Tragiczny wypadek z udziałem rowerzystki. 83-letnia kobieta nie przeżyła

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę 17 kwietnia, około godziny 10:00 na drodze powiatowej Kleszczów – Taciszów. 36-letni kierowca audi najechał na wysokości cmentarza w Kleszczowie na rowerzystkę.

83-letnia kobieta, mieszkanka Kleszczowa, nie przeżyła wypadku.

Na miejsce zdarzenia udała się policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza, prokurator oraz wszystkie służby. Trwa postępowanie, które wyjaśni, jak doszło do wypadku i co było jego przyczyną.

(żms)/KMP Gliwice
fot. Ł. Bakalarczyk/OSP KSRG Gliwice-Brzezinka

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
.pat.
.pat.

R.I.P. nie będę nic mówić o Audi, czy wieku kierowcy bo to stereotypy, ale kierowcy, na Boga, opanujcie się, to że jesteście w puszkach nie znaczy że możecie wyprzedzać rowerzystów “na gazetę”, wystarczy wybrzuszenie albo dziura na drodze (a pełno tego), większa prędkość samochodu niż dopuszczalna, boczny wiatr i wasze wyprzedzanie kończy się jeśli nie śmiercią to poważnymi obrażeniami rowerzystów. Tak samo płacimy podatki, tak samo korzystamy z dróg, proszę was, wyprzedzajcie i omijajcie nas z zachowaniem co najmniej bezpiecznego odstępu i w czasie wyprzedzania nas nie wymijajcie się (przejeżdżanie obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku)… Czytaj więcej »

Beton
Beton

Oczywiście, obiema rękami się podpisuję pod @.pat., ale…
Drodzy rowerzyści – uświadomcie sobie, że starcie z samochodem zawsze musi skończyć się źle, dlatego rozglądajcie się wjeżdżając z chodnika, posesji lub innego miejsca na drogę, nie oszczędzajcie na bateriach, zapalajcie światła również w dzień, nie jeździcie bez trzymanki z petem w gębie i telefonem w rękach, słuchajcie muzyki przez tylko jedną słuchawkę, drugie ucho miejcie wolne, nie przejeżdżajcie przez przejścia dla pieszych, sygnalizujcie zamiar skrętu, nie schodźcie z roweru wprost pod samochód, nie umiejąc wjechać pod górkę i pamiętajcie – czerwone światło obowiązuje również rowerzystów.

ja234
ja234

Opanujcie się kierowcy do jasnej cholery.
NIE pędźcie,
NIE wyprzedzajcie “na styk”
ZWOLNIJCIE, będziecie na miejscu pięć minut później,
NIE śpieszcie się.(13:06)