Tu powstanie ośrodek szkolenia piłkarskiego. “Najlepszy tego typu obiekt w naszej części Europy”

W Ligocie Zabrskiej ma powstać ośrodek szkolenia piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. W hali sportowej z pneumatycznym zadaszeniem znajdzie się boisko ze sztuczną nawierzchnią, z którego korzystać będzie można przez cały rok.

Bezpośrednio wokół hali zlokalizowane zostaną obiekty infrastruktury technicznej oraz duży budynek zaplecza usługowo-socjalnego.

Powstaną także dwa pomocnicze obiekty o charakterze sportowym: otwarte boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią otoczone piłkochwytem oraz ziemny plac rozgrzewkowo-rekreacyjny z zestawem urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu.


Reszta terenu zostanie zagospodarowana infrastrukturą towarzyszącą: drogami dojazdowymi, ciągami ruchu pieszego, parkingami i strefami zieleni. Całość obiektów Marco Football Center zostanie ogrodzona i oświetlona. Wartość inwestycji wyniesie około 7,5 miliona zł.

Hala zlokalizowana będzie na terenie zaniedbanego boiska trawiastego, które od lat było niezagospodarowane, w rejonie ulic Ceglarskiej i Pocztowej.

Założenia budowy tego ośrodka są ambitne.

Od początku stawiamy na jakość, bo chcemy, żeby Marco Football Center było najlepszym ośrodkiem tego typu w naszej części Europy. Dlatego wybraliśmy powłokę pneumatyczną typu opaque, o niskiej przepuszczalności świetlnej i znakomitych parametrach izolacyjnych, co zagwarantuje w hali stabilne warunki do uprawiania piłki nożnej przez cały rok – czytamy na stronie inwestycji.

Obiekt wyposażymy także w infrastrukturę do wydajnego chłodzenia podczas letnich upałów. Pneumatyczne zadaszenie hali Marco Football Center okryje powierzchnię 90 x 60 metrów i wzniesie się w szczytowym punkcie na 16 metrów. Jak każda powłoka tego typu na świecie, powstanie w procesie trwałego łączenia pasów specjalnego tworzywa sztucznego. Według danych wykonawcy, produkcja naszej powłoki potrwa do grudnia. W odpowiednim czasie zostanie przywieziona do Gliwic i zamontowana nad boiskiem – widnieje dalej w aktualnościach inwestora – gliwickiej firmy Marco, która do projektu realizowanego na terenie Ligoty Zabrskiej weszła we współpracy z Akademią Piłkarską Team Jarosława Kaszowskiego.

Hala sportowa z pneumatycznym dachem ma być gotowa wiosną/latem 2021 roku.

(żms)
fot. mat. pras. Marco

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Benek

Może autor newsa napisałby wielkimi bukwami na początku artykułu że inwestorem nie jest miasto lecz prywatny przedsiębiorca bo niestety nie wszyscy do końca czytają i jak widać w komentarzach nawet logo na wizualizacjach nie pomaga…

Żool

Zwróciłem uwagę, że inwestor prywatny ale zastanawiam się, czy nie dostaje on państwowej albo samorządowej kasy na szkolenie młodzików? Kilka lat temu słyszałem też że za wyszkolenie piłkarza płci żeńskiej miasto wybulało podwójnie.

Cliper

Dobrze ze mamy w Gliwicach sowich milionerów którzy nie tylko inwestują w deweloperke-Marco prócz działalności biznesowej to również filantropia -życzę sukcesu i dalszych ciekawych inwestycji

Imiu

ILE? Za pieniądze podatnika byłoby tylko kilka razy wincyj!
Tak nie może być, za to można co najwyżej pomalować 70 krzyży/kapliczek lub kilka ławek postawić.

DD

Czy masz na myśli ławki stawiane przez MZUK, te o gimnastycznym profilu siedzenia z żeliwnymi bokami? Właściwie to nie wiem komu i czemu mają te cudeńka służyć bo ani na nich siedzieć ani leżeć NORMALNIE się nie da. Ale przynajmniej MZUK ma specjalistów od wydawania publicznej kasy. Pozdrowienia dla szefa od spraw technicznych.

Imiu

Ławki w Polsce miałem na myśli, wszelakie. Podałeś tylko jeden z licznych przykładów, są “ławki” wstydu na 100lecie NP oraz wiele, wiele innych podobnych inwestycji w machloje.

DD

A my tylko komentujemy, chociaż udało mi się wiele spraw publicznych załatwić osobiście. Niestety tam gdzie w grę wchodzą silne układy jedna osoba nic nie zdziała. Tak też było z ławkami czyli byle były, odnosi się wrażenie jakby się z debilami rozmawiało.

Ampuła

Dobrze, że to nie Ministerstwo Sportu PiSocjalizmu katolickiego stawia ten obiekt.
Już ze 200 PiSoidów różnej maści, proweniencji i osobistej indolencji doiło by od roku wypłaty ze zasiadanie w Radzie Konsultacyjnej Wysiłku Fizycznego, Komitecie Uroczystej Erekcji, Komisji Mieszanej Rządu i Episkopatu d/s Duchowości Dmuchanej Kopuły. Do tego horda doradców z kół sekretarzy stanu i kancelistów belwederskich, stado hieno-jurystów, znani ministrowi z widzenia w warzywniaku dostawcy 37450 łopat z chińskiej stali papierowej i Główny Inspektor Szalunków.
Poszłoby w grunt 750 milionów, i to tylko w pierwszym roku.

aaa

Ty chyba masz jakiś uraz psychiczny. Na razie to twoja jaśnie oświecona gliwicka partia miłości, na czele z głównym miejskim niszczycielem zatopiło w betonowym klocu co najmniej 500000000 (pół miliarda) PLN a to nie koniec wydatków z kieszeni mieszkańców

ewa

a ta Akademia Piłkarska Team Jarosława Kaszowskiego wyszkoliła już kogokolwiek?

DD

Tak wyszkoliła treserów, menadżerów, rady nadzorcze i innych żyjących za publiczne.

Ada

Tylu wyszkoliła że kaszowskiego z Piasta wywalili za wałki…tyle talentów nasprowadzał

Obserwujący

Nie,to jego pomysł na biznes z cyklu nie narobić się a wzbogacić się.
Wplątał do tego firmę z branży”wizjonerskiej przyszłości”, jako jako inwestora bawiącego się w filantropię.
Nic z tego nie wyjdzie,ale to się okaże po dłuższym czasie.

#noś maseczkę

Okulista

Zaczli budowac pocichu i nigdy nawet niebylo mowy o takim obiekcie. Szpital niejest wazny!
Juz jedne dziadostwo stoi i trzeba dotego doplacac. Brakuje slow!!!

placowy

Oby nie byla konkurencyjna dla hali BANKRUT ;D

Szczery

Super!!! w końcu Team będzie mógł wyskoczyć na brzeg z tej kałuży….

Tomek

Po co to komu? A szpital jak miał być tak dalej go nie ma.

DD

Igrzysk i chleba nam trzeba a nie szpitali. Lekarze mają duże braki w wykształceniu chyba, że są spowodowane naciskiem polityki sytuacyjnej. Jak już sobie wywalczymy normalną normalność, której wielu nie odróżnia od totalitaryzmu, dyktatury, zniewolenia mających ten sam cel, to szpitale nie będą potrzebne tylko przychodnie albo konsultacje zdalne wystarczą.

Benek

Rozumiem, że według Ciebie prywatny przedsiębiorca ma się martwić szpitalami w powiecie? W Katowicach jeden spróbował – stoi pusty nie dostał kontraktu z NFZ…

DD

Widać przedsiębiorca nie doświadczony, teraz z pewnością ma wiedzę, że należało najpierw zagwarantować sobie kontrakt a potem zaczynać budowę.

Egon

Przeczytałem kilka Twoich wypowiedzi do tego artykułu i choć nie piszesz w prost to da się wyczuć, że przemawiają przez Ciebie dwie skraje opinie. Z jednej strony ironizujesz i podbijasz lament o braku szpitala, który rzekomo został pogrzebany obiektem sportowym (będącym prywatną inicjatywą). Z drugiej zaś strony, z satysfakcją wyjesz jak szakal nad padliną, że komuś taki szpital nie wyszedł. Mimo to, wspólnym mianownikiem tych komentarzy jest zwykła złośliwość.

DD

Moich wypowiedzi nie odnoszę bezpośrednio do artykułu, lecz do komentarzy. Obiecuję poprawę, będę baczniejszym obserwatorem obecnego matrixa, w który wpakowaliśmy się na własne życzenie.

tern

Ma być adaptowany pod szpitale, cyrk, giełdę samochodową i zbory jehowych!

Pijast

To teraz wszystkie Puchary i Miszczostwa Świata nasze gliwickie!!!!!

gliwicki mgr

Ligota zawsze z Górnikiem, więc KSG będzie miał tam przywileje.

wiesław

Wreszcie jakiś mądry pomysł. Lepsze hala dla piłkarzy niż bezsensowne ściezki rowerowe.

realista

To nie pilkarze tylk kopacze. Niech sie lepiej za nauke wezma.

Grzegorz

a ile zarabia piłkarz a ile naukowiec ? wybór jest prosty

Szczery

Przeciętny piłkarz? statystycznie jeszcze sam płaci za dojazdy na mecz…. chyba, że chodzi Ci o ten jeden procent zawodowych z wyższych lig….ale do nich to długa droga i niewielkie szanse dla przeciętnego ucznia szkółki… ważne by dzieciaki miały taką pasję, rodzice ich nie katowali swoimi ambicjami, a jest to świetna alternatywa dla gnicia przed monitorem!

DD

Wiesz co Wiesław, podaj proszę swój numer telefonu albo zostaw w biurze portalu. Chętnie skorzystam z Twojej pomocy przywiezienia moich siatek z zakupami z centrum do dzielnicy. Rower w b. dużym stopniu odciąża mój chory kręgosłup a brak ścieżek rowerowych dodatkowo wykańcza mnie fizycznie tym krążeniem jezdnią i nie raz chodnikami gdzie tylko możliwe dla innych i własnego bezpieczeństwa. Twoim samochodzikiem będzie szybciej, bezpieczniej a za życzliwość zapraszam na kawę. Daj znać gdzie szukać kontaktu.

Awe

Kolejna hala sportowa. Jacy to są ludzie, żeby takie inwestycje wdrażać?

Ojciec swojego syna

Tacy z prywatnymi pieniędzmi, które kiedyś zarobili a teraz inwestują… Widzę że niektórym żal ciśnie w okolice poniżej lędźwi… Idź, zarób i wydawaj jak chcesz to nie będziesz musiał komuś do kieszeni zaglądać no ale to by wysiłku wymagało… Typowe dla tych szerokości geograficznych

Gustaff

Chyba lepiej żeby dzieciaki biegały za piłką niż cały dzień siedziały przed komputerem i pisały takie bzdurne komentarze jak niektóre powyżej

WA Fighter

I ciekawe skąd on ma tyle hajsu żeby to wybudować? W Kolumbii i Meksyku tacy “inwestorzy” mają po prostu kasę z narkotyków, a u nas? nielegalny przemyt samochodów?

Ojciec swojego syna

Ciekawe… Może zapylali całymi dniami, weekendami jak ty grałeś w grę “TompRajder”

Obserwujący

Bezsensowne wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Ten ośrodek jest potrzebny jak dziura w moście.

Beton

Pieniądze są prywatne. Niech sobie wyrzucają

Sam

Ale Ty ograniczony jesteś….TYPOWY JANUSZ CEBULAK

DD

Wszystkie dziury są potrzebne by ktoś mógł na nich zarobić, dorobić itp. no wiesz jak to jest okazja czyni, no, no, tych uczciwych.

Laszlo_egesz

Czy to nie tam planowano budowę nowego szpitala?

Bartek

Szpital ma być bezpośrednio przy ul. Kujawskiej, a tu jest napisane że w rejonie istniejącego zaniedbanego boiska sportowego.