Szybkie i wygodne pożyczki pozabankowe online

wp


W obecnych czasach chcemy załatwiać wszystkie sprawy szybko i sprawnie. Nikt nie ma czasu na stanie w kolejce przez kilka godzin czy załatwienie sprawy urzędowej kilka dni, bo trzeba donieść kolejny dokument. Dlatego też i pożyczanie pieniędzy musiało zostać usprawnione. Ale nie przez banki, a przez firmy pożyczkowe. To one jako pierwsze zaoferowały możliwość zaciągania pożyczek online. I świetnie się to przyjęło. Otrzymanie pożyczki w kilkanaście minut jest naprawdę dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Jak działają pożyczki online w praktyce?

 

Podstawy prawne pożyczek online

Tak naprawdę każda pożyczka opiera się na trzech głównych ustawach. Pierwsza to Ustawa Kodeks Cywilny, druga to Ustawa o Kredycie Konsumenckim, a trzecia to tzw. Ustawa Antylichwiarska. Te przepisy obejmują zarówno pożyczki gotówkowe do ręki, jak i pożyczki online. Z tego powodu mamy pewność, że pożyczka pozabankowa online to nie chwyt marketingowy, a realnie świadczona usługa finansowa na jasnych i klarownych zasadach.

Ponadto każda pożyczka musi być udzielona w formie umowy cywilnoprawnej. Na szczęście taka forma umowy jest bardzo prosta i czytelna dla każdego. Dużą zaletą pożyczek jest fakt, że zgodnie z definicją jest to zobowiązanie udzielane na dowolny cel, a pożyczone środki przechodzą na własność pożyczającego. Oczywiście ten jest zobowiązany do spłaty pożyczki w określony sposób i w określonym terminie. 

Jak wziąć pożyczkę przez Internet?

Jest bardzo dużo firm, które udzielają pozabankowych pożyczek online. Należy wybrać tę, która ma dobrą opinię i atrakcyjną ofertę. Warunki promocyjne ofert często się zmieniają, dlatego jeśli mamy możliwość, dobrze jest sprawdzić między sobą kilka aktualnych ofert. A kiedy już znajdziemy tę, która najbardziej nam pasuje, wystarczy złożyć wniosek. Na stronie firmy pożyczkowej wybieramy kwotę, rodzaj i czas spłaty pożyczki. Samodzielnie każdy klient wybiera kwotę, jaką jest zainteresowany. Daje to możliwość dopasowania pożyczki, do naszych rzeczywistych potrzeb. 

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku. Wystarczy uzupełnić dane osobowe, jak z dokumentu tożsamości, a później przejść do oświadczenia finansowego. Wpisane dochody oraz źródło ich uzyskiwania muszą być prawidłowe, ponieważ takie oświadczenie na mocy prawa jest równie ważne jak dokument wydany z zakładu pracy. Po wypełnieniu tych informacji kolejno zaznaczamy zgody na weryfikację danych w bazach i przelewamy drobną opłatę weryfikacyjną, zazwyczaj w postaci 1 grosza lub maksymalnie 1 zł.

Później pozostaje czekać na odpowiedź od firmy pożyczkowej. Składając wniosek w godzinach pracy przedsiębiorstwa, mamy pewność, że odpowiedź nastąpi szybko. Jeśli nie trafimy na dzień pracy, konieczne może być poczekanie do kolejnego dnia roboczego na odpowiedź. Jednakże większość firm działa 24/7, a wnioski weryfikowane są na bieżąco. Ponadto w wielu firmach ten proces jest już zautomatyzowany, dzięki czemu od złożenia wniosku do wypłaty pieniędzy na konto, może minąć zaledwie 15 minut. Wiele firm pożyczkowych w swojej ofercie ma błyskawiczne pożyczki od ręki, właśnie w 15 minut.

Zalety pożyczek pozabankowych

Już sam fakt, że można wziąć pożyczkę przez Internet, jest ogromną zaletą. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby otrzymać potrzebne pieniądze. Jest to zdecydowanie szybszy sposób niż wzięcie kredytu bankowego. A do tego anonimowy. Nikt nie zobaczy, że wchodzimy do placówki finansowej. Nie są potrzebne również zaświadczenia od pracodawcy o zarobkach.

Otrzymanie przelewu na wskazane konto bankowe lub możliwość wypłaty na czek, jest świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy mieć szybki dostęp do pieniędzy. Ponadto można wziąć szybką pożyczkę do spłaty w kilkadziesiąt dni, ale równie dobrze można wnioskować o pożyczkę ze spłatą w ratach. Dzięki regulacji kosztów ustaw,ą takie pożyczki nie są też bardzo kosztowne. Obecnie ich RRSO jest niekiedy nawet niższe niż ofert bankowych, co również jest wielkim plusem pożyczek pozabankowych online.

Więcej informacji na temat pozabankowych pożyczek online znajdziesz na stronie https://netcredit.pl/

materiał partnera