Tzw. “Bulwary Kłodnicy” prawie gotowe. Wzdłuż nowej alejki pojawiły się ławki i rośliny

Do końca września mają potrwać prace przy modernizacji alejki wzdłuż Kłodnicy, w ciągu ulicy Wybrzeże Wojska Polskiego. Już teraz widać pierwsze efekty robót, których docelowy, łączny koszt wyniesie 650 tys. zł.

W centrum Gliwic powstała przestrzeń, która z założenia ma być przyjazna mieszkańcom. Na 800-metrowym odcinku zieleńca od placu Piłsudskiego do ulicy Orlickiego, wzdłuż Kłodnicy, wiele się zmieniło.

Zaniedbana niegdyś ścieżka, biegnąca przy ogrodzeniu ogródków działkowych, stanowi teraz atrakcyjny ciąg pieszy. Na pierwszym odcinku, idąc od strony Urzędu Miasta, napotkać można m.in. 4 ławki, wokół których nasadzono roślinność.

Zmodernizowana część alei kończy się kilkadziesiąt metrów przed stacją gazową, dalszy jej fragment został pozostawiony w niezmienionej formie.

Dopiero za obiektem rozpoczyna się kolejny odcinek “Bulwarów Kłodnicy”. Tam jednak nie ma już nasadzeń przy ławkach.

Przypomnijmy, według zapowiedzi MZUK, na tym terenie docelowo ma pojawić się ponad 1100 roślin, w tym: klony, platany, wiśnie, krzewy, trawy ozdobne i kwiaty. Oprócz tego zamontowane mają być elementy małej architektury parkowej: ławki, kubiki i leżaki parkowe.

(żms)
fot. żms/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ja
Ja

Ja tak z ciekawości. Co tu kosztowało aż 650tys ?

asdf
asdf

Ławki

gość
gość

te wymontowane z Pl. Piastów

Szota
Szota

Pijaczki z pl Piastow sie wlasnie przeprowadzaja

ja234
ja234

Tyle kosztuje wykonanie nawet najmniejszego remontu w glajwicach.
Robole, tanie materiały.Przecież od razu muszą się wzbogacić wykonawcy.

Ssak
Ssak

…wykonawcy i zleceniodawcy z kieszeni gliwickich podatników.

mieszkaniec
mieszkaniec

ŁAPÓWKI

A co z oświetleniem ?

ja234
ja234

Nie będzie oświetlenia. Trzeba świecić oczami, ewentualnie latarką.Albo iść niczym zombi na ślepo.

Zygmunt F.
Zygmunt F.

Oświetlenie będzie przed następnymi wyborami jak mnie wybierzecie!

Jan
Jan

Menele po ciemku sobie poradzą. Flaszką do gęby bardzo łatwo trafić. Potem na ławeczce można się przekimać do rana. Straż miejska w nocy nie pracuje, więc nie ma obaw.

Menel
Menel

A gdzie mamy pić? Nie mamy mieszkań i nawet ławki nam zabrali z placu piastów żeby tu zainstalować! W tym p…nym kraju to się człowiek bezdomny nawet spokojnie nie może wyspać na ławce!

Brakuje mi dwóch rzeczy:
1. Oświetlenia, żeby bulwary żyły też po zmroku.
2. Zwiększenia dostępności bulwarów poprzez połączenie z ulicami Orlickuego/Jasnogórską (możliwość przejścia przez działki) oraz ulicą Wybrzeże Armii Krajowej w formie kładki nad Kłodnicą (dojście do Centrum Onkologii i przystanku autobusowego).

Imiu
Imiu

oświetlenie to spory koszt dla Gliwic pewnie 500 000 PLNów NETTO na odcinku 800 metrów, no może trochę więcej tych PLNów wyjść

Qwe
Qwe

Oświetlenie bulwaru nie zostało wpisane do Masterplanu.

Skrupulatny
Skrupulatny

To że Gliwice potrafią KUPIĆ to wszyscy wiemy. Pytanie podstawowe – czy służby miejskie będą potrafiły to utrzymać w należytym stanie przynajmniej przez dwa lata? Wątpię. Tym bardziej jeśli nie przewidziano tam oświetlenia.
Faktycznie to nie żaden wielki remont tylko lekki lifting, czyli coś co powinno być robione już przynajmniej od 20 lat NA BIEŻĄCO. Ja tam widzę zaledwie nowe ławki i krwężniki, wysypany żwirek na ścieżkach, wyschniętą ziemię, wetknięte kilka badylków podsypanych korą. Ot 650 tys.

co z oświetleniem?? po zmroku ciemno jak w przyslowiowej d…..

Oliś
Oliś

Z ciekawości – które to przysłowie?

Ja
Ja

Na przykład to: racja jest jak d..a. Każdy ma swoją.
Pozdrawiam. ;)

Imiu
Imiu

daj pieniendze! Opcja z oświetleniem to koszt 2x większy, tzn. 1 500 000 PLN, no ale zaokrąglając wyjdzie pewnie 2 000 000 PLN NETTO…. 24Gliwice.pl kiedy podawane kwoty będą wyrażane w normalnej formie?

dociekliwy
dociekliwy

Ile za 0,5 mld PLN (hala bankrut) można by zrobić aby miasto było przyjazne ludziom?

Marx
Marx

to jakiś teleturniej?

ja234
ja234

Na początek można by wywalić auteczka z centrum.Zbudować sieć ścieżek rowerowych.Podłączyć do sieci ciepłowniczej kamienice/domy w centrum i w okolicznych wiochach.Wymyć budynki, elewacje, naprawić chodniki.Dbać o czystość miasta.

Okiem sceptyka
Okiem sceptyka

Tak oglądam i oglądam te zdjęcia i nie jestem do końca przekonana czy teraz jest lepiej? Nasadzili 30m2 jakiś rachitycznych roślinek a zadeptali i zdegradowali 300m2. Ładną zieloną trawę zamienili w wyschnięte błoto. Podobnie jak w parku Starokozielskim – więcej szkód niż korzyści. Jak robicie taką rozwałkę ciężkim i lekkim sprzętem to wybierzcie gruz i błoto nawieźcie ziemi, torfu czy co tam jeszcze i posiejcie nową trawę a nie zostawiacie po sobie 5 razy większy b…el niż był. Co do ławek to faktycznie, co za ****** wpadł na pomysł żeby większość patrzyła w płot, no ludzie co z wami? Faktycznie… Czytaj więcej »

heli1b
heli1b

Nieee!! Co ja widzę! Kosz na śmieci

Magda
Magda

Orientuje się ktoś gdzie można złożyć wniosek o kosze na śmieci wzdłuż ulicy?

Okiem sceptyka
Okiem sceptyka

Zwariowała? To Ty nie wiesz? Przecież więcej koszy to więcej śmiecących! Każdy kosz, to kolejny generator śmieci.
qtwa jak se przypomnę ten tekst Wieczorka odnośnie parkingów to mnie roz…

ja234
ja234

Napisz emajla do zdmu.

Qwe
Qwe

E-maile do ZDM-u nic nie dają. Pisałem już do nich, nie odpisują. Trzeba pisemnie, z potwierdzeniem wpływu pisma, inaczej się nie zainteresują sprawą.

A poza tym kosze na śmieci to chyba jednak MZUK.

ja234
ja234

@Qwe, na dwie sprawy jakie miałem do zdmu, dwa razy mi odpisali po ok. 2 tygodniach, ale odpisali.Forma mejlowa jest równoważna z formą pisemną.Spróbuj napisać do zdmu na ich główny mejl ( sekretariat).Nie musisz pisać imiennie.

wnerwiony
wnerwiony

Wow. Niemożliwe. To jednak się da w Gliwicach zrobić coś zielonego? Uczciwie muszę pochwalić. No brawo. To teraz lecimy dalej z ta alejka bo, aż się prosi by w centrum było tak na całym brzegu rzeki.

Autor wypowiedzi
Autor wypowiedzi

Wnerwiony to Ty możesz być na “wnerwie”. W tym przypadku możesz być najwyżej “zbulwarsowany”

krzysztof
krzysztof

to się wq,,,wi straż miejska ławki im postawili i patrole będą chodzić i pilnować pijusów

Melassa
Melassa

Większość ławek ustawiona wprost na słońce, bez odrobiny cienia, ale z widokiem na dziadowskie działki zamiast na “bulwar”. Nieuzupełnione rachityczne żywopłoty bez planu i w kawałkach. Od lat ten sam kosz na śmieci i trzy na psie kupy. Wielkie dzieło lokalnych arKITektów, jak zwykle spieprzone na starcie i tak do usrnj śmierci. Ale menele i pijaczki już są zachwyceni.

Pod Szpitalem na Kosciuszki, polowa murku zleciala, wyglada to okropnie, no ale to nie bulwary… nie ma to jak koronka na gnijacy ząb…

mam nadzieję, że będą przez ten tydzień to podlewać… jak nie, to nic się nie przyjmie

Pogoda wrześniowa dopisuje to chętnie skorzystamy.

Żeby jeszcze ta Kłodnica tak nie śmierdziała…

Ssak
Ssak

Będzie śmierdziała bo jak przypuszczam kary za odprowadzanie ścieków do Kłodnicy przewyższają korzyści jej oczyszczenia. Czy jest inaczej, ktoś wie?

Qwe
Qwe

Żeby były kary, to najpierw trzeba kogoś złapać.

Rose
Rose

Paryż ma Sekwanę, my mamy Kłodnicę.
Paryż ma wieże Eiffla, my mamy radiostacje
Paryż ma pola elizejskie, my mamy piękne bulwary.
-Paryż, co wieczór blaskiem ulic płonie,
w swych uliczkach w kawiarenkach tonie.
-Gwieździstym niebem otula księżyc biały,
w filiżance kawy smak swój dając wspaniały.
-Piękne drzewa , stawy płytkie…
-Lecz ja tam nie mieszkam! Szlocham!
– Ja po prostu Paryż kocham.

Gdzie są te bulwary? W okolicy która mijam codziennie nie ma żadnych bulwarów, a brzegi Kłodnicy są zachaszczone. To pewnie gdzieś w okolicach UM. A co zrobicie z “zapachem” Kłodnicy, fetor, niezbyt przyjemny wydobywa się z niej zwłaszcza przed burzą.

Marx
Marx

niestety te smrodki dostajemy gościnnie z Zabrza – dopóki oni nie nie wybudują oczyszczalni ścieków, to nic się nie zmieni. Nasza oczyszczalnia jest na “wyjściu” z Gliwic i nasze nieczystości oczyszcza łącznie z tymi z Zabrza.

Pit
Pit

Te smrody to wody kopalniane odprowadzane z kopalni Sośnica i kopalnie w Rudzie Śląskiej. Wody kopalniane zawierają dużą ilość chlorków i siarczanów, stąd charakterystyczny zapach.
Dopóki mamy kopalnie na Śląsku, nic się w rzekach nie zmieni

sól ziemi
sól ziemi

Podziękujcie Frankiewiczowi, bo to on broni kopalni jak niepodległości. A mogła już być zamknięta jedna i druga a co za tym idzie woda w Kłodnicy by się oczyszczała.

gość
gość

te wody kopalniane są zdrowotne spokojnie się nadają do leczenia chorób skórnych w czasie wojny się tym leczyli

Komendant Straży Miejskiej
Komendant Straży Miejskiej

Wnioskujemy o likwidacje ławek i wycięcie drzew i krzewów. Służą one spożywaniu alkoholu a ciągłe interwencje nie pomagają. W miejsce wykarczowanych krzewów można ułożyć kostkę brukową.

elczupakabra
elczupakabra

To nie żadne bulwar tylko zwykły deptak nadrzeczny.

Imiu
Imiu

chyba warto przystąpić do ustawionych polskich przetargów i po kilku razach może się wygra bo widzę że masę kasy się zarobi.
Po ławce widać że szybko będzie się niszczyć jak wszystkie takie w Gliwicach. Reszty jeszcze nie mogę ocenić.

Skierka
Skierka

Bulwary nad rzeką Śmródką czyli przedwyborcze nikomu niepotrzebne przedwyborcze chówno

kanalia52
kanalia52

Bulwary nad gnojówką. Bueeeeeeeeeeeeeeeeee…

No i pięknie – czekamy na kolejne ciekawe zmiany- tak dalej

ja234
ja234

No, może być.
Może za dużo nasadzeń planują zrobić, ale ogólnie może być.

Ampuła
Ampuła

Co po pięknym mieście, jeżeli miałyby zaludniać go prymitywne formy życia ze szczątkowym umysłem? Losowo rzygasz przecinkami – spróbuj tego samego z literami, a pojawi się twój własny nick.