Tak wygląda park Chrobrego po “Runmageddonie”. Organizator ma czas na usunięcie szkód do piątku

Kilka dni temu w parku Chrobrego odbyła się kolejna edycja imprezy Runmageddon, skupiającej miłośników ekstremalnych przeżyć sportowych. W rezultacie biegu w wielu miejscach w parku pozostały zniszczenia. MZUK uspokaja, że zostaną usunięte.

Teren Parku Chrobrego podobnie jak w roku 2019, został udostępniony na wniosek organizatorów wydarzenia.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych, wydając zgodę na udostępnienie terenów zielonych, każdorazowo zobowiązuje wnioskodawców do uporządkowania terenu po zakończeniu imprezy. Podobnie było i w tym przypadku – informuje rzeczniczka prasowa MZUK, Iwona Janik.


Organizatorzy wydarzenia zostali zobligowani do usunięcia powstałych w skutek imprezy szkód, w terminie do 17 lipca 2020 r. W innym przypadku Miejski Zarząd Usług Komunalnych zleci prace związane z odtworzeniem zieleni firmie zewnętrznej, a kosztami obciąży organizatorów imprezy – zapewnia Janik.

(nmm)
fot. A. Witwicki

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
I bardzo dobrze

To raczej armagedon a nie runmagedon. Tak to jest jak się wpuści wieprze na salony.
Inna rzecz, że skutki zezwolenia na taką imprezę też są do przewidzenia i może następnym razem wydający decyzję o zgodzie wykonają uprzednio pracę myślową.

Persching

No, ale niech sobie niszczą, niech upajają się swoją pasją, tylko niech potem wszystko zostanie posprzątane.

I bardzo dobrze

Tylko, że takie sprzątanie nigdy nie przywraca 100% pierwotnego stanu.

Marta

I tak był tam syf

4WD

Właśnie, z ust Marty, padła odpowiedź dlaczego Gliwice są zasyfione. Prymityw, gdy zobaczy syf – nasyfi na 100%. Ale nawet prymityw, gdy zetknie się z czystością zachowa czystość.

Marta

Takie zycie

Jan

juz sobie wyobrazam jak pieknie masz w mieszkaniu

xants

Jakim trzeba być ****, żeby coś takiego zorganizować w parku?? Może jeszcze szambo tam wylać i nazwać to jakimiś zawodami? Mało mamy jakiś nieużytków gdzie można takie coś zrobić?

Ampuła

Na mordę o bruk wylać łajzę z MZUK, który zgodził się na dewastację parku w Mieście Ogrodzie.
Igrzyska watahy ludzkiej dziczy, polegające na rwaniu darni i ryciu kolein, oczywiście musiały się odbywać w centrum uwagi i przy aplauzie.
A powinny być zesłane na margines, w teren wymagającym rekultywacji po pożarze składowiska toksycznych odpadów albo gdzieś na zrąb wiatrołomów, w nadleśnictwie nawiedzonym przez tornado.

Beton

Wystarczyło igrzyska zesłać na teren giełdy samochodowej i nie byłoby tematu.

treya50

Albo na Wilcze Doły

A7

wyschnie to błoto do 17 i jakos sie tam ktos dogada. Zrobią to za miejskie pieniądze i będzie git

DD

Nie tylko git ale przede wszystkim gift.

Urko

“…skupiającej miłośników ekstremalnych przeżyć sportowych.” Ekstremalnych ? W spokojnym parku ?
Niech sobie biegi zorganizują na DTŚ w godzinach szczytu . Najlepiej z zasłoniętymi oczami . Do uprzątnięcia skutków wystarczy jeden przejazd tzw. polewaczki

Gliwiczanin

Zakaz organizacji takich imprez na terenach publicznych, niech się bawią na Wilczych Dołach.

4WD

Albo wokół giełdy.

eol

Widocznie nigdy nie był(e)aś na Wilczych Dołach.Na poligon ich wysłać tam miejsca pełno a trepy i tak nic tam nie robią.

Obserwujący

Garstka zapaleńców zrobił sobie “ekstremalny bieg”…zostawiając po sobie bałagan.Suweren ma w nosie porządek,niech inni sprzątają.
Bezmyślnością było w ogóle udostępnienie tego parku.Ktoś w o ogóle pomyślał,organizator nie pomyślał.Masakra.
A jak coś jest robione dla rowerzystów to wielka histeria i lament.

Imiu

W cyrku nie takie akcję się robi a termin mistrzowski jak w Polskiej piłce nożnej i polityce.

Tymon

Tramwaje odchodzą do lamusa, w ich miejsce z powodzeniem wchodzą elektryczne autobusy. Wszystko ma swój początek i koniec, a uparte brnięcie w pomysł przywrócenia tramwaji tylko może krwi napsuć nic więcej. Zróbmy krok w przód zamiast kroku w tył

Pasażer

Tramwaj ma wiele zalet w porównaniu do elektrobusu (ma też i wady, ale dlatego najlepiej gdy miasto jest skomunikowane w systemie mieszanym – tramwaje i autobusy). A żeby nie być gołosłownym – zalety: – Jest ekologiczniejszy (nie ma potrzeby okresowych utylizacji ton akumulatorów, i wymiany opon). – Jazda tramwajem (po dobrych torach i dla elektrobusu dobrych drogach) jest o wiele bardziej komfortowa. – Nie emituje zanieczyszczeń (elektrobus emituje je w mniejszym stopniu niż autobus ale emituje pył z klocków hamulcowych oraz opon). – Zużywa mniej energii ze względu na niemal zerowe opory toczenia oraz korzystanie z energii bezpośrednio z sieci… Czytaj więcej »

Run Forrest, run!

To skoro do 17 lipca mają usunąć uszkodzenia, to po co szanowna Redakcja pokazuje dnia 16 owego miesiąca te zdjęcia, iście z argagamedonu czy akopalipsy? Chyba tylko żeby szanowni min. Obserwujący, Urka, Imia czy inne Ampuły mogły dokonać na forum ipsacji… Bo tylko ta czynność wydaje się być dla nich codzienna. Sportowe ruszenie 4 liter to ponad ich siły.

Obserwujący

Blebleble..dalej “biegaj” sobie okazyjnie…blablalbla

Imiu

Faktycznie dałeś dowód temu że tylko ty ruszasz tymi 4 literkami.

Runmageddon

Do tej pory zorganizowaliśmy 70 imprez i z każdej mamy referencje o pozostawieniu terenu we właściwym stanie. Jak jest mokro, trawa niszczy się pod nogami uczestników i kołami samochodów obsługi – wiedzą to i właściciele terenu i organizatorzy. W takich sytuacjach siejemy trawę i wkrótce nie ma po nas śladu (2-5 tygodni – zależy, jak bardzo pada po evencie).
Zresztą, to trzecia impreza w Gliwicach i po poprzednich też wszystkie podniszczenia były natychmiast usunięte.
Pozdrawiamy i zapraszamy do udziału i kibicowania przy kolejnych wydarzeniach! :D
Jarek Bieniecki
Prezes FUNDACJI RUNMAGEDDON

PS. Zapraszam również do pozytywnego myślenia zamiast obrażania zainteresowanych. :*

Ampuła

Dlaczego wdeptujecie trawę w błoto i ryjecie koleiny w warunkach parkowych, gdzie darń jest delikatna i z założenia pełni funkcję ozdobną? Czy występy zblazowanych herosów muszą zostawiać ślady na 5 tygodni?
Nie stać was fizycznie czy raczej mentalnie, na zorganizowanie sobie dewastujących igrzysk w naturalnie trudnych warunkach gołoborza, zrębu, kamieniołomu czy mokradeł?
Trzeba popisywać się tępym wysileniem “na mieście”?

Urko

@ Ampuła “…w naturalnie trudnych warunkach gołoborza, zrębu, kamieniołomu czy mokradeł?..”
Taaaa…. A może tym “stronkmanom” skonfiskować jeszcze smartfony i w zamian rozdać busole i kserokopie mapy sztabówki ? Jak znam życie 95 % odpadłoby na skutek spocenia i odwodnienia po 10 minutach prób zorientowania mapy i wytyczenia 1-go azymutu …

WRD

Ty to jakiś chadkor jesteś. Widziałeś jak mapy samochodowe zbierają kurz w empiku? Tylko gpsy. Jak się w góry wybiorę i zobaczą zwykłą mapę to zdjęcia ze mną sobie robią.

WD-40

Głupoty opowiadasz. Ja widziałem jak sobie ludzie robili zdjęcia z kolesiem, który miał telewizor do ręki przypięty, czopki z kabelkami powkładane w różne otwory, jakieś węzły, jakieś guzy,…wystawały mu spod bluzy.
Za to, gdy spotkałem w Bieszczadach grupę komandosów podczas selekcji wojsk specjalnych to mieli jednak klasyczne kompasy i mapy.
Zapytaj kogokolwiek chodzącego po górach, co sądzi o wszelkiego rodzaju apkach itp. wynalazkach. 98% wybiera klasyczne mapy.

SGx3

Audytorium to główny powód takich spędów..
Gołoborza – Zwykle w górach. Trzeba tam najpierw wleźć, względnie wpedałować (teraz łatwiej bo elektryki są). Może terenówką lub traktorem podrzucą. Gawiedź nie pstryka fotek. Odpada.
Zręby – drwale są zainteresowani odbijaniem flaszki, a nie skaczącą pstrokacizną między karpami. Wiewiórki ziewają. Nie ma gawiedzi do pstrykania fotek. Odpada.
Kamieniołom – Osadzeni tam głazy łupią (tak na filmach było). Kilofami nie da rady pstrykać fotek. Można za to nogę rozciąć na butelce po jabolu. Odpada.
Mokradła – Pijawki, poza tym komary nie pstrykają fotek. Odpada.

Wacek

Miasto nie powinno panu wydawać pozwolenia na takie imprezy na terenie parków i zieleńców utrzymywanych z podatków. Ma pan hałdy i nieużytki do dyspozycji i tam niech pan po imprezie sieje trawę, bo przecież nie kala się pan choćby wyrównaniem pooranego terenu, ale nie dość, że odbiera innym park na czas swojej imprezy, to później przez wiele tygodni wygląda jak pobojowisko.

Obserwujący

Powinniście wynajmować na stałe jakieś ruiny, których w glajwicach jest pełno i tam urządzać te swoje biego- maratony.
Posadzicie trawę i dalej widać koleiny.
Pozdrawiam i życzę więcej myślenia.

Widzę skazę na "krysztale"

Pochwal się pan, jakie to dwie imprezy były waszym dziełem a my, mieszkańcy wystawimy referencje. Te urzędowe możesz pan sobie ws… wstawić w ramkę i powiesić w gabinecie.
Bo urzędnik to inna rasa. Taki statystyczny urzędnik nie widzi niczego złego przykładowo w wiecznym evencie przed zamkiem w Ogrodzieńcu

eol

Trawa nawet jak sucho jest to podeptana trudno odrasta a czasem wcale. I coż źe posiejecie trawę, przez całe lato trzeba będzie patrzeć na to co zostawiliście.

Won

Po to jest trawa żeby po niej biegac, a nie ogrodzić i patrzec

Ampuła

Tak chrząka locha do pasiaków, zachęcając je do stratowania darni rapciami i zbuchtowania ryjem.