“To młodzi ludzie ze świeżością spojrzenia”. Wicepremier wspierał w Gliwicach kandydatów prawicy

– Gliwice są miastem bardzo dobrze się rozwijającym (…) natomiast na pewno byłoby dobrze gdybyśmy jako przedstawiciele rządu, mogli znajdować tu partnerów w osobach samorządowców

– powiedział podczas wizyty w Gliwicach wicepremier Jarosław Gowin.

– Przyjechałem tutaj wspierać kandydatów Porozumienia i wierzę, że mimo iż są to młodzi ludzie, to dzięki swojemu wykształceniu, dynamizmowi i świeżości spojrzenia zyskają zaufanie mieszkańców Gliwic – przekonywał Gowin.

– Możemy spokojnie powiedzieć, że program Zjednoczonej Prawicy to jest najbardziej obywatelski program w Gliwicach. Dlatego, że pisali go nie tylko politycy, ale także społecznicy

– mówił Petros Tovmasyan (Porozumienie), kandydat na radnego z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.
– To właśnie w gronie Zjednoczonej Prawicy znaleźli się społecznicy, Bartosz Rybczak, szef OSOM Gliwice, moja skromna osoba i członkowie Klastra Innowacji Społecznych – dodał Tovmasyan podczas środowego spotkania z mediami na gliwickim Rynku.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko
Urko

Ci “młodzi ludzie ze świeżością spojrzenia” powinni się zastanowić , czy chcą swoje karierę w polityce zaczynać ze wsparciem tego odpowiednika politycznej hmm…kobiety o niełatwej cnocie. Większego handlarza własną dup… , nie było chyba w polskiej polityce po 1989 r.

Joe
Joe

System sprzyja handlującym własnym zadem. Kandydat zamiast wystawić się na osąd wyborców wstawia swój zad do jakiejś partii czy komitetu, partia wpisuje go na listę kandydatów, wyborca głosuje na partie, kandydat wchodzi do sejmu a partii w zad a wyborców ma w zadzie.

Urko
Urko

To jakaś psychoza z tymi JOW-ami ? Nerwica natręctw ? To się da jakoś leczyć ? Zbierasz na leki ?

precz w lewactwem
precz w lewactwem

A ty jaki wolisz system wyborczy?
Jakiś średniowieczny? Chłopie jest 2018

?!
?!

Nie uda się w jednej to szuka w drugiej.

Strzykawa
Strzykawa

Petros Tovmasyan w 2014r startował na radnego z list Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza, okręg nr 2. Powinien każdą swoją wypowiedź od tego zaczynać

El
El

Tak, i powinien podkreślać dlaczego zaczynał, ale szczęśliwie tam nie skończył… Jego drogi z Frankiewiczem się rozeszły, warto prześledzić dlaczego. Frankiewicz też zmienia wsparcie – wypisuje się i zawiązuje koalicje jak mu pasuje, nie ze względu na interes miasta, ale własnych koterii, które trzymają go jak Breżniewa przy władzy. Tovmasyan ma własną drogę dla Gliwic, którą konsekwentnie realizuje.

?!
?!

Wśród kandydatów jest podobnie, Co najmniej jeden z nich 4 lata temu startował z zupełnie innej listy,

Spod Ratusza
Spod Ratusza

Podczas konferencji Gowin kłamie i manipuluje faktami w sprawie uchodźców, a Tovmasyan zarzuca kłamstwa aktorce, która pomagała uchodźcom i chciała wypytać Gowina. Tovmasyan brutalnie zablokował pytania aktorki i Gowin zwiał przed rozmową z obywatelami. Dla Tovmasyana nie liczy się uczciwa rozmowa z wyborcami, tylko polityczna reklama obliczona na prywatny zysk. Wstyd!

świrnięty Antoni Smoleński
świrnięty Antoni Smoleński

A “obatel” Czarnecki? :)

To jeszcz jest Polska?
To jeszcz jest Polska?

Następny Kraszan Kamaradżangma!

El
El

A o co Ci chodzi, jaki następny? Petros Tovmasyan jest znacznie bardziej gliwiczaninem niż Borys Budka… I nie chodzi tylko o czas zameldowania w tym mieście. Mała ojczyzna Budki, to jego portfel, kariera i żona – która zresztą jest jego cieniem, a nie odrębną osobowością. Wiesz coś w ogóle o Armenii, o tym dlaczego ten Ormianin z urodzenia stał się Polakiem i gliwiczaninem? Może właśnie dlatego, że nie ciążą na nim nasze historyczne uprzedzenia. Warto też nam się otrząsnąć.

To może się załapię
To może się załapię

Po co ten gumowy kręgosłup tu agituje? Przecież był już ministrem sprawiedliwości, był prawie ministrem MON.

?!
?!

Jak ostatnio J. Gowin był w Gliwicach to bardzo wychwalał Prezydenta Frankiewicza.

Ampuła
Ampuła

Mam nadzieję, że ugościli tego kruchtowego klęczona Gowina w epicentrum Klajstrowych Inwestycji Społecznie Prywatnych, czyli na leżaku pod kościołem. Psim żarciem z budy na kołach zakopanych do połowy w piachu.

puła
puła

Ampuła ty juz nudny jesteś, masz alergię na gościa

krzysztof
krzysztof

Tego kraju i Gliwic nie da się już uleczyć to co powie partia jest święte starczyło 30 lat i ludzie zgłupieli taki owczy pęd ku partiom nie możesz mieć własnego zdania bo cię partia wykluczy ze swojego grona ludzi na urzędzie i jesteś nikim.Partia to ograniczenie wolności………………..

miok
miok

30 lat mafii Zygmunta, tego potrzebują Gliwice

Joe
Joe

Przeczytałem ostatnio na jakimś blogu: “Od Gowina głupszy jest tylko Gliński”. Generalnie się zgadzam. Wybory za pośrednictwem partii i komitetów prowadzą do generacji samorządu, sejmu, i w ogóle państwa.

emigrant
emigrant

Zobaczcie facet przyjechał z jakieś Armenii, szkołę skończył, biznes robi, mówi po polsku jak naturszczyk a i w polityce postanowił się babrać, za PiSem nie przepadam, ale przyznać trzeba, że typek z niego niecodzienny

Światowid
Światowid

To niezła pułapka dla tzw. prawdziwych polaków, narodowców i nacjonalistów niechętnych obcym. Dziwne że na listach PiS nie ma ani jednego polskiego repatrianta z byłego ZSRR, a jest syn uchodźców. A dużo repatriantów sprowadzano do Polski wymachując patriotyzmem na prawo i lewo nawet w Gliwicach. Nagle się okazuje, że ci repatrianci to niezupełnie Polacy, tylko Rosjanie uczący się polskiego i potrzebnej wiedzy na specjalnych kursach, żeby zdać “egzamin z polskości”. Tylko dla polskiego dowodu tożsamości dającego wolną drogę do UE, a być może przykrywkę rosyjskiej agentury. Wybierzcie Tovmasyana, to będziecie co chwilę słyszeć, że głosował, ale się nie cieszył.

Hurt
Hurt

Do wielu Wietnamczyków w Gliwicach biznesowo nie ma startu, ale widać, że ambicje ma duże. O uchodźcach nawet na tym portalu pisano w komentarzach “ciapaci” i jestem ciekawy co się zmieniło. To raczej nie byli lewacy, a obecni koledzy partyjni i zwolennicy PiS i Porozumienia Gowina, który jak pamiętam, gorąco popierał Frankiewicza. No ale to tzw. “polska prawica”, więc schizofrenia i brak logiki jest czymś charakterystycznym w tym środowisku. :)

Beton
Beton

Przynajmniej wypowiedzieć się potrafi. Porównawczo patrz prezentacja przedwyborcza pewnej pani kandydatki

KBKS
KBKS

Jak tak wam się podoba, to trzeba było wystawić na prezydenta. Kariera biznesowo-polityczna Petrosa zaczęla się rozkręcać odkąd rządzi PiS. Przypadek?

?!
?!

Której i gdzie jest?

HAL
HAL

“Typek” to pejoratywne określenie? Ale faktycznie, jeżeli ZP postawiła na młodych, to dlaczego, któregoś z nich nie wytypowała na kandydata na prezydenta? Tacy są wykształceni, dynamiczni i ze świeżym spojrzeniem, że szkoda tracić taką okazję na jakościową zmianę. I z jakiego powodu tak nachalnie lansowany jest szeregowy członek, a nie szef społeczników, który cały czas stoi milcząco, gdzieś w cieniu? Słup społeczny?

Dobromir
Dobromir

Przyjechał jego ojciec.. Handlował na “Balcerku”. Petros został powity w Polsce. Co do działalności społeczną tego kandydata na radnego. Mam dziwne odczucia, że związana jest głównie z troską o własny biznes, napełnieniem kieszeni

roman
roman

to masz gówniane wrażenie, bo Petros nawet w biznesie jest zawsze otwarty na wspieranie działań lokalnych, facet działa społecznie od kilkunastu lat

31 lat
31 lat

Podaj własną i Petrosa definicję społecznictwa. Bo moja brzmi tak: jest to praca na rzecz innych, która _nie_podlega_wynagrodzeniu_. Dobromir w jednym się myli. Petros urodził się w Armenii (wtedy ZSRR, obecnie WNP). W wieku 8-9 lat trafił do Polski i został polskim prawicowym nacjonalistą. :))

Strzykawa
Strzykawa

W 2014 wspierał Zygmunta Frankiewicz i startował z jego Koalicji dla Gliwic na radnego. Jest naprawdę otwarty, obrotowy i uniwersalny !

Bernard
Bernard

Myślę,że właściciel restauracji ,w której goście po 50 minutach wychodzą głodni(po wcześniejszej rezerwacji) bez obiadu nie powinien raczej niczego obiecywać wyborcom

najedzony
najedzony

Ormiańska to jedna z lepszych knajp w mieście, gościu pokazał, że potrafi czymś zarządzać, coś dobrego stworzyć, chcemy w radzie liderów, a nie akwizytorów

emigrant
emigrant

można Petrosa nie lubić, ale knajpę zrobił za…..

Fanormianskiej
Fanormianskiej

Gościu nie zgadzasz się z nim politycznie to rozumiem ale czemu oczerniasz moja ulubiona knajpę, nie zagłosuje na PIS, nigdy ale Ormianska rules!

Ampuła
Ampuła

Nie chciałem jako pierwszy pisać na ten temat, bo mój stosunek do pseudospołeczniackiej prywaty ekipy z klajstra jest tu znany. Jednak miałem podobne zdarzenie w piwnicznej izbie przy Zygmunta. Sierpień , wczesne popołudnie, dzień powszedni. Wchodzimy z ulicy, miejsce jest, siadamy. Szybko podeszła dziewczyna, sprzątnęła ślady po poprzednich gościach. Ktoś z mojego towarzystwa był niedawno w tej piwnicy i jadł coś, co było smaczne. Zapytał, czy to “coś” jest. Nie było. Okej, menu zmiennym jest, może to i atut. Dziewczyna zniknęła. Wybraliśmy dania, czekamy. Przegadujemy pierwsze 15 minut. Ludzie wchodzą, siadają, obsługuje ich chłopak. Widać, że przyjmuje zamówienia i przynosi… Czytaj więcej »

Fanormianskiej
Fanormianskiej

Smutny, anonimowy hejterze. Facet przynajmniej nie boi się mówić co myśli pod własnym nazwiskiem. Tobie zostaje anonimowe onanizowanie do twoich smutnych historyjek. I wolę takiego bucowatego Petrosa, który może ponieść konsekwencje za swoje słowa niż takie smutnego człowieczka jak ty. Przepisy pozwalają wydobyć dane takich smutnych ludkow jak ty, obyś się kiedyś nie zobaczył w internecie swojej smutnej facjaty okraszonej bezkarnymi kłamstwami, które tu wypisujesz.

Lawasz
Lawasz

Nie strasz !!! – sam też jesteś anonimowy ! – jest wolność słowa i opinii .Na tej samej zasadzie ty możesz swoją facjatę zobaczyć

Ampuła
Ampuła

Przerwij czcze mielenie przez przypadki wyrazu “smutny” i do dzieła, do dzieła! Wydobywaj. Pisząc donos do dzielnicowego rozważ, że niczego na temat piwnicznej izby nie uogólniam. Nie napisałem, że tam zwyczajowo P.T. Szef zajmuje się otwieraniem okiem, bo z kuchni ciągnie wyziewem mielonego ścierwa. A jak idzie otworzyć okno, to zazwyczaj puszcza bąka między stolikami, bo to przejaw jego kultury. Coś, jak syte bekanie u Mongołów czy Buriatów. Nie napisałem, że wyczekane przez 40 minut żarcie było podłe, więc z zemsty ostentacyjnie zrzygałem się pod stolik, żeby ogół gości zachował to odpychające wspomnienie z pobytu w piwnicach przy Zygmunta. Żarcie… Czytaj więcej »

Beton
Beton

Sam lepiej uszczęśliw ludzi i odłącz sobie internet

HAL
HAL

Czekam kiedy widoczni na filmie pójdą drogą Andrzeja Buczkowskiego, który rzucił legitymacją PiS i przeprosił wszystkich znajomych za to, że namawiał, by głosować na tę partię. Wygłosił gromkie “pomyliłem się” i stwierdził, że jego – już była – partia jest groźna dla Polski.
To samo dotyczy partii Porozumienie i reszty przyklejonych do PiS bo wszyscy oni są jak w znanym powiedzeniu: przykleiło się g… do okrętu i krzyczy – płyniemy!

Strzykawa
Strzykawa

Stara się bardzo – już w 2014 r startował na radnego z list Koalicji Zygmunta Frankiewicza, nie udało się .Teraz zmienił front- bardzo to eleganckie i uczciwe.

mic
mic

GOWIN NIE WSTYD CI TYLKO DO STOŁKA SIĘ DOCZEPIĆ ZMIENIĆ POGLĄDY I TRWAĆ I TRWAĆ

PiSior
PiSior

Tovmasyan, wykaż swoje powiązania z okregiem 3, z którego startujesz, a dopiero potem próbuj nam układać życie…

kuba
kuba

Ale akurat Piotrek całe życie mieszkał na baildona i był związany z kościołem na Franciszkanów, chodziłem z nim do podstawówki

Wnet
Wnet

Jak związany z kościołem, to dobry Polak. LOL

Now or Later
Now or Later

@ Wnet. Wiemy o co chodzi. Dziś tylko prawicowe ofiary molestowania niechętnie podejmują coraz głośniejszy wątek relacji polskość-katolicyzm-pedofilia. Szczególnie ofiary molestowania, które w dorosłości pozostały w kościele i mają prawicowe poglądy, ciągle są we władaniu syndromu sztokholmskiego. Bronią się przed ujawnieniem, wstydem, ostracyzmem wspólnoty, która ciągle wypiera prawdę. Uszanujmy ich traumę i odstępstwo od prawdy, która nas wszystkich ostatecznie wyzwoli. Kłamstwo to grzech, a nieczyste kontakty płciowe jeszcze większy. Pomyśl jak oni cierpią. Dajmy im czas. Wybuchło w USA, Argentynie, Irlandii, Niemczech i Hiszpanii. Wybuchnie też w Polsce. Oni nareszcie toną. To kwestia czasu.

Jaca
Jaca

Przecież Petros jest z Robotniczej

Strzykawa
Strzykawa

Wykazał !!! . 4 lata temu startował z listy Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza z okręgu 2 – go !!!. Każdy sobie może to sprawdzić w internecie, choćby na BIP Gliwice.

Cookie Monster
Cookie Monster

A wicepremier to aktualnie w jakiej partii?

ewa
ewa

Zawsze rządzącej

Wnet
Wnet

Po wyborach wysokie podwyżki cen prądu. Wybierajcie PiS. Będziecie mieć komu dziękować.

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem

Podwyżki cen prądu akurat będziemy zawdzięczać Matce Boskiej – na niej ciąży odpowiedzialność za sprawy polskiej energetyki: “…Zawierzamy tobie Maryjo, Jasnogórska pani, wszystkie sprawy energetyki polskiej, jej bezpieczeństwo, rozwój, unowocześnienie, służbę tysięcy naszych kolegów w dzień i w nocy, bez ustanku z poświęceniem i narażeniem życia. Oddajemy ci w opiekę naszych przełożonych. Wyproś wszystkim mądrość i odpowiedzialność, w podejmowanych decyzjach” – odczytał podczas pielgrzymki energetyków na Jasną Górę minister Krzysztof Tchórzewski.”

ja234
ja234

No,no…petros z klajstrem oraz pisiorami pchają się do koryta.
Ciekawe jaką to umowę zwarł petros i klajster byznesu. Za mało im kasy czy jak??
Nie będę głosował na pisiorów.

anna
anna

to głosuj na platwisów bedzie jak było

Bekasa
Bekasa

Dziś prawdziwy korowód cudaków. Wszyscy chwalą prezydenta, a OSOM tak chwali, że zapowiada stworzenie w RM opozycji. Poważni i wiarygodni.

gość
gość

pan gowin i jego reformy podobnie potrzebne i trafione jak pomysły frankiewicza w Gliwicach

Ssak
Ssak

Zapytam jeszcze gdzie są ci nowi kandydaci na radnych, gdzie są informacje o nich samych. Pozostało już mniej niż miesiąc do wyborów a tu ani słychu ani dychu czego się po nich spodziewać. No chyba tylko wielkiej niewiadomej za ponad 3 koła miesięcznie i żadnej odpowiedzialności. Może to jakaś ustawka z nimi bo przecież nie będą Gliwiczanie za nimi gonić i prosić o przedstawienie się.

mic
mic

w GŁĘBOKIEJ D

Grg
Grg

No jest w mieście kasa to zaraz pisiory się zjawiają. Won!

black_horse
black_horse

@Grg
Czy chcesz nam powiedzieć, dlaczego Frankiewicz i jego świta tyle lat trwa na stanowisku ? Że mimo wcześniejszych zapowiedzi ponownie kandyduje ? Dla miejskiej kasy ? Koryta ? Miejskich spółeczek obsadzonych koleżkami ? Kurcze – brzmi to bardzo sensownie.

gość
gość

i budki i gowiny chyba jeszcze dużo do rozkradzenia mimo wszystko

gość
gość

@Black_horse
No właśnie- podobnie jak Adam Małysz – tyle lat wygrywał konkursy. Ileż on musiał mieć układów, jaki dostęp do koryta , że się tak ustawił…….

black_horse
black_horse

@gość
Jeżeli nie wiesz o co chodzi w rywalizacji sportowej, to uprzejmie wyjaśniam: Adam Małysz był w owym czasie najlepszym skoczkiem narciarskim. Sukces finansowy wynikał właśnie z owego sukcesu sportowego. Nie miał koleżków w telewizji transmitującej zawody, fabryce samochodów będącej sponsorem nagród a żona jego kolegi nie była sędzią zawodów.

anna
anna

platfusy już są

?!
?!

Gosin raczej nikomu nie pomoże.

społecznik
społecznik

Akurat skoro społecznicy zostali wypchnięci z PO a u frania są maszynkami do podnoszenia rączek, to może lepiej żeby z PIs startowali, lepiej to niż górnicy po zawodówkach i nauczycielki

gość
gość

no za późno trza było wcześniej zagłówkować

Dziunia z Prosiaczkiem
Dziunia z Prosiaczkiem

Młodzi i wyksztalceni ludzie naprawili Lucas Milhaupt Gliwice, dzisiaj hala straszy pustką.

CC
CC

O dzięki, wiem na kogo już nie głosować!

Ssak
Ssak

Dlaczego na tym portalu nie było info, że taka osobistość odwiedzi Gliwice? W Gliwicach politycy lubią zza pleców szokować i się wymądrzać.

Dżolanta
Dżolanta

Gówin – εσείς γαμήσου !

świrnięty Antoni Smoleński
świrnięty Antoni Smoleński

Glizda na występach gościnnych

pablo
pablo

Niestety, Petros źle robi piramidkę (paluszki w górę powinny być). I właśnie dlatego nie zagłosuję na niego.

gliwicjus
gliwicjus

To nie pan Burns… (excellent…) :-)

zdecydowany
zdecydowany

Cztery lata temu głosowałem na p. Jezierskiego i jego kandydatów do RM. Tylko dlatego aby odsunąć Frankiewicza. Teraz pozostaje tylko PiS i na nich oddam głos

Jaca
Jaca

Tovmasyan nie boi się przywalić we frania i jego przydupasów, może dlatego, że ma plecy u pisiorów, może dlatego, że jest głupi i nierozsądny. Ale się nie boi i wali, więc niech idzie, spróbuje. Ma mój głos

Strzykawa
Strzykawa

Tovmasyan 4 lata temu startował z listy Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Zajrzyj do internetu np. BIP Gliwice. Może Ci się trochę rozjaśni w głowie i staniesz się świadomym wyborcą.

black_horse
black_horse

Frankiewicz kiedyś startował z list PO. I co ?

Beton
Beton

@zdecydowany. To właśnie tak głupio jak Ty postąpili Polacy podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Oni nie głosowali za PiS, tylko przeciwko PO. A teraz mamy to, co mamy

krzysztof
krzysztof

tylko debil głosuje na partię a nie na człowieka siedzą głupy i rozmyślają o niczym a społeczeństwo utrzymuje ich i ich partię i jeszcze coroczne daniny od społeczeństwa na każdą partię po około 40 baniek tak aby żłoby nie przymierały głodem i pasibrzuchy żyją a ty nizino społeczna płać na panów-nierobów którzy ciebie obywatelu dym…..ają

mexyk
mexyk

oby PIS zrobił agugu w Gliwicach i przejął RM, wtedy Franek może sobie rządzić nawet następne 25 lat :)

ewa
ewa

Prezydent decyduje budować obwodnicę miasta PiS na sesji głosuje przeciw, prezydent budujemy szpital Piś głosuje przeciw, prezydent remontujemy szkoły PiS głosuje nie. Tak by wyglądałoby przejęcie RM . Gratuluje pomysłu.

>>>
>>>

Nie przypadkiem na odwrót?

emigrant
emigrant

Oczywiście, róbmy tak żeby zyga z bubką zrobili sobię potulną radę żon i kochanek, żeby spółeczki można było po cichu doić

mic
mic

Ewo idź na zakupy, frankiewicz to nierób tylko kasę doi od mieszkańców