Tegoroczny korowód studencki odwołany. “Ze względu na żałobę po śmierci górników”

Podczas tegorocznych Igrów Politechniki Śląskiej nie odbędzie się tradycyjny korowód studencki.

– Ze względu na apel wojewody Jarosława Wieczorka dotyczący żałoby po tragicznej śmierci górników, Korowód Studencki zostaje odwołany, pozostałe imprezy odbywają się bez zmian – informuje nas Martyna Apel, organizator ds. Promocji Igry 2018.

Do tragicznego w skutkach wypadku w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju doszło w sobotę 5 maja. W skutek silnego wstrząsu zginęło pięciu górników, których ciała odnaleziono i wydobyto na powierzchnię podczas wielodniowej akcji ratowniczej. W środę wojewoda Jarosław Wieczorek zaapelował, aby w związku z tragedią na znak żałoby nie organizować w czwartek 17 maja imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego.

Przypomnijmy, podczas tegorocznych Igrów Politechniki Śląskiej wystąpią m.in. Bokka, Pokahontaz, Koniec Świata i Bracia Figo Fagot. Szczegółowy plan wydarzeń można znaleźć tutaj.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Student
Student

Proponuję odwołanie piwnych karczm czyli zalewania ryja w Barbórkę

KIKA
KIKA

no z tym Twoim niechlujnym językiem ( ryj) nie wypowiadaj się na forum publicznym ( w DOMKU możesz)—STUDENCIE

Student
Student

@ KIKA Jako kobieta na karczmie piwnej nie byłaś z prostej przyczyny ; kobietom wstęp wzbroniony jest. Zapewniam,że użycie rzeczownika ryj w stosunku do uczestników jest zasadne.

Ewa
Ewa

W majówkę na drogach zginęło 60 osób, co Gliwice mają do jastrzębia???

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Część z nich też była w pracy.
Nie powinniśmy również ogłosić żałoby?

Bardzo szczerze współczuję rodzinom tych, którzy zginęli w kopalni, ale obawiam się, że “upublicznianie” ich żałoby wcale im nie pomoże, a przeciwnie, może sprowokować potoki hejtu.

Michał
Michał

Żałoba żałobą, ok, nie będzie korowodu bo tak. Tylko w czas sobie przypomniał, jeden dzień przed i to całe Igry chciał odwołać. To jest po prostu niepoważne. Szkoda górników, ale sami godzą się na takie warunki pracy i niestety muszą się liczyć z ryzykiem. Albo zmienić zawód.

Rocky
Rocky

Niech zamkną na cały tydzień wszystkie sklepy z alkoholem w JASTRZĘBIU, a bracia górnicy niech finansowo wspierają rodziny zmarłych. Przecież dostali podwyżki +400, które im się należały a Nam się NIC NALEŻY!!!

KIKA
KIKA

Ale z Ciebie bije zawiść –idż i też pracuj w kopalni , to wtedy będziesz inaczej myśleć i pisać!!!

Urko
Urko

Większość uczestników tego forum jest zbyt inteligentna , żeby “iść i pracować” na grubie

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Tamci poszli pracować do kopalni wyrokiem sądowym, czy z własnej woli?
Jak się nie podoba – zawsze można pracę zmienić. Bezrobocia prawie nie ma.

Mułła Safan Dułła
Mułła Safan Dułła

Słuszna decyzja. Nie ze względu na tragicznie , na posterunku pracy poległych górnikow. Ze względu na rozpoczynający się ramadan

Ampuła
Ampuła

Chory absurd czczenia świętej krowy wunglownictwa. Blisko dwutygodniowa akcja ratunkowa na głębokości 1000 m, w urągających ludzkiemu rozumowi – ale tam naturalnych! – warunkach geologicznych, czyli przy zabójczym stężeniu metanu, kosztowała pewnie z 500 milionów. Zapłacimy, zapłacimy… Zrobi się protokół zniszczenia i zapłacimy…

Joe
Joe

A wszystko dlatego, że dzięki Bogu żyjemy w cywilizacji łacińskiej. “Głodnych nakarmić”, “Spragnionych napoić”, … , “UMARŁYCH POGRZEBAĆ”.

Ampuła
Ampuła

Pod Mt Everestem leżą niepogrzebane zwłoki. Na dnie mórz leżą niepogrzebane zwłoki. Oczywiście “niepogrzebane” w rozumieniu głosiciela jakiejś mitycznej “cywilizacji łacińskiej”, czyli bez wydłubania z wraku na dnie czy bez zniesienia z 7800 m n.p.m. na cmentarz nizinny. Formalnie jednak pogrzebane – urzędowo i emocjonalnie. Więc da się i tak się postępuje. W tej samej cywilizacji. Ale skoro ktoś upiera się, że warto wydłubywać wungiel z głębokości 1000 m., w atmosferze nasyconej wrogim człowiekowi metanem, to nie będzie miał oporów, żeby za 500 milionów wydłubać stamtąd zwłoki ofiar tej bezsensownej działalności. Dlatego, że to będą pieniądze ogółu, wzięte bez pytania.

Załamany Ampułą i resztą biedy
Załamany Ampułą i resztą biedy

Bezsensowne to jest Twoje istnienie człowieku (patrz jaki szacunek, nad wyraz, Ci okazuję). Jakby nie górnictwo węgla kamiennego to byś nie miał ani energii elektrycznej (żeby wypisywać te bzdety, bo nic innego w życiu nie masz do roboty), ani energii cielnej w domu (wymarzła by Ci d.pa to może byś ją ruszył do roboty, a nie kadził w internecie). Wszyscy, którzy macie jakieś obiekcje co do górnictwa – współczuję wam ignoranci ;)

Ampuła
Ampuła

Z tępego przywiązania do wyrazu “robota” i żadnego poziomu wiedzy o źródłach energii domyślam się, że jesteś fizycznym umorusanym specjalnej troski, po zawodowej. Zatrudnionym w podziemiach żywego skansenu państwowej głupoty i ekonomicznego bezsensu. Szacunku nie odwzajemniam, bo szczerze uważam, że przy dzisiejszym stanie wiedzy, codzienne podróże do wnętrza Ziemi są dla idiotów.

ers
ers

@Ampuła
Ci ludzie nie żyją. Dzieci straciły ojców, a kobiety mężów. A ty tu pieprzysz farmazony i z nich szydzisz. Idź się stuknąć w łeb to może ci się jakimś cudem polepszy. O zasadności utrzymywania kopalń można też dyskutować w normalny sposób, a to co ty tu sobie urządzasz dla swojej uciechy po prostu jest jedną wielką demonstracją TWOJEGO IDIOCTWA.

KIKA
KIKA

Poczytaj z uwagą moje poprzednie do Ciebie odp.!!!Jesteś dziwnym adwersarzem , co to myśli , że zjadł wszystkie rozumy …Wydaje Ci się pewnie , że jesteś zabawny w tym co piszesz …Zdradż choćby SWÓJ wiek , ążżjestem ciekawa i powiem ,że mimo wszystko będę z TOBĄ czasem konwersować , a nuż uda mi się przekonać Cię do innego myślenia niż prezentujesz to dotychczas

Ampuła
Ampuła

Podaj swoje wymiary, to zobaczę, czy jest o czym konwersować.

666
666

Ta pusta KIKA do wszystkich fika…do garów babo!!!

KIKA
KIKA

A co byś sobie kupić chciał , gdybyś 500 mlm miał ???

Ewa
Ewa

I po 5 koła premi A udział w akcji

KIKA
KIKA

trzeba było Ci też brać udział w tym poszukiwaniu ( trudnym i niebezpiecznym ) czy byłby to Twój WOLONTARIAT –wątpię !!

Urko
Urko

To może tak hajery wraz z rodzinami zapłacą zaległe składki na ZUS. I te umorzone i wraz z odsetkami . Na ochotnika . W ramach wolontariatu .

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

@Urko. Całkowita zgoda. ZUS darował im składki w wysokości, za którą można postawić bardzo nowoczesną elektrownię atomową.

KIKA
KIKA

AMPUŁO !!!A czym sobie ogrzejesz “pupcię ” gdy wrócą zimy STULECIA ,a zamkną wszystkie kopalnie i jak TY to zwiesz skończy się EPOKA “”WUNGLWNICTWA “” ???!Pozdrawiam mimo to………………….

Rozum
Rozum

Czym ogrzeję ? Tańszym i bardziej kalorycznym węglem z Rosji lub Ukrainy

Załamany Ampułą i resztą biedy
Załamany Ampułą i resztą biedy

Od Ciebie zaś zalatuje szczylem co grosza na siebie nie zarobił, a myśli, że wszystkie rozumy pozjadał. Zapewniam Cie, że nie mam nic wspólnego z górnictwem, a jednak umiem współczuć i wiem, kiedy wypada siedzieć cicho. Przez takich osobników jak Ty traci się wiarę w ludzkość. Pozdrawiam Cie chłopcze i szczerze wierze, że Ci z wiekiem przejdzie ;)

Górnik
Górnik

Korowód powinien się odbyć. Ci z Wydziału Górniczego powinni defilować ze spuszczczonymi nosami na “kwintę”

KIKA
KIKA

A cóż takiego się stanie , jak nasi gliwiccy studenci nie pójdą się “wygłupiać”? ten jeden raz… .W Krakowie to były w latach 70 – tych cudne JUVENALIA !! Te gliwickie nie mogą się z tamtymi równać….

Browaroza
Browaroza

Trzodę i tak będą robić, tylko nie będzie ostentacyjnego przemarszu z browarem trzymanym za szyjkę

Anonim
Anonim

Co ma piernik do wiatraka?

HPP/:ByZyDuRy,z,PL

rrolch
rrolch

mąkę

Urko
Urko

To samo, co rum do rumaka :-)

rrolch
rrolch

i koń do koniaku

KIKA
KIKA

ALE SUCHAR , a wiesz co to !!!- masz dowcip na wysokim poziomie ?!?

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Ci ludzie poswiecaja zycie w duzym stopniu dla nas ryzykuja ich rodziny dziennie czuja strach. Powinnismy byc dumni z tych CIEZKO pracujacych ludzi. Kazdy z was kto nie zna zadnego gornika albo tej pracy powinien zamknac r….j

Dobroć
Dobroć

Proponuję odwołanie odwoływacza Igrów. Zakład że w obywatelskim głosowaniu przegra.

>>>
>>>

I bardzo dobrze. W ogóle powinni pozamiatać tę “imprezę”. Dość korków i chlewu bo pijana młodzież musi przedefilować z butelką piwa przez miasto.

delight
delight

Tak wygląda polokatolo, tak głosowaliście, tak macie. Igry zrobicie w czerwcu, jak spłacicie kary dla artystów i coś zostanie. A na przyszłość warto myśleć czy ślub kościelny, chrzciny i cały absurd zniewolenia. Ale wielu powie – super, będzie się żyło w ciszy i bez śmieci.

Michał
Michał

Jaką trzeba być nie czułą ****, żeby być tak obojętnym na śmierć innych ludzi, i myśleć tylko o tym żeby się dobrze bawić. Ciekawe gdyby ci palancie zmarła dziś matka, to wolałbyś iść jutro na imprezę, czy na pogrzeb…

Laborant
Laborant

Michał. Czegoś ty się nawdychał ? W Palestynie giną bojownicy. I co ? Mam z tej okazji będąc w Krakowie na Kazimierzu nie zawitać ?

Ewa
Ewa

Jacy bojowcy??? Mordercy i terroryści którzy smakują i dostają w łeb

Laborant
Laborant

Ewa .Zejdz z drzewa. W tych bojownikach nie znalazłaś chochlika ?

Joe
Joe

W tym ośmioletnia dziewczynka. No ale na pewno antysemityzm wyssała z mlekiem swej semickiej matki, więc uduszenie przez gaz jej się słusznie należało.

rrolch
rrolch

czym się różni “bojownik” od “terrorysty”?

a co
a co

Bojownik strzela z procy rzymskiej. Terrorysta ma pas Szahida czy jak mu tam

Ojciec Mateusz
Ojciec Mateusz

“bojownik” ma polską narodowość a “terrorysta” najwyżej obywatelstwo. No i jeszcze to, że “bojownik” płakał po polskim papieżu a “terrorysta” świętował.

Ludzka gnida
Ludzka gnida

Bycie idiotą nie gwarantuje, że cały świat będzie się razem z tobą zalewał łzami, tańczył, masturbował albo rzucał z balkonu, kiedy ci wygodnie. Tragicznych zdarzeń jest na pęczki, choćby każdego tygodnia na drogach, a żaden wojewoda z koziej dupy z tego powodu tańca śmierci nie ogłasza.

Drugi Michał
Drugi Michał

A jakby zmarła matka twojego sąsiada z końca ulicy, z którym nie rozmawiasz i go w sumie nie znasz to poszedł byś na imprezę czy na pogrzeb?

Ampuła
Ampuła

…a jakby tam nagle było przedszkole w przyszłości?

elkomendante
elkomendante

“Codziennie w Polsce ginie 15 osób. 170 zostaje rannych”…Wieczna żałoba czy bycie nieczułą ****? I co to za porównwnie, matka do randomowych pracowników kopalni.

KIKA
KIKA

Nie mogę czytać tych Twoich wypocin DILAJCIUNIU ! Nienawiść do czegokolwiek jest niebezpieczna …uważaj , A Ty jak czytam , nie znosisz Katolików ,wprost ziejesz nienawiścią . Przecież nikt Ci nie każe chodzić do kościoła !!!.Może kiedyś poczujesz potrzebę wyciszenia Twych niebezpiecznych emocji i złej energii i wtedy zechcesz sam tam pójść…Przemyśl sobie ( póki czas ) swoje patrzenie na świat .Warto skorzystać z dobrej rady .

Ojciec Ateusz
Ojciec Ateusz

Rada za radę: “katolik” piszemy małą literą.

anyzarg
anyzarg

przestancie sie wysmetniac