sytuacja się powtarza.

To znaczy – rodzice wciąż wchodzą z dziećmi do przebieralni dla dorosłych. Ojcowie z córkami do szatni męskiej, a matki z synami – do damskiej. Nie wszyscy, rzecz jasna. Ale jedna mała dziewczynka, oglądająca nago dorosłego pana, to i tak za dużo.

Marysia Sławańska

37 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
rovit
22/06/2021 12:31

Nie tylko pływalnie to żenada organizacyjna ale też plaża w Czechowicach. Spęd psów pławiących się w wodzie, odpalanie grilla na piasku, puszczanie głośnej „muzyki” i ryzyko chamskich odzywek gdy się zwróci uwagę. Najgorsze jest to, że ci którzy chcą spędzić chwilę nad wodą przestrzegając zasad i regulaminów z góry stoją na straconej pozycji.

treya50
22/06/2021 15:35
W odpowiedzi na  rovit

Na czechowice udaje się głównie patologia, bo to prawie darmowe wejście. Aluminiowa tacka (grill) podpalana zeschłymi liśćmi, szyszkami i czym kto co znajdzie jest na porządku dziennym. Lepiej zapłacić więcej i spędzić czas na kąpielisku z prawdziwego zdarzenia, bez kąpiących się psów !

Juro
22/06/2021 16:40
W odpowiedzi na  rovit

Dałem sobie spokój już dawno. Mocne słońce i woda to magnes na patologię. Przykro mi że generalizuję ale takie są moje doświadczenia. Pozdrawiam

Anna
22/06/2021 17:08

W szatni rodzinnej rodzice nago nie stoją – wiem bo chodzę tam z córka. A w takiej gdzie są sami faceci moga sobie stać na golasa – nie powinno tam być dzieciaków.

Mika
22/06/2021 10:59

W naszym kręgu kulturowym to rzeczywiście nieobyczajne zachowanie tatusia. Ciekawe gdzie jeszcze prowadza to dziecko i jakie filmy mu puszcza?

Mistrzo
22/06/2021 12:54

Urząd Miejski powinien zrobić kontrole natychmiastową i wprowadzić odpowiednie służby by takich nie było incydentów. Ja też to widziałem i co za każdym razem wzywać policje mam. Niestety najważniejsza jest kasa a nie dobro ludzi.

Ad
24/06/2021 16:56
W odpowiedzi na  Mistrzo

Zgłoś w UM, może zamontują tam kamery monitoringu miejskiego, przy takiej jakości nagrań i tak ptaszków nie byłoby widać…

Gość
23/06/2021 08:16

Dlaczego personel pływalni nie reaguje na takie sytuacje? Przez wiele lat regularnie korzystaliśmy z Olimpijczyka i, niestety, potwierdzamy problem. Dotyczy zwłaszcza dzieci ze szkółek pływackich. Mamusie w strojach wyjściowych przebierające swoich synów w damskiej szatni…Rozumiemy, że może w części dla rodzin brakuje miejsca ale pewne sytuacje są niedopuszczalne. Odpowiedzialność spoczywa na pływalni.

Marcin
24/06/2021 11:24
W odpowiedzi na  Gość

Jeżeli w szatni rodzinnej brakuje miejsca, to zadaniem właściciela powinna być rozbudowa miejsca. Skoro jest „popyt” i zainteresowanie taką szatnią, to co stoi na przeszkodzie?
A co do rodziców to rozumiem, że to taka strategia wychowania. „Ucz się dziecko – nam się należy, a inni mają się do nas dostosować”.

Adam
22/06/2021 18:28

Rodzinka słowem silna. Janusz i Grażynka i 5 bąbelków. Wszystkie na+500

Ad
24/06/2021 16:59
W odpowiedzi na  Adam

Komentarz ni z gruchy, ni z pietruchy, ale skoro miałeś zamiar „coś” napisać…

Wrzodzisław
24/06/2021 20:55

Nie pochwalam latania z wacławem na wierzchu po mieście, ale nie bardzo rozumiem, dlaczego zobaczenie nagiego człowieka przez dziesięciolatkę ma tę ostatnią doprowadzić do moralnego wykolejenia….

Cliper
22/06/2021 21:27

Sytuacja na basenie nie ulega komentarzu, Co do Czechowic to rzeczywiście,w niedzieny wczesny ranek(8)objechałem ośrodek liczne grupki piwoszy zasiadało w co atrakcyjniejszych miejscach

666
22/06/2021 22:28

Narodowy imbecylizm już dawno sięgnął zenitu w każdej dziedzinie życia. Ale co dalej bo wygląda to wszystko na poważną chorobę pochodzącą z przerostu dobrobytu u jednych i choroby psychicznej u innych z powodu zbyt szybkiego tempa zmian w codziennym życiu.

Obserwując
22/06/2021 12:40

Suweren nie potrafi przestrzegać prostych zasad.

OLO
24/06/2021 11:13

aresztowac ta 10 latke. ostatnio pisaliscie o rowerzyscie co podglada zza krzakow ubrane dzieci na placu zabaw. A teraz tutaj mamy ze to nie rowerzysta tylko to dzieci podgladaja. I KTO TU WINNY

chank
22/06/2021 21:47

W temacie nagości w szatniach: Nie wiem czy uda mi się za mego życia, doświadczyć wyluzowanych, niezakompleksionych i z głową pełną rozsądku rodaków. Co to za społeczeństwo, w którym wszyscy wszystkich się wstydzą, udają że nie ma nagości i zakrywają się jakimś wyimaginowanym autorytetem moralnym by pouczać innych? Dramat.

Balcerkowa
24/06/2021 18:37
W odpowiedzi na  chank

Naprawde jesteś taki wyluzowany? Róbta co chceta? Coś w rodzaju ideologii gender która w tym tempie za jakiś czas zacznie promować prezerwatywy dla dzieci itp? A może po prostu bardzo Ci sie spodobowała ta sytuacja? Idziesz zaraz za krzaczory przy placu zabaw gdzieś zdala od swojego miejsca zamieszkania? Zejdź buraku na ziemię z tą swoją antymoralnoscią.

Rett
22/06/2021 12:55

Fakt, że w wieku 10 lat dziecko powinno samo zadbać o siebie w odpowiedniej szatni, ale też dziewczynka w tym wieku mogłaby panu Jackowi odpalić, że jest naprawdę chłopakiem, ucinając dalszą dyskusję. I co wtedy?
Inna rzecz, że kabiny lub przegrody przydałyby się ze względów higienicznych, by osoby korzystające z prysznica nie ochlapywały się nawzajem.

Piotr
22/06/2021 12:11

Nauczcie się tak projektować, że w przebieralni ma być jedna osoba, a szatnia to jest w teatrze na ubrania zimowe. Dwie muszle w jednej kabinie to jest w Rosji, a okazuje się, że elity Gliwic też nie potrafią myśleć.

Egon
22/06/2021 12:26
W odpowiedzi na  Piotr

Pływałem, po czym poszedłem pod prysznic. Stałem w stroju adamowym, jak to pod prysznicem, chciałem już wyjść, odwracam się, patrzę…

Gliwiczanin
23/06/2021 10:52

Jak byłem mały, mam 30 lat, to nie było rordzinnych szatni, tylko szło się z mamą za rękę do damskiej. Może ludzie nie wiedzą, że są szatnie rodzinne. Nie osądzajmy zbyt pochopnie

kop
22/06/2021 15:34

Może zbyt rzadko bywam na tego typu obiektach, ale nie spotkałem facetów biorących prysznic w „stroju adamowym”

Adi
23/06/2021 21:41
W odpowiedzi na  kop

No to faktycznie rzadko bywasz …

sceptyk
22/06/2021 12:55

Prysznice na basenach są nie po to, żeby się myć, ale po to żeby spłukać z siebie chlor! To po co jeden z drugim gacie ściąga? Czyżby był w tym jakiś cel?…

Absurd
22/06/2021 17:06
W odpowiedzi na  sceptyk

A jak jeden z drugim chce te mokre gacie zwyczajnie przebrać na suche? Nie może tego zrobić w męskiej szatni bo jest zbokiem?

LASZLO
22/06/2021 18:08
W odpowiedzi na  sceptyk

Brudasie !!!
Prysznice są na basenach przede wszystkim nie po to żeby spłukać chlor po pływaniu ( to ich funkcja dodatkowa ) ale po to aby PRZED PŁYWANIEM SIĘ DOBRZE UMYĆ – I ZE WZGLĘDU NA WYŻSZĄ SKUTECZNOŚĆ POWINNO SIĘ TO CZYNIĆ NAGO

sceptyk
23/06/2021 06:43
W odpowiedzi na  LASZLO

@leszlo, ja nie idę na basen, żeby się umyć! (jak ty), ale po to, żeby popływać, tak na marginesie to myje się w domu i brudasem nie jestem! U ciebie może jest inaczej, myślisz w środę sobie eee tam w sobotę idę na basen to sie wtedy umyje :)

LASZLO
23/06/2021 19:04
W odpowiedzi na  sceptyk

jeśli uważasz że skoro umyłeś się w domu to już nie musisz się umyć przed pływaniem to jesteś superbrudasem ( chyba że mieszkasz na terenie Olimpijczyka – wtedy jesteś tylko brudasem )

Czysty
23/06/2021 10:14
W odpowiedzi na  sceptyk

Kolejny brudasek, który nie czyta regulaminu pływalni. Przed wejściem do basenu należy się dokładnie umyć, później takie brudaski roznoszą bakterie kałowe w wodzie…

sceptyk
23/06/2021 12:17
W odpowiedzi na  Czysty

@czysty, bakterie kałowe to masz chyba na powiekach! Obym sie nie mylił, bo mam nadzieje ze po dwójce myjesz to miejsce? Czy łazisz aż wyschnie i samo odpadnie?

Prawda
22/06/2021 16:47

Ludzie ,jak juz wczesniej napisano,nie sa do mycia brudnych dup tylko zeby chlor splukac. DUPE MYJTA SE W DOMU I NIE PREZENTUJCIE NAOKOLO SWOICH FUJAR . Splukac sie pod prysznicem i TYLE.
Chcesz palanta pokazywac to idz na plaze nudystow.

LASZLO
22/06/2021 18:10
W odpowiedzi na  Prawda

Brudasie !!!
Prysznice są na basenach przede wszystkim nie po to żeby spłukać chlor po pływaniu ( to ich funkcja dodatkowa ) ale po to aby PRZED PŁYWANIEM SIĘ DOBRZE UMYĆ – I ZE WZGLĘDU NA WYŻSZĄ SKUTECZNOŚĆ POWINNO SIĘ TO CZYNIĆ NAGO.
Przez brudasów o twoim myśleniu roznoszą się bakterie kałowe etc

Prawda
22/06/2021 20:19
W odpowiedzi na  LASZLO

Cytat-„PRZED PŁYWANIEM SIĘ DOBRZE UMYĆ…. -koniec cytatu. WNIOSKUJE PO WYPOWIEDZI ,ZE Z BRUDNA DUPA CHODZI PAN NA BASEN .NIEŁADNIE A WYZYWA MNIE Pan od brudasow na podstawie tylko mojej wypowiedzi .CZY CZASEM NIE ZLAPAL PAN TAKIEJ BAKTERII?

LASZLO
23/06/2021 19:10
W odpowiedzi na  Prawda

czytanie ze zrozumieniem jest trudne ale warto próbować . Tak jak warto myć nie tylko **** ( w czasie upałów niemyte pachy Waszmości zapewne śmierdzą bardziej niż moja szacowna dupa !

S nat
22/06/2021 13:44

Właśnie, W-wa ja też byłem z córką na tym basenie i gdzie miałem wejść, do babskiej czy męskiej?!!!!!!
Jest to zdeczka wqrwiajace…

San Escobar
22/06/2021 14:42
W odpowiedzi na  S nat

Czego nie zrozumiałeś? cyt.:”mimo że są oddzielne szatnie – damska, męska i rodzinna – rodzice zabierają swoje pociechy do przebieralni dla dorosłych”.